Wpis z mikrobloga

@qerezz: Według mnie o własne interesy i o to, aby czuć się ze sobą dobrze, czuć się "moralnym głosem", a niekoniecznie robić dobrze. @Chris_Karczynski: A co to ma do rzeczy, ze jakaś rodzina wychowuje niepełnosprawne dziecko? Co mam z tym faktem zrobić? A z tym psem to w ogóle xD czy ktoś wyrzuca niepełnosprawne dzieci z samochodu, żeby to porównać? Co ma w ogóle dziecko urodzone do ciąży? Walcz z
@Kryspin013: Krew mnie zalewa jak widzę tych hipokrytów. Pamiętam jak był protest matek dzieci niepełnosprawnych jeszcze przed tym całym syfem i nikt ich nie wsparł a dostawały śmieszne pieniądze od państwa. Teraz #!$%@? wielcy obrońcy życia, ratować świat czyimś wysiłkiem i poświęceniem a później dupa przed telewizor i po temacie. Tacy sami herosi jak Putin na wojnie. Każemy rodzić ok, to dajemy wsparcie finansowe i podnosimy podatki aby to sfinansować. Zobaczymy
@bacaa90: ja nie chce zeby to jakis teczowiec czy ktokolwiek inny ocenial co moze byc a co nie zasluguje na miano czlowieka. Taka selekcje robil Hitler i mnie ona nie interesuje. Ostatecznie powinien to robic niezalezny prokurator, sad i pilnowac zeby taki zwyrole jak ty nie mialy w tej kwestii nic do powiedzenia.
@Bolololo00: Ale o kogo w tym wszystkim chodzi? O ludzi którzy chcą poczuć się jak bohaterowie czy o te dziecko, które ma jakoś życ po tym wszystkim. Niech się urodzi i #!$%@?, jakoś tam se żyje, ale jak to już jego problem nie nasz. Rozumiem tych którzy naciskają, aby rodzic ale jednocześnie za za wsparciem tych rodzin, sa gotowi dac cos od siebie, reszta czyli większość to zwykli hipokryci.
@Bolololo00: ja nie chce, żeby jakiś prawacki płodowy bambinista torturował kobiety i zmuszał je do rodzenia dzieci bez mózgu albo dzieci z gwałtu wbrew ich woli

taka selekcje robil Hitler i mnie ona nie interesuje.


to zabawne, bo Hilter akurat zakazał aborcji w Niemczech, bezwzględnie, z jakichkolwiek względów

Ostatecznie powinien to robic niezalezny prokurator, sad i pilnowac zeby taki zwyrole jak ty nie mialy w tej kwestii nic do powiedzenia.


ładnie
oczywiście, i właśnie dlatego nazywano ją zbrodnia przeciwko "ciału i państwu" i karano śmiercią. Po prostu musisz pogodzić się z faktem, że twoje cudowne poglądy o ludzkim statusie kilku bezmózgich komórek dzielisz z wujkiem Adolfem.


@bacaa90: mam nadzieje, ze to 90 to nie jest twoj rok urodzenia bo z twoja bystroscia za czasow wujka Adolfa sam bys poszedl do aborcji( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kryspin013: Co to za argument? Jak zakaz zabijania ma się do obowiązku pomagania? Rozumiem, że skoro ty nie zezwalasz żeby ludzie się dowolnie zabijali, to oznacza, że masz też obowiązek pomagania każdemu?

Od kiedy zakaz zabijania jest równoznaczny z nakazem pomagania?
@syn_octave: Proszę o dane jaki procent wszystkich urodzeń w roku 2021 to dzieci "niepełnosprawne" w takim rozumieniu jakim kazdy sobie z nas to wyobraza, czyli w przyszłości niezdolne do samego funkcjonowania
@syn_octave: Jeden z najgłupszych argumentów aborcjonistów. Nie mogę zabić chorego człowieka? To się nim zaopiekuj, skoroś taki mądry, prawaku!!1!1!

