Wpis z mikrobloga

Nie wiem co ludzie widza w tej warszawie. Spęd bydła i patologii. Za taki stołeczny kurnik to ja Ci na wiosce pod miastem trzy chaty postawie. Działka + SSO wychodzi mnie póki co trochę ponad 100k


@Martinjz: Postaw i daj nam znać jak się żyje. Podlicz też ile czasu zajmują Ci dojazdy do pracy, sklepu, szkoły z dzieciakami oraz różne inne rzeczy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Oczywiwcie moze isc w wynajem, ale nie znam na tyle szczegolow dlaczego ale on chce sprzedac a nie bawic sie w najmy.


@borjaki: Ponieważ potrzebuje kasy teraz, a nie cashflow.

80 metrów x 13,5k = 1,08 miliona

A ile mógłby na czysto wyciągnąć bawiąc się w najem? Niech będzie że 5k miesięcznie po wszystkich kosztach - zobaczy wtedy swój milion po osiemnastu latach.
  • Odpowiedz
@Filipterka25: no tylko ze narazie nikt tyle dac nie chce. Ja w tej inwestycji za stan dev za swoje 117m z garazem i komorka dalem 700k. Z wykonczeniem zamknalem sie ponizej 1mln(to bylo ostatnie mieszkanie i kupilem i wykonczylem na przelomie 16/17), takze przy jego metrazu ma jeszcze bufor cenowy by nie byc stratnym :P
  • Odpowiedz
@kaaban: dlatego, ze ziemi juz nie przybedzie. inwestycja w ziemie i mieszkania jest bezpieczna. wiesz o tym?


@MelBrooks: XD jak ktoś kupił w zeszłym roku to bardzo bezpieczna, bez straty będzie mógł upłynnić za 10 lat jak dobrze pójdzie
  • Odpowiedz
no tylko ze narazie nikt tyle dac nie chce.


@borjaki: A to swoją drogą - po prawdzie przy spadku zdolności kredytowej wróżę, że będzie dużo niesprzedawalnych lokali.

@Filipterka25: Oczywiście że będą sprzedawalne, po prostu za niższa cenę
  • Odpowiedz
Oczywiście że będą sprzedawalne, po prostu za niższa cenę


@kaaban: Będą albo i nie będą. Poniżej pewnego pułapu ceny sprzedaż mieszkania będzie absurdem, ponieważ będzie to raptem kilkuletni dochód z jego najmu.

Pamiętajmy, że grono kupców gotówkowych też będzie niewielkie. Nie można wykluczyć sytuacji, gdzie z jednej strony będą przyzerowe zdolności kredytowe, z drugiej strony gotówkowcy kupią co tam by chcieli i zostania kupa mieszkań na sprzedaż, gdzie zwyczajnie nikt
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: w Turynie średnia cena mieszkania jest poniżej 9k PLN za metr. Warszawa nie jest do końca porównywalna, ma gorsze i lepsze strony od Turynu, ale jeśli ludzie w Lublinie kupowali za taką cenę czy w Krakowie za znacznie wyższą, to ich p------o.


@LuciusMiximus jeszcze zobacz kondycje włoskiej gospodarki, poziom bezrobocia i to jak zadłużony jest kraj xD
  • Odpowiedz
@DiMaria: sprzedaż mieszkan spadla po rekordowym okresie a wykopki w szoku xD jesli liczycie ze ceny spadna do 5k za metr to mam dla Was zla wiadomosc xD teraz przez dwa- trzy lata bedzie wzgledny spokoj mieszkania beda lekko wzrastac a w duzych miastac stac w miejscu lub delikatnie spadac. Za 4-5 lat kolejny boom i wystrzal cen.
  • Odpowiedz
@DiMaria: sprzedaż mieszkan spadla po rekordowym okresie a wykopki w szoku xD jesli liczycie ze ceny spadna do 5k za metr to mam dla Was zla wiadomosc xD teraz przez dwa- trzy lata bedzie wzgledny spokoj mieszkania beda lekko wzrastac a w duzych miastac stac w miejscu lub delikatnie spadac. Za 4-5 lat kolejny boom i wystrzal cen.


@maczeta31: Za 5 lat znowu będzie epidemia!?
  • Odpowiedz