Wpis z mikrobloga

@FilipKarol: dla mnie dobrym sposobem badania "jest tanio, czy drogo" jest popatrzenie na relację ceny złota i srebra do platyny.

Podpowiem: złoto jest dwa razy droższe od platyny, srebro czterdzieści-pięćdziesiąt razy od platyny tańsze, a zaś złoto od srebra jest droższe przez to prawie stukrotnie (!) - no dobra, pewnie jakieś 85x, ale wiecie o co chodzi.

Zadanie domowe: sprawdzić jak się te proporcje kształtowały w XX wieku, w drugiej połowie.
@Christophersonius: Zależy jak mocno pójdą w górę stopy w USA. Jeśli inflacja tam dobiłaby do 10% to stopy będą musiały zbliżyć się do tej wartości, a wtedy po co trzymać kasę w srebrze jak można w bardziej płynnych lokatach i obligacjach?
@FilipKarol: osobiście zakładałem że trzymam srebro zamiast gotówki. Traktuje jako zamiennik waluty, a nóż się uda, a chwilowy spadek wartości? Nic straconego przeliczając na PLN nadal jestem do przodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
odpowiedź dla leniwych?


@macvir: Albo platyna strzeli w ciągu kilku lat ostro w górę, albo złoto und srebro ostro w dół.

Nie wiem. Ale relacja cen nie wygląda na taką, która się długo utrzyma.

Przecież to nie jest jakas stała korelacja.


@IlllI: Owszem, ale pewne prawidłowości widać - np. większość czasu platyna była droższa od złota.

Na przestrzeni dziesięcioleci to się zmieniało i zmienia


@IlllI: Jak najbardziej.

FUN FACT:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FilipKarol: samochódy elektryczne, mówi Panu to coś panie ferdku? Poza tym spadnie to się dokupi, aż do czasów gdy zaczną luzować politykę pieniężna. Wtedy kurs kosmos