Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Taguje #kredythipoteczny #finanse #nieruchomosci

Co byście zrobili na moim miejscu?
- Zarobki moje ok 7tys, żona 2tys, ale ona zajmuje sie domem
- Kredyt na dom spłacany razem z żoną, wspólnota majątkowa - do spłacenia jakieś 250tys - rata teraz ok 2tys
- Mam mieszkanie na siebie, warte też koło 250tys które stoi puste bo boję się wynająć patusom których potem nie wyrzucę

Opcje:
1. Wynająć komuś mieszkanie, może nie oszukają i kredyt będzie się trochę spłacał
2. Sprzedać mieszkanie i spłacić kredyt - ale mieszkanie jest tylko moje, a kredyt wspólny, więc byłbym na minusie połowe kredytu czyli 125tys
3. Nic nie robić, zostawić tak jak jest

A może są inne rozwiązania?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #626a6a6cfbc015adb4dd148e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Ja bym sprzedał mieszkanie (o ile będą ludzie z taką zdolnością kredytową).
Skoro nie używasz to tylko marnujesz kasę na opłaty,
Pytanie czy tylko nie wierzysz w ludzi wynajmujących czy żonie też nie ufasz?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania wynajmij przez firmę pośrednika. Oni będą obsługiwać najemców, szukać nowych, pilnować płatności i wywalać jak nie płacą. Zarobisz może trochę mniej w skali miesiąca, ale unikasz przestojów między najemcami. Jeden miesiąc przestoju da ci więcej strat niż obniżenie czynszu firmie względem stawki rynkowej.
  • Odpowiedz
idealny przykład jak rząd powoduje podwyżki najmu, normalnie mirek by wynajął komuś to mieszkanie ale przez przepisy się boi. Podejrzewam że połowa Polaków ma ten sam dylemat i mieszkania stoją puste więc pozostali mogą dowolnie podnosić ceny najmu bo mają 2x więcej chętnych ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iAmTS:

głupi jesteś? Najem okazjonalny wymyślili na takie coś

To wcale nie chroni w pełni przed robactwem. Szczególnie jak zdemolują lokal
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Inwestujesz w dobrego prawnika żeby tak napisał umowę wynajmu, zebyś mógł zwasze i w każdej chwili wyrzucić lokatorów, jakby nie płacili. I to bez względu na posiadane dzieci czy porę roku.
Będziecie trichę dĺuzej szukali, ale nikt was nie iszuka.
Nie sprzedawajcie mieszkania, bo to się teraz nie opłaca. I prawdopodobnoe nigdy już mieszkania nie kupicie.A potem dla dzieci będzie jak znalazł :)
Poza tym wynajem to stała gotówka,
  • Odpowiedz
Wynająć, przecież możesz sobie dobrać najemców… zastosuj najem okazjonalny i oświadczenie z art. 777 kpc, poczytaj, polecam.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak chcesz wywód na przykładach non fiction + zdjęcia co z pozoru normalni ludzie potrafią zrobić z kawalerka na przedmieściach Warszawy to zapraszam na priv. Ale to jakbys się chciał upewnić, że nie chcesz wynajmować.
  • Odpowiedz