Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, przychodzę po radę. Rzuciłem swój pierwszy kierunek w trakcie, bo nie widziałem po nim perspektyw na pracę. Przeglądając oferty pracy na serwisach, widzę, że w IT stawki i zapotrzebowanie są największe. Jest to praca,w której bym się widział i mnie interesuje. Chcę poprawić za rok maturę i próbować uderzać na najlepsze informatyki w Polsce, np AGH. W międzyczasie przygotować się do matury i uczyć programować. Czy 22 lata, to nie za późno na zaczynanie inżyniera? Ja osobiście widzę plusy takiego rozwiązania bo bunt młodzieńczy mam za sobą, i dzięki temu plus fakt, iz przez rok byłbym już zaznajomiony z programowaniem, pozwoliłby by mi w moim przeczuciu wyciągnąć jak najwięcej ze studiów. Czy widzicie w tym sens? Celem byłoby znalezienie dobrze płatnej pracy w programowaniu. #studbaza #studia #it #pytaniedoeksperta #programista15k #programowanie
  • 16
@krzawer_turpan: przykładowo na AGH jest kilka informatyk na różnych wydziałach. Jak chcesz isc na tę najlepszą to musisz mieć matme rozszerzoną napisaną na poziomie 90-100%, to samo angielski. I na nią bardzo się opłaca iść.

Inne infy są przeciętnie, prawdopodobnie lepiej zostać samoukiem w Twoim wieku i z obecnym planem na życie.

Dasz radę tak mocno napisać maturę?
@krzawer_turpan: Nie słuchaj, że nie warto iść na studia, bo to nie zawsze prawda. Musisz mieć wiele samodyscypliny, żeby samemu ogarnąć programowanie i nie skończyć jak tysiące ludzi po bootcampach, których nikt nie chce zatrudnić, bo ich największe osiągnięcie to todo list i kalkulator. Jeśli szczerze się zastanowisz i dojdziesz do wniosku, że masz wystarczająco wiele samozaparcia to naprawdę gratuluję i zazdroszczę. Jeśli nie to studia są najlepszą opcją. Poza tym,
@krzawer_turpan: bazuje na wiedzy sprzed kilku lat, więc całkiem prawdopodobnie że teraz są inne wymogi,

Tak czy siak, napisanie matury na tak wysokim poziomie to dość trudna sprawa. Na ile teraz piszesz matury? 90-100% to jest poziom, że zrobię głupi błąd, nie starczy czasu na rozwiązanie wszystkich problemów. Musisz pisać bardzo szybko, bo czasu jest mało.. Praktycznie kończąc pisać, wiesz ile będziesz miał punktów etc. Większość b doświadczonych nauczycieli ma problem
@krzawer_turpan: Jeżeli widzisz u siebie słomiany zapał, to może nie trać czasu czasu studia.
Tylko zacznij programować - jak Ci się spodoba to zacznij sobie jakieś zaoczne na dobrej uczelni.

Obudzisz się potem na 3 semestrze z podstawami C++.

Poza tym, teraz widzisz super perspektywy w IT, ale nie wiadomo co będzie za 4 lata, kiedy skończysz inżyniera. Sytuacja materialna wielu osób pewnie bardzo się zmieni na przestrzeni tego czasu -