Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1234
Czy tylko ja mam takie wrażenie że zdecydowana większość postów na tagu #kredythipoteczny to drwiny z "roszczeniowych kredytobiorców, którzy brali pod korek na niskich stopach i płaczą o pomoc od rządu", a w rzeczywistości takich żali nikt tutaj nie wylewa, tylko wykopki mieszkające z mamą stworzyły sobie nowego wroga i napędzają się wzajemnie? Bo już mnie w-----a codziennie w gorących ten sam debilny skowyt że "kredytobiorca to najgorsza grupa społeczna"...
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wykopowe gamonie liczą na kilkudziesięcio procentowe spadki i okazje na licytacjach komorniczych. XD


@Krupier: ich nie stać na okazje komornicze cumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TheGreenBastard: I co, żałują że kupili dom? Materiały budowlane już wywaliło w kosmos, a będzie jeszcze drożej jak ruszy odbudowa Ukrainy, więc nominalna wartość domu na rynku wtórnym będzie tylko rosła, a kwota kredytu dewaluowała się o inflację.

W październiku kupowaliśmy beton komórkowy po 13 zł / sztuka na budynek gospodarczy, teraz już po 19-20 zł / sztuka, tak samo wszystkie inne materiały w ciągu ostatnich dwóch lat - drewno
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: Wiesz co to stagflacja?

Mówisz że mogą sprzedać, tak?
Tylko kto od nich odkupi ten dom, za tę cene, jak takich osob jest więcej, a zdolność kredytowa na tę chwilę tylko maleje.

Czy będą gotowi sprzedać dom za tą cene, jaką będzie gotowy
  • Odpowiedz
@TheGreenBastard: Wykopki kupią, wiadomo. Odkładają kasę i czekają tylko aż kredyciarz zbankrutuje, żeby wykupić nieruchomość z dużym upustem. Tylko że ten upust będzie od nominalnej wartości nieruchomości w przyszłości, czyli 150% tego, co dzisiaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak wystawią za taką kwotę, jaką mają do spłacenia kredytu, to pójdzie od ręki i w najgorszym możliwym scenariuszu wyjdą na zero i tyle. A nikt nie mówi,
  • Odpowiedz
@TheGreenBastard: A z tym "pani w banku powiedziała że nie wzrosno" to albo nie masz pojęcia o czym piszesz, albo kłamiesz. Od paru lat masz załącznik do umowy kredytowej, z wyliczeniem ile będą wynosić twoje raty jak wzrośnie wibor i podpisujesz go na każdej stronie podpisując umowę oraz oświadczenie, że się zapoznałeś z ryzykiem związanym ze wzrostem oprocentowania.
  • Odpowiedz
@TheGreenBastard: Dasz dobrą cenę to pójdzie od ręki. Poprzedni dom sprzedaliśmy w dosłownie jeden dzień. Wystawiliśmy ogłoszenie i już pierwszego dnia była masa chętnych żeby oglądać i kupić. Niektórzy to nawet przez telefon mówili że biorą, bez oglądania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A z tym "pani w banku powiedziała że nie wzrosno" to albo nie masz pojęcia o czym piszesz, albo kłamiesz. Od paru lat masz załącznik do umowy kredytowej, z wyliczeniem ile będą wynosić twoje raty jak wzrośnie wibor i podpisujesz go na każdej stronie podpisując umowę oraz oświadczenie, że się zapoznałeś z ryzykiem związanym ze wzrostem oprocentowania


@asiajasiabasia: a kumpel co narzeka że nie miał pojecia o czymś takim jak stopy procentowe, to co? zapomniał? kredyt brał pod koniec 2021 :p

a inny ziomek co w zasadzie go zacytowałem, to w memach znalazł taki tekst?
  • Odpowiedz
Dasz dobrą cenę to pójdzie od ręki. Poprzedni dom sprzedaliśmy w dosłownie jeden dzień. Wystawiliśmy ogłoszenie i już pierwszego dnia była masa chętnych żeby oglądać i kupić. Niektórzy to nawet przez telefon mówili że biorą, bez oglądania


@asiajasiabasia: Cieszę się twoim szczęściem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I życzę wszystkim, aby im się tak powodziło.

Tylko że kryzys finansowy który się zbiera nad Polską ma to we
  • Odpowiedz
oni wchodzą na jakieś grupki Facebooka i jak tam zobaczą jakikolwiek post, że ktoś nie daje rady spłacić to utożsamiają tą osobę ze wszystkimi kredytobiorcami.


@Tomahawkkk: Yep, a zdecydowana większość postów na FB to baity lub pytania ćwierćmózgów.

@Marshall1337: Dokładnie tak jest. Ale wiesz jak to z wykopkami - oni szukają tylko komu jest gorzej co by się posmiać. Nie doszukuj się logiki
  • Odpowiedz
@TheGreenBastard: No i jak przyjdzie kryzys, ile będą warte twoje oszczędności, co to to je odkładasz na zakup swojej nieruchomości? Urodziłam się w PRL, w szkole jeszcze uczyłam się że Związek Radziecki jest naszym przyjacielem. Mama odkładała mi pieniądze na książeczce oszczędnościowej. Jak przyszedł kryzys to za pieniądze, które odkładała przez wiele lat, mogła kupić 2 kg cukierków. Suma wszystkich pieniędzy, jakie dostałam na komunię, po denominacji wyniosła by 80
  • Odpowiedz
a kumpel co narzeka że nie miał pojecia o czymś takim jak stopy procentowe, to co? zapomniał? kredyt brał pod koniec 2021 :p


@TheGreenBastard: A ja mam kumpla co umie fruwać. Nie masz o niczym pojęcia i podpierasz się tylko opowieściami kolegów, którzy nie wiadomo czy istnieją. Banki od czasów awantury z frankowiczami informują o ryzyku związanym ze zmiennymi stopami kredytowymi i każą podpisywać papier, żeby potem nie przepychać się
  • Odpowiedz
żeby potem nie przepychać się w sądzie z debilami, co twierdzą, że nic nie wiedzieli i zostali oszukani


@asiajasiabasia: Wejdź na grupę kredyciarzy na fb ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po tygodniu zmienisz śpiewke, przyznasz mi rację i przeprosisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TheGreenBastard: Niby z jakiej paki ma przyjść, jeżeli spłacasz raty? Pomijając, że np. nieruchomości rodziców dawno spłacone. Jakby odkładali przez te wszystkie lata, to nadal g...no by mieli i nic nie kupili, bo ich oszczędności zostały by zeżarte przez galopującą w latach 90 inflację. Jak myślisz, że kryzys ma tylko wpływ na kredyty, a nie ma na oszczędności to jesteś ekstremalnie naiwny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TheGreenBastard: To, że przyjdzie kryzys, nie oznacza, że wszyscy tego nie spłacą i do każdego przyjdzie komornik. Większość spłaci, co najwyżej rezygnując z paru przyjemności co miesiąc i tyle. Rata większa o kilkaset złotych to nie tragedia.
  • Odpowiedz