Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1234
Czy tylko ja mam takie wrażenie że zdecydowana większość postów na tagu #kredythipoteczny to drwiny z "roszczeniowych kredytobiorców, którzy brali pod korek na niskich stopach i płaczą o pomoc od rządu", a w rzeczywistości takich żali nikt tutaj nie wylewa, tylko wykopki mieszkające z mamą stworzyły sobie nowego wroga i napędzają się wzajemnie? Bo już mnie #!$%@? codziennie w gorących ten sam debilny skowyt że "kredytobiorca to najgorsza grupa społeczna"...
  • 108
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 943
@Marshall1337: oczywiście, że tak jest. Tymczasem większość ludzi dalej sobie spłaca, jedni bardziej zacisną pasa, inni mniej. A wykopowe gamonie liczą na kilkudziesięcio procentowe spadki i okazje na licytacjach komorniczych. XD

Traktuj ten tag jako bekę i guilty pleasure, a od razu będzie ci lepiej.
  • Odpowiedz
@Marshall1337 oni wchodzą na jakieś grupki Facebooka i jak tam zobaczą jakikolwiek post, że ktoś nie daje rady spłacić to utożsamiają tą osobę ze wszystkimi kredytobiorcami.

Już brakuje miejsca na czarną listę dla tych przegrywów i frustratów xD
  • Odpowiedz
A wykopowe gamonie liczą na kilkudziesięcio procentowe spadki i okazje na licytacjach komorniczych. XD


@Krupier: taa a prawda jest taka, że nie nasi wypokowi giganci developerki a Ci sami którzy a to rozebrali fort w Krakowie, a to odrolnili działkę po postawieniu osiedla itp itp pierwsi dopadną te nieruchomości i to jeszcze przed komornikiem czy bankructwami ( ͡° ͜ʖ ͡°) A wtedy "hurr fliperzy durr złodzieje"
  • Odpowiedz
A wykopowe gamonie liczą na kilkudziesięcio procentowe spadki i okazje na licytacjach komorniczych


@Krupier: po pierwsze to eksperci, a po drugie to spadki będą. Skoro miały być w 2018 i nie było to oczywiste że będą w roku następnym, a po 2019 jest 2020 i tu już bańka musi pęknąć bo pandemia ludzie tracą pracę i nie ma się co dziwić że to się może przesunąć na 2021, skoro ta bańka
  • Odpowiedz
@Marshall1337: bo miałem wpływ na to, że brałem kredyt przed pandemia, #!$%@?ło mi się zdrowie, związek, pojawił się covid i wojna za granicą. Dlatego poblokowalem te tagi by się nie irytować na pieprzenie dzieci, które dalej mieszkają z rodzicami. Albo ci wielcy szczedzajacy, którym inflacja #!$%@? szmal, ale w nic nie zainwestują. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Cena nieruchomości rośnie od 10 lat, w gazecie pisze ze nie będzie spadków co wykopki wyśmiewają (maja racje bo gazety piszą bzdury).

Korekty i spadki zawsze będą, ale jak ktoś liczy ze kredytobiorcy się posraja albo mieszkania spadną o 1/2 to chyba na głowę upadł.

Ponad połowa z tych ludzi to ogarnięci boomerzy którzy zabiorą prace innym by nie tylko spłacić hajsy ale jeszcze pojechać na wczasy itd., podczas gdy inni będą
  • Odpowiedz
@Marshall1337: Masz rację, na 99% większość tych postów, to #!$%@? nołlajfów na garneczku rodziców, którzy nawet nie są gotowi emocjonalnie na samodzielne życie, nie mówiąc o kwestiach finansowych... Mam 30 lat, zarabiam z żonką ~14k/msc, jestem w trakcie budowy, na którą wzięliśmy kredo 400k, dodatkowo mieliśmy 200k oszczędności + działkę. Byłem w pełni świadomy, że bańka jebnie, ale nikt się nie spodziewał, że rata z 1600 skoczy aż na 4000. Nie
  • Odpowiedz
@Marshall1337: Właśnie o tym myślałem czytając wysrywy jakiegoś innego wykopka. U mnie sytuacja podobna jak u @Jariq91: kredyt 300k na 15 lat w 2019 przy zarobkach 10k + 6k. Rata z 2200 na 2800, WIBOR 6M. Tylko od tego czasu zarobki też nam zrosły, 16k + 8k :) więc nie wszyscy kredyciarze to debile, ja się cieszę że stopy rosną - realnie dalej są ujemne. Bardziej mnie boli inflacja (
  • Odpowiedz
Już nie mogę edytować - generalnie kredyt możemy spłacić w ciągu 2-3 lat, ale w związku z inflacja to się w tej chwili po prostu nie opłaca.
  • Odpowiedz
rząd dalej uprawia politykę rozdawnictwa dla patoli, którzy faktycznie nie mają mózgu i biorą pod korek


@Jariq91: Tu się mylisz, ta patola którą dotuje rząd to nie brała pod korek bo nigdy nie musiała brać kredytu. Wszystko dostali za darmo
  • Odpowiedz
w rzeczywistości takich żali nikt tutaj nie wylewa, tylko wykopki mieszkające z mamą


@Marshall1337: Tak naprawdę to żale wylewają ci których nie było stać na kredyt i wynajmują bo jeśli nie było ich stać przy 0 stopach to w erze wysokich stóp nie będzie ich stać tym bardziej i ryzyko że będą do końca życia wynajmować rośnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
wykopki mieszkające z mamą stworzyły sobie nowego wroga i napędzają się wzajemnie


@Marshall1337: Dokładnie. Dodam że oni śmieją się ze starszych ludzi że są zawistymi nosaczami, a wykopki są dokładnie tacy sami, tylko że młodsi. Zamiast pracować nad tym żeby polepszyć swoje życie, będą brandzlować się do tego że "somsiadowi kredyciarzowi" wzrosła rata. A prawda jest taka że większość ludzi zaciśnie pasa i poradzi sobie z kredytem, a wykopek będzie dalej
  • Odpowiedz
@Marshall1337: Oczywiście ze jest tak jak piszesz. Skowyt wynikający z:
a) przegrywu życiowego
b) przespania możliwości kupna mieszkania i wzięcia kredytu w rozsądnych warunkach ekonomicznych kilka lat temu
  • Odpowiedz