Wpis z mikrobloga

Szczerze mówiąc nie mam komu się pochwalić bo
a) jak powiem rodzinie to nagle się pojawią potrzeby
b) znajomi w 90% pracują za najniższą +400 zl pod stołem więc nie chcę ich denerwowac
Dlatego pochwale się na wypoku bo się po ludzku cieszę. W tym miesiącu dostane 14k netto wyplaty a jeśli dobrze pójdzie i 2 klientki klepna projekty to bedzie 20k na rękę. Jest to dla mnie niesamowity przeskok gdzie niecale 2 lata temu po rzuceniu #testowanieoprogramowania to pracowalem za najniższą.

#pracbaza #pracait #programista15k #pm #chwalesie #praca
  • 76
Boli tylko że nic nie mogę robić po za pracą blogów, szkoleń prowadzić, konferencji pod swoim jakby szyldem.


@Kararoshi: A wcześniej prowadziłeś bloga? Poczytałbym i może czymś zainspirował, bo mi 7 lat w branży zaraz minie i czuję, że takiego większego rozpędu jeszcze nie nabrałem
@Kararoshi: To wiem co robię źle. Robię zupełnie na odwrót - u mnie druga dopiero firma w CV i w dodatku nie chcę jej zmieniać, mimo kilkunastu ofert na linkedin tygodniowo, bo mi spadnie zdolność kredytowa :|
@Fristo: Jak zmienisz na ten sam profil to mozna zalatwic sobie ciaglosc pracy jako specjalista. Wiec nic ci nie spadnie a wrecz odwrotnie ;-) na UoP powinienes miec juz 17-20k + premie. Znam manualnych co mniej wiecej w tych widlach siedza. Nie bede twierdzil ze deal co mam da sie od tak znalezc. Warto rozgladac sie za firmami co oferuja RSU. U mnie ta kwota jest tak podkrecona bo dostaje akcje
@xPekka Manual - automatyzowałem w poprzedniej firmie za 50-80% mniej, ale dostałem taką ofertę, że nie wypadało odmówić. :) Teraz mam wciąż 2 z przodu, ale w tym miesiącu mam zamiar iść renegocjować umowę i liczę na stawkę, dzięki której zobaczę - przy 22+ dniach w miesiącu - już 3. Eh, 3000 netto na ścianie wschodniej, marzenie...
@xPekka Przy szukaniu pracy trzeba mieć po prostu szczęście, by znaleźć odpowiednią ofertę. Lub poczekać, aż taka się trafi. Ja miałem to pierwsze, bo miałem kilka tygodni "#!$%@?" we wcześniejszej pracy i wysłałem 3-4 cv, po czym pomyślałem, że chyba jednak nie zmieniam pracy - ale że wśród tych 4 ofert jedna była taka, gdzie dostałem fajną podwyżkę (nierealną w poprzedniej pracy), to nie było wyjścia. Ale teraz, po kilku miesiącach w
@xPekka Mam u siebie w zakładkach chyba z 30 różnych stron z ofertami, ale korzystałem wcześniej głównie z justjoinit i nofluffjobs. Wcześniejszą pracę znalazłem przez justjoinit, obecną przez linked in i teraz skupiam się tylko na tym, bo zmieniłem kryteria wyszukiwania i zaczynają się pojawiać oferty ze stawkami 300+ euro za dzień. Ale nowa zmiana pracy to pewnie będzie na coś, co ma 4-dniowy tydzień pracy albo nielimitowane urlopy.