Wpis z mikrobloga

Panowie! Dla wielu może to być szokiem że są takie osoby jak ja, ale no jestem...nigdy nie grałem w EU4 xd Co ciekawe za dzieciaka godzinami, dniami, tygodniami, miesiącami ciorałem w EU1/EU2 i pierwszego HOI'a. Problem w tym że nie mam bladego pojęcia jak ogarnąć teraz tą najnowszą część EU4. Zupełnie inna mapa (tamta była prosta, banalna), multum opcji (gdzie w EU1/2 raptem kilka na krzyż xD). Jest jakiś sensowny prosty poradnik żeby taki świeżak EU4 ogarnął co i jak? Albo sami macie jakieś rady? Pobrać zwykłą EU4 czy dokupić sobie jeszcze jakieś fajne dodatki do niej? Zdjęcie z odrobiną nostalgii i wspomnienie mojego dzieciństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#eu4 #europauniversalis #paradox #eu2
Kadet20 - Panowie! Dla wielu może to być szokiem że są takie osoby jak ja, ale no jes...

źródło: comment_1652448282vRnC1ltgeQ7xrcBswxyWqv.jpg

Pobierz
  • 8
@Kadet20:
1. Bez DLC nie ma różnych opcji od rozszerzających rozgrywkę po możliwość rekrutowania wojska u wasala
Możesz się kierować tą listą: https://www.reddit.com/r/eu4/comments/taunjj/133_dlc_tier_list_which_dlc_to_buy/
2. Pooglądaj jak ktoś gra na yt
3. Najłatwiejsze państwa wg mnie to Osman i o dziwo Polska
4. Graj, najwyżej przegrasz, ale zdobędziesz doświadczenie.
5. Istnieje też spolszczenie do gry, ale nie jest ono zalecane. Choć na samą rozgrzewkę może się przydać
6. Możesz się pytać na
@Kadet20 Lepiej wykupic subskrypcje, masz wszystkie dodatki za bodajże 18zl na miesiac ;) Bo kupowanie wszystkich bedzie dość drogie, a nie wiadomo jak dlugo pograsz ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@myzael: Geniusz Paradoxu z lat ich pierwszych produkcji xD

Czasem narzekam na mapy z nowych gier Paradoxu, ale jak patrzę tutaj to mnie ściska. Te Prusy Królewskie w miejscu Wielkopolski to hit.
@mefiek: @Kadet20: Była oferta na humblebundle która oferowała wiele starszych dlc do eu4 ale na tę chwilę subskrypcja to opcja najtańsza (pomijając takie platformy jak G2A w przypadku gdy eu4 będzie się grało dłużej)