Wpis z mikrobloga

Mapka z dzisiejszego raportu JLL.

Podsumujmy sprzedano 10k mieszkań.
Oferta 40k

Wyprzedaż oferty w teorii 4 kwartały (do tej pory we wszystkich raportach rozpisywali się, że to stan równowagi)

A co w przypadku, gdy przez kolejne 4 kwartały będzie się sprzedawało po 5k mieszkań (sądzę, że teraz takie wolumeny będziemy obserwować)?

W takim przypadku, nawet jak oferta się nie powiększy, czas wyprzedaży wzrośnie do 8 kwartałów (znaczna nadpodaż) XD.

Będzie się działo :)

Cały raport tu : https://www.jll.pl/pl/trendy-i-analizy/badanie/rynek-mieszkaniowy-w-polsce

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie
pastibox - Mapka z dzisiejszego raportu JLL.

Podsumujmy sprzedano 10k mieszkań.
Ofer...

źródło: comment_1651080989EDZIja2ZQ8GYmr0heI2KhS.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@haha123: Dobra nie jesteś nawet zabawnym trollem spadkowym i nie chce mi się z tobą dyskutować xD No jeżeli czytasz ludzi jak książki to ja się nie dziwie że skończyłeś jako troll spadkowy na wypoku z 300k na koncie jako głównego argumentu xD czytaj więcej może coś dotrze do tej głowy w końcu
  • Odpowiedz
Aha czyli obstawiasz wysokie stopy procentowe przez 8 następnych kwartałów?


@PandaCKratka: IMHO 8 kwartałów, to nie jest w tej chwili jakiś nieprawdopodobny okres. Jeżeli zgodzimy się, że "wysokie stopy" są z nami dopiero 1 kwartał (bo pierwsze podwyżki z ubiegłej jesieni to jeszcze nie były wysokie stopy), to mówimy o obniżkach stóp w II kwartale 2024. Jak na mój gust, to raczej ciężko liczyć na znaczące spadki stopy inflacji do
  • Odpowiedz
@PandaCKratka: a no tak panie naganiaczu, jeszcze będę robił panu za błazna, aby panu rozrywkę zapewnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dawaj naganiaczu, dowal mi bardziej, uwolnij swoje demony, śmiało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tachimetr: A akurat ja posługiwałem się wypowiedzią sprzed miesiąca a tego RMFu nie widziałem ¯\_(ツ)_/¯ ale skoro tak to zwracam honor bo to jest dużo świeższa wypowiedź
@Iluzyt: @vinmcqueen: No tylko ja też nie mówię że nagle będzie 0.1% bo to jest sytuacja nienormalna i aby coś takiego wróciło to trzeba drugi covid. Chodzi mi jakiś pułap akceptowalny i przede wszystkim zmiana percepcji wśród potencjalnych kredytobiorców
  • Odpowiedz
@PandaCKratka: ponawamiam pytanie naganiaczu - po co te kredyty? Jeszcze kilka tygodni twierdziłeś, że najwyżej ludzie za gotówkę wszystko wykupią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po co potrzebujesz przekonywać ludzi, że górka stóp procentowych już za nami, skoro kredyty są dla branży deweloperskiej niepotrzebne do dalszych wzrostów cen? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PandaCKratka: ale ja też nie mówię, że będzie powrót do 0.1% bo to nie była normalna sytuacja, dzisiaj widzę Kolany pisał, że 1.5% które było 5 lat przed pandemią powinno być wyższe i trochę nie sposób mu nie przyznać racji, ale to już nie będę wchodził w taką polemikę

cykl podwyżek wydaje mi się, że wbrew pozorom może się niedługo skończyć, ale spodziewałbym się, że poziom, na który wejdziemy zostanie
  • Odpowiedz
ponawamiam pytanie naganiaczu - po co te kredyty? Jeszcze kilka tygodni twierdziłeś, że najwyżej ludzie za gotówkę wszystko wykupią ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@haha123: on potrzebuje tych niższych stóp z dwóch powodów. Miniratka miała być mniejsza i nie przeszedł na stałe bo przecież nie możliwe, że stopy tak urosną (ale on pewnie przez to i tak nie spadnie z rowerka), dwa cała narracja o wzrostach mu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pastibox: a nie uważasz że developerzy wezmą na wstrzymanie i od 1.01.23 karuzela ruszy od nowa. Rząd wprowadzi dopłaty do kredytów i wakacje kredytowe, swój wskaźnik pisiorb
  • Odpowiedz
@Crisu: żadna karuzela nie ruszy przez kolejne 5 lat. Cykle na rynku nieruchomości są długie dołek za kilka lat a potem to już demografia zrobi swoje. Deficyt mamy zasypany, a nawet 1.6 mln pustostanów, kto to ma kupować, jeszcze teraz jak kredyt odcięty?
  • Odpowiedz