Wpis z mikrobloga

Dobra, pytanie do znawców prawa (kierowcy, morda krótko!).

Masz przed sobą kilometrowy odcinek ulicy wzdłuż której prowadzi ciąg pieszo - rowerowy, który na większości długości jest zastawiony kilkudziesięcioma autami. Żeby jechać tym CPR musiałbyś co kilkadziesiąt metrów zjeżdżać na jezdnię po wysokim krawężniku a potem wracać na ten twór z czerwonej pofalowanej kostki (ale nierzadko utrudniałaby ci to podwójna ciągła) - więc jedziesz slalomem a przejechanie tego odcinka zajmuje ci kilka razy więcej czasu.

#rower #warszawa #zabki #prawooruchudrogowym #rowery #polskiedrogi #kierowcy

W takiej sytuacji...

  • Jadę ulicą 84.5% (71)
  • Próbuję jechać CPR 15.5% (13)

Oddanych głosów: 84

  • 15
@PanBulibu: Ogólnie to walę drogą w większości przypadków.
Nawet policja jak z nimi gadałem to mówią że przy tych prędkościach co się jeździ rowerem (w sensie ludzie bardziej trenujący, nie ktoś turlający się na rowerze 10km/h) to lepiej i bezpieczniej jechać w takich przypadkach ulicą.

No i też rozsądnie rzecz biorąc - tak sobie myślę że jakbym miał rodzinę i z nią szedł po cpr, a tu nagle ktoś mi wpadł
niedługo zaczynam próbne jazdy jak Ty, przyczepką. Mam tremę :D


@annotate: Strach akurat jest tu kiepskim doradcą. Ja wybieram drogi o mniejszym natężeniu ruchu, spokojniejsze albo szukam takich ciągów gdzie mam DDR ale mam też taką obserwację, że kierowcy widząc mnie na drodze z przyczepką jadą bardziej zachowawczo i spokojniej. Gorzej jest z tymi, którzy gdzieś parkują i są w zastanej sytuacji (parkowanie na DDR, na chodniku, itp). Druga sprawa -
Pobierz
źródło: comment_1652088961HWc01gkvwP3cDRwUDO6u2m.jpg
musiałbyś co kilkadziesiąt metrów zjeżdżać na jezdnię po wysokim krawężniku a potem wracać na ten twór z czerwonej pofalowanej kostki (ale nierzadko utrudniałaby ci to podwójna ciągła)


@PanBulibu: Art. 3 PoRD

Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani(...) unikać

wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub
porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić
spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na
@kuraku: Oparcie się na tym przepisie jest dość ciekawe! Pytanie tylko czy Pan Policjant nie powiedziałby, że to ja zakłócam i utrudniam ruch jadąc jezdnią.

Dam znać gdyby przyszło mi się z tym zmierzyć.
@PanBulibu: no to jest zagrożenie, albo że zaniechaniem nie ma być jazda jezdnią, tylko np. prowadzenie roweru.
Ja mam kilka takich taktyk to weryfikacji pod ryzykiem mandatu.
Drugie co chciałbym sprawdzić, to co powie Pan Policjant gdy uznam, że mam obowiązek jechać ścieżką, a ja zareaguję, że mam obowiązek jechać ścieżką jeśli jest ona w kierunku, w którym zmierzam, a ja jadę do X, a nie do przejścia dla pieszych, do
Drugie co chciałbym sprawdzić, to co powie Pan Policjant gdy uznam, że mam obowiązek jechać ścieżką, a ja zareaguję, że mam obowiązek jechać ścieżką jeśli jest ona w kierunku, w którym zmierzam, a ja jadę do X, a nie do przejścia dla pieszych, do którego prowadzi ta ścieżka( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kuraku: ja miałem okazję skonfrontować się z milicją w tym temacie. Pech był taki, że to