Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Skończyłem technikum informatyczne, napisałem mature i nie idę na studia,a na pewno nie w tym roku.

Pracy w zawodzie w moich okolicach praktycznie nie ma. Jaką pracę jako pierwsza polecacie? Dużo ogłoszeń na kuriera jest, warto?

No i ważniejsze sprawa:
Potrafię programować w #python, sprawia mi to przyjemność. Potrafię stworzyć rozbudowana aplikację w #django, szybko się uczę i łatwo pojmuję nowe rzeczy. Oprócz tego umiem tworzyć boty i skrypty automatyzujące, np. Trackery cen, bot do zamawiania jakiegoś produktu, który rzadko się pojawia, pobieranie danych ze stron do .xlsx czy czegokolwiek innego.

Czy jest szansa w mojej sytuacji na zdobycie pracy w tej dziedzinie? Wiem tyle, że ogłoszeń dla juniora w tej specjalizacji jest malo i są oblegane.
Gdzie szuksc takiej pracy? Mieszkam w pomorskim, ale mógłbym się przeprowadzić, tak do 150km

#programowanie #szukampracy #pracait #praca #naukaprogramowania
  • 18
@Spofity: na jakiegoś juniora powinieneś się zaczepić. I jeszcze pytanie jak z angielskim? Bo angielski też otwiera wiele ścieżek.

I ja mimo wszystko rozważyłbym jakieś studia, przynajmniej zaocznie, jakiekolwiek. Sporo firm wymaga tego żeby podejść do rekrutacji.
@Spofity: To baza startowa jest. Jak nie będziesz miał parcia żeby od razu kosmiczne pieniądze dostać to spokojnie gdzieś się zaczepisz i spokojnie możesz pracować na dalsze skille, a to na początku drogi jest najważniejsze.
@samakra: Nie. Jeśli chodzi o moją szkołę pod kątem przygotowania do zawodu to były to zmarnowane 4 lata zycia. Nie dowiedziałem się o informatyce niczego. Wszystko co potrafię to zasługa internetu
@Spofity: Nie szukaj pracy opłacanej na akord, jak kurier. Bo będziesz wracał do domu wypompowany i braknie siły na rozwój.
Proponuję działania ofensywne: szukaj pracy biurowej, ale wprost pisz, że potrafisz coś zaprogramować, oskryptować, zautomatyzować, wdrożyć pewne rozwiązania poprawiające efektywność. Wykonując takie zadania, działając w synergii - rozwiniesz się. Sporo rzeczy napisałem w Pythonie i VBScript automatyzując pracę w Excelu i na kilku kierownikach zrobiło to potężne wrażenie.
Raz nawet udało