Wpis z mikrobloga

@SamaraMan: Dlaczemu ludzie wysupłują kary z portfeli przez pół godz. a następnie chaotycznie przykładają je w różne miejsca terminala. Zamiast kwa jego nać, położyć portfel razem z kartą na oznaczonym miejscu czyli w większości na ekranie?
  • Odpowiedz
@Radysh: jak masz w portfelu 3 karty to przyłożenie portfela nie działa
@SamaraMan: No właśnie zależy od apki banku, w PKO BP musiałem otworzyć apke żeby zapłacić zbliżeniowo kartą, w mbank Blikiem zbliżeniowo wystarczy odblokowany ekran
  • Odpowiedz
@sprawdzajacy: Od 10 lat nie straciłem kasy nawet pryz kilku kartach dowód (anegdotyczny)

ja zawsze blikiem płaciłem wpisując numer jak nie miałem w telefonie NFC i zapomniałem portfela, z kilka raz ytakie coś mnie ratowało
  • Odpowiedz
@sprawdzajacy: A słyszałeś kiedyś o takiej kradzieży? To miejska legenda.
Bo żeby kraść terminalem trzeba się zarejestrować czyli zostawiamy ślady gdzie ta kasa leci. Są 2 opcje albo złodziej zarejestruje terminal na siebie i konto na które bedside wypłacana kasa, albo zarejestruje to wszystko na słupa i kradnie w jego imieniu, albo kradnie terminal i dostęp do konta żeby wybrać z niego gotówke. Od momentu transakcji do momentu wypłaty mija kilka
  • Odpowiedz
@sprawdzajacy: nie można, nie da się zbliżeniowo "sklonować" karty i potem użyć tych danych do płacenia. Tzn. w zamierzeniu twórców się nie da, ale w początkowych latach odnajdywane były luki których poziom skomplikowania jest na poziomi narzędzia Pegasus do przejmowania kontroli nad telefonami. Druga opcja to relay, co jest mało wygodne, bo zbliżenie do karty urządzenia musi wystąpić w czasie gdy drugie urządzenie zbliżamy do terminala w celu zapłaty
  • Odpowiedz