Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1234
Czy tylko ja mam takie wrażenie że zdecydowana większość postów na tagu #kredythipoteczny to drwiny z "roszczeniowych kredytobiorców, którzy brali pod korek na niskich stopach i płaczą o pomoc od rządu", a w rzeczywistości takich żali nikt tutaj nie wylewa, tylko wykopki mieszkające z mamą stworzyły sobie nowego wroga i napędzają się wzajemnie? Bo już mnie #!$%@? codziennie w gorących ten sam debilny skowyt że "kredytobiorca to najgorsza grupa społeczna"...
  • 108
  • Odpowiedz
@Marshall1337: Ty bys nie był #!$%@?, że nie dość że ich wyimaginowane oszczędności zjada inflacja, bańka cały czas rośnie, a stopy #!$%@?ło i jak 5 lat temu mogli mieć (gdyby pracowali XD) mieszkanie za 300k i zdolności 400k, tak po 5 latach zdolność spadła na 150k, a ceny mieszkań wzrosły do 400k? XD
I wykończenie też poszło mocno w górę.

Jakoś muszą się pocieszać.

A kredyciarz będzie spokojnie swoj kurnik spłacał.
  • Odpowiedz
@Marshall1337: ale to jest model pisowski znany od lat. Robienie wroga z kolejnej grupy społecznej. Byli lekarze, nauczyciele, policjanci, przedsiębiorcy, artyści, restauratorzy. Przecież im zależy na tym, żeby się kłócić i rozdzielać.
  • Odpowiedz
@Marshall1337: tak dokładnie jest

Generalnie ja to widzę tak ze żeby podpisać umowę o kredyt czy ogólnie podjąć ważna życiową decyzje typu ślub, dziecko, emigracja, cokolwiek co ma wieloletnie konsekwencje trzeba odrobine odwagi (nie jakoś dużo, ale jednak)

I masa ludzi mogłaby już dawno się zakredytować po dobrych cenach, pensje rosły, ceny tez, kupa nieruchomości już spłacona, znajomi sobie żyją szczęśliwie tak jak piszesz raz lepiej raz gorzej

Ale się nie
  • Odpowiedz
@Marshall1337: Tak, dokładnie tak jest a o co chodzi? Dodatkowo co drugi mistrz ekonomii wypisuje, że "nom teraz to się Polaki nauczom ekonomiii kwik" - szkoda, że wybitni ekonomości nie przewidzieli tego co się obecnie dzieje, ale tęgie umysły wykopków to przewidziały i dlatego w wieku 30 lat dalej mieszkają z mamą ( ͡° ͜ʖ ͡°) I jeszcze te mityczne sranie się o to, że im oszczędności
  • Odpowiedz
@Marshall1337: czego się spodziewasz? Pomyślmy, kto jeszcze nie jest wrogiem wykopków-przegrywów. Do tej pory są: kobiety, mężczyźni, lgbt, kredyciarze, młode dziewczyny, dziewczyny za granicą, cykliści, zmotoryzowani, ukraińcy. Kurde, szkoda pisać, bo to temat rzeka.
  • Odpowiedz
@Marshall1337: Czytając wykop, to raczej można odnieść wrażenie, że ludzie umoczeni w turboniekorzystny kredyt wymyślili sobie wroga w postaci "wykopków mieszkających z mamą", co jest oczywistą bzdurą, żeby zracjonalizować swoje nienajlepsze decyzje finansowe ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Marshall1337: A najzabawniejsze jest to że niektóre wykopki ze zwykłego kredytu hipotecznego zrobili jakiś szatański instrument finansowy na miarę obligacji strukturyzowanych xDDD I wkręcają sobie że to nie rząd, NBP, banki, fliperzy czy fundusze inwestycyjne są winne sytuacji na rynku, tylko kredytobiorcy którzy zaspokajali jedną z podstawowych potrzeb człowieka xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Marshall1337: ja na przykład patrzę to przez pryzmat mojego brata który wziął 400k kredo wybudował dom, zarabia 5-6k, miał mało oszczędności bo #!$%@?ł na głupoty i szpan, dowiedział się że ma kredyt na zmiennej stopie dopiero jak mu zaczęły przychodzić listy z podwyżkami, pisze do mnie w dniu wypłaty bym mu pożyczył 2k bo potrzebuje (potem się dowiedziałem że pojechał do Gdańska na weekend). Ten sam typ się teraz cieszy że
  • Odpowiedz
@Marshall1337: Wiesz co, bo ci roszczeniowi kredytobiorcy zajmuja sie praca (i placa daniny publiczne), aby się utrzymać, a te super spoko wykopki mieszkajace z mama maja znacznie wiecej czasu na klikanie w komputer
  • Odpowiedz
@Krupier: ja liczę, że kredytobiorcy się posrają teraz i będą z długami do końca życia. Te wywindowane ceny nieruchomości to wina dzbanów co pozaciągali kredyty. Niech giną.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
@Protectorx:

ja liczę, że kredytobiorcy się posrają teraz i będą z długami do końca życia.


Bo jesteś stereotypowym zawistnym przegrywem. Bywa.

Te wywindowane ceny nieruchomości to wina dzbanów co pozaciągali kredyty.


XDDDD

Nie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Marshall1337: dowiedziałem się właśnie ze jestem
1)oplacanym ruskim trolem
2)zawistnym polakiem
3)gównianym prorokiem bo banka miała pęknąć a nie pękła
4)to co wyżej + ze debil bo wierzę w spadki 150%+!
5) z drugiej strony jestem mastermindem ekonomii bo @angelofdeath007 pisze ze wybitni ekonomiści tego nie przewidzieli
6) nie pracuje
7) mieszkam z mamą
8) przegrywem szukajacym wrogow
9) frustratem bo wynajmuje i mnie nie stać na kredyt
10)pisowcem co szuka
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: Kredytobiorcy szukają już winnych na Wykopie tego, że zaciągneli kredyt. Nikt ich do tego nie zmuszał.

Śmiali się, że przegrywy będą mieszkać z mamą a teraz muszą spłacać wysokie raty xD
  • Odpowiedz
Btw odnośnie tego:
„ a w rzeczywistości takich żali nikt tutaj nie wylewa”

To jest kolejny dziś post który widzę więc tych żali na wykopie jest nawet sporo xDD
  • Odpowiedz
@Marshall1337:

"roszczeniowych kredytobiorców, którzy brali pod korek na niskich stopach i płaczą o pomoc od rządu"


Tak bo wykopki to bezmózgie małpy ktore myślą że wszyscy kupili mieszkanie w ostatnich dwóch latach.

Według ich filozofi teraz jest najelpszy moment na zakup mieszkania na kredyt bo są wysokie stopy, Czy jeszcze mam poczekać na 20%?
  • Odpowiedz