Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1234
Czy tylko ja mam takie wrażenie że zdecydowana większość postów na tagu #kredythipoteczny to drwiny z "roszczeniowych kredytobiorców, którzy brali pod korek na niskich stopach i płaczą o pomoc od rządu", a w rzeczywistości takich żali nikt tutaj nie wylewa, tylko wykopki mieszkające z mamą stworzyły sobie nowego wroga i napędzają się wzajemnie? Bo już mnie #!$%@? codziennie w gorących ten sam debilny skowyt że "kredytobiorca to najgorsza grupa społeczna"...
  • 108
@Marshall1337: Ty bys nie był #!$%@?, że nie dość że ich wyimaginowane oszczędności zjada inflacja, bańka cały czas rośnie, a stopy #!$%@?ło i jak 5 lat temu mogli mieć (gdyby pracowali XD) mieszkanie za 300k i zdolności 400k, tak po 5 latach zdolność spadła na 150k, a ceny mieszkań wzrosły do 400k? XD
I wykończenie też poszło mocno w górę.

Jakoś muszą się pocieszać.

A kredyciarz będzie spokojnie swoj kurnik spłacał.
@Marshall1337: tak dokładnie jest

Generalnie ja to widzę tak ze żeby podpisać umowę o kredyt czy ogólnie podjąć ważna życiową decyzje typu ślub, dziecko, emigracja, cokolwiek co ma wieloletnie konsekwencje trzeba odrobine odwagi (nie jakoś dużo, ale jednak)

I masa ludzi mogłaby już dawno się zakredytować po dobrych cenach, pensje rosły, ceny tez, kupa nieruchomości już spłacona, znajomi sobie żyją szczęśliwie tak jak piszesz raz lepiej raz gorzej

Ale się nie
@Marshall1337: Tak, dokładnie tak jest a o co chodzi? Dodatkowo co drugi mistrz ekonomii wypisuje, że "nom teraz to się Polaki nauczom ekonomiii kwik" - szkoda, że wybitni ekonomości nie przewidzieli tego co się obecnie dzieje, ale tęgie umysły wykopków to przewidziały i dlatego w wieku 30 lat dalej mieszkają z mamą ( ͡° ͜ʖ ͡°) I jeszcze te mityczne sranie się o to, że im oszczędności
@Marshall1337: Czytając wykop, to raczej można odnieść wrażenie, że ludzie umoczeni w turboniekorzystny kredyt wymyślili sobie wroga w postaci "wykopków mieszkających z mamą", co jest oczywistą bzdurą, żeby zracjonalizować swoje nienajlepsze decyzje finansowe ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Marshall1337: ja na przykład patrzę to przez pryzmat mojego brata który wziął 400k kredo wybudował dom, zarabia 5-6k, miał mało oszczędności bo #!$%@?ł na głupoty i szpan, dowiedział się że ma kredyt na zmiennej stopie dopiero jak mu zaczęły przychodzić listy z podwyżkami, pisze do mnie w dniu wypłaty bym mu pożyczył 2k bo potrzebuje (potem się dowiedziałem że pojechał do Gdańska na weekend). Ten sam typ się teraz cieszy że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Marshall1337: dowiedziałem się właśnie ze jestem
1)oplacanym ruskim trolem
2)zawistnym polakiem
3)gównianym prorokiem bo banka miała pęknąć a nie pękła
4)to co wyżej + ze debil bo wierzę w spadki 150%+!
5) z drugiej strony jestem mastermindem ekonomii bo @angelofdeath007 pisze ze wybitni ekonomiści tego nie przewidzieli
6) nie pracuje
7) mieszkam z mamą
8) przegrywem szukajacym wrogow
9) frustratem bo wynajmuje i mnie nie stać na kredyt
10)pisowcem co szuka
Btw odnośnie tego:
„ a w rzeczywistości takich żali nikt tutaj nie wylewa”

To jest kolejny dziś post który widzę więc tych żali na wykopie jest nawet sporo xDD