A poza tym lewica chce aborcji na życzenie, przesłanka eugeniczną przy tym to pikuś. Odpowiedzialność to patriarchalny wymysł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dobra, po kole.:

Co to za argument? Jak zakaz zabijania ma się do obowiązku pomagania?


Tak się ma jak argumenty fundacji Kaji Godek do wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Poczytaj sobie ich #!$%@? za zakazem i jak je argumentują to zrozumiesz mój zarzut.

Rozumiem, że skoro ty nie zezwalasz żeby ludzie się dowolnie zabijali, to oznacza, że masz też obowiązek pomagania każdemu?


@Nie_RabarbaR: Co to jest za fikołek. Spójrz na to z
@Kryspin013: Jakoś biedakom też państwo nie pomaga. Nikomu prawie państwo nie pomaga. Państwo zabrania zabijania, ale to nie znaczy, że ma każdemu pomagać. Tak samo jak to, że ty zabraniasz żeby ktoś zabił np. twojego kolegę, nie oznacza że masz mu pomagać. Dlatego to był #!$%@? argument, który postawiłeś, że "jak to zakazują zabijania, skoro nie pomagają w utrzymywaniu chorych dzieci"? Argument był głupi i każdy który obiektywnie na to spojrzy
@Kryspin013: Każde morderstwo winno być zakazane. Płód jest człowiekiem, a jako że jestem wrednym szowinistą gatunkowym z armii homo sapiens i absolutystą moralnym, przyznaję, że aborcja spełnia warunki klasyfikacji czynu jako morderstwom. A na jęki, jakobym nie był wolnościowcem mam #!$%@?.
@syn_octave: ale tak całkiem serio, po coś ta medycyna się rozwinęła żeby eliminować przypadki gdzie płód bedzie do końca swojego życia ciężarem dla otoczenia i sam nic nie da w zamian... #!$%@? spartanie to mieli prosty sposób bo albo dasz radę podnieść włocznie albo jeb ze ściany i krótka piłka
Każde morderstwo winno być zakazane.


@vrim: Ziom, zarodek nie ma nawet statusu prawnego człowieka. Po za tym mówimy o sytuacji np aborcji z powodów ekonomicznych by państwo nie musiało łożyć kasę na dziecko albo o aborcji z powodu chorób genetycznych.

Płód jest człowiekiem, a jako że jestem wrednym szowinistą gatunkowym z armii homo sapiens i absolutystą moralnym, przyznaję, że aborcja spełnia warunki klasyfikacji czynu jako morderstwom. A na jęki, jakobym nie
Ziom, zarodek nie ma nawet statusu prawnego człowieka.


@Kryspin013: Ziom, prawo nie musi wszystkiego określać.

na szczęście masz gówno do gadania.


@Kryspin013: Ale mam do napisania. Podobnie jak ty.

aborcji z powodów ekonomicznych by państwo nie musiało łożyć kasę na dziecko albo o aborcji z powodu chorób genetycznych.


@Kryspin013: Rodzice powinni łożyć, ewentualnie inni ludzie dobrej woli czy Caritasy.
jak były plakaty reklamujace hospicja prenatalne to byly notorycznie niszczone, pewnie ci sami ludzie potem tworzyli takie obrazki na internecie
Chronienie życia ale tylko do momentu narodzin, hipokryci.


@Kryspin013:
Tu nie chodzi w ogóle o chronienie życia. Tu chodzi o dosłowne wypełnianie V przykazania: Nie będziesz zabijał.
A konkretnie dosłowne narzucanie innym (czy wierzącym, czy nie) wypełnianie tego przykazania. Co się dalej z tym życiem dzieje nie jest wbrew temu przykazaniu. Oczywiście to jest takie chytre wypełnianie tego przykazania, bo zapomina się o przykazaniu miłości.
To trochę tak jak zymianie czy
Ziom, zarodek nie ma nawet statusu prawnego człowieka.

@Kryspin013: A w Trzeciej Rzeszy takiego statusu nie mieli Żydzi i inni podludzie, ziom, i co? O tym, kto jest człowiekiem a kto nie, nie decyduje prawo.