Wpis z mikrobloga

Nie wiem,czy wiecie, ale dzisiaj byla ostatnia okazja dla bulli na odbicie,. Dzisiaj był raport CPI,Indeks cen konsumentów (CPI) jest jednym z ważniejszych wskaźników makroekonomicznych. CPI mierzy różnicę w cenie koszyka dóbr i usług. Jest to wskaźnik, który mierzy koszt życia bazując na zmianach cen, dlatego też często mówi się o nim jako o indeksie kosztu życia.
Tak samo istotne wydarzenie jak wystąpienia FED-u
cytat :
Jednak kwietniowy raport pokazał, że „jest to kolejna niespodzianka w górę inflacji i sugeruje, że spowolnienie będzie niezwykle powolne” – powiedział Seema Shah, główny strateg w #!$%@? Global Investors.

Niesposnianka,co za kretyni!!
Tak samo jak ekonomiści i inni, jak coś się dzieje to nagle wszyscy są zaskoczeni.
Artykuły pod tytułem ekonomiści i analitycy są w szoku...

Nie jest to żadna niespodzianka
Przecież było wiadomo, że inflacja nie zmalała, wręcz przeciwnie wzrosła (i wzrośnie na 100%)
Nie było żadnych argumentów, aby wyniki okazały się ok, jak Oni chcą ja zwalczać? Opóźnionym podnoszeniem stóp procentowych i to w żałosnych poziomach!!!
Mówią, że są od tego aby to zwalczyć, czyli nie spisali się bo inflacja już dawno tu jest, także po kolei powinni zostać wypier... oleni. Nie wywiązali, się ze swoich obowiązków, także sio!
Inflacja rozdmuchana do ogromnych poziomów, przy jednoczesnym oglupianiu społeczeństwa..
Skoro ja o tym wiedziałem od dawna, to Oni tymbardziej!!!
Gospodarkę się ratuje gdy inflacja przekracza krytyczne 3%,a kiedy te bydlaki zareagowały, jeżeli możemy mówić o jakiejkolwiek reakcji...

Także Panowie jedziemy w wiadomym kierunku, nie ma teraz żadnych wydarzeń, wystąpień, które mogłyby podnieśc giełdę w na bliższym czasie, a wystąpienie FED za jakiś czas nie uratuje akcji, bo już będzie musiał podejść agresywniej, gdyż widział, że ostatnie 50bp zadziało, ale tylko na 2 godziny
Nie widzę żadnych argumentów i wydarzeń , aby urosla. Czy to już dno? nonsens!!

Link do wyników

https://www.cnbc.com/2022/05/11/cpi-april-2022.html

Może jakieś marny shotrsqueeze i leci dalej

#gielda #inwestycje #pieniadze #inflacja #ekonomia #gospodarka
  • 12
@Byku_of_wall_street: Co do mid term pełna zgoda, ale myślę, że szykuje się odreagowanie, bo własnie nie ma już wydarzeń, które mogłyby zachwiać dodatkowo rynkiem. Myślę, że domknięcie luki na nasdaqu na 12700 jest realne w piątek może poniedziałek, da to trochę nadzieji pojawią się kupujący i dalej zwała
@Jcmg:
Tak jest, odreagowanie będzie, bo już straszne spadki, ale na chwilę i dalej w dół

Z resztą, tak jak to, się dzieje od dłuższego czasu
Robili co mogli żeby to utrzymać, a nawet podnieśc cenę akcji... Nieudolnie..
To nie znaczy, że zarobasy straciły, absolutnie!
Zarobili i to grubo, jedyni, co stracili to dawcy kapitału
@massh:
Oj widzę, że szukasz argumentu, żeby te ku.. y
usprawiedliwić...
Wiesz, że inflacja jest tylko i wyłącznie przez nich, nie przez wojnę i inne wymysły(zwiększyli ilość pieniędzy w obiegu i cyk inflacja)

Masz rację teraz to nie ma jak ratować , skończy się kryzysem na sto procent
Ale mogli reagować na samym początku jak inflacja przekraczała 3%,teraz to już za późno
Gdyby zaczęli kilka miesiące temu podnosić radykalnie, bez pier...