Wpis z mikrobloga

Mapka z dzisiejszego raportu JLL.

Podsumujmy sprzedano 10k mieszkań.
Oferta 40k

Wyprzedaż oferty w teorii 4 kwartały (do tej pory we wszystkich raportach rozpisywali się, że to stan równowagi)

A co w przypadku, gdy przez kolejne 4 kwartały będzie się sprzedawało po 5k mieszkań (sądzę, że teraz takie wolumeny będziemy obserwować)?

W takim przypadku, nawet jak oferta się nie powiększy, czas wyprzedaży wzrośnie do 8 kwartałów (znaczna nadpodaż) XD.

Będzie się działo :)

Cały raport tu : https://www.jll.pl/pl/trendy-i-analizy/badanie/rynek-mieszkaniowy-w-polsce

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie
pastibox - Mapka z dzisiejszego raportu JLL.

Podsumujmy sprzedano 10k mieszkań.
Ofer...

źródło: comment_1651080989EDZIja2ZQ8GYmr0heI2KhS.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Chyba największy jastrzomb poprzedniej kadencji RPP czyli Hardt mówił ostatnio ze obniżanie stop jest już możliwe pod koniec tego roku a myśle ze jednak coś tam wie więcej niż randomowy wykopek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 7
@PandaCKratka: akurat tu miałem na myśli hipotetyczny czas wyprzedaży oferty, który przy 20k sprzedanych mieskzań w rok przy utrzymaniu się oferty będzie według wskaźników JLL stanowił znaczną nadpodaż na rynku.

Jak już wspomniałem stopy, to jasne, że się spodziewam kilku kwartałów z wysokimi stopami. To ty lepiej wstawaj, jeżeli myślisz, że promocja na miniratkę niedługo powróci.
  • Odpowiedz
@PandaCKratka: Widziałeś misiu projekcje NBP? Widzisz co się teraz dzieje z kursem dolara? Wysokie stopy procentowe zagoszczą w Polsce na minimum kilka lat.

Stopy 0.1% już nie wrócą. Czeka nas kilka lat wysokich stóp procentowych.
  • Odpowiedz
@pastibox: @PandaCKratka: z resztą jakie stopy procentowe - po co branży te kredyty? ;D

Przecież jeszcze kilka tygodni temu twardo @PandaCKratka twierdził, że klienci gotowkowi wszystko wykupią ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jak nie to najwyżej fundusze.

Pali się pod dupą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pastibox: @haha123: No no chłopcy dokładnie sToPy To ThE mOoN ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mi się dupa pali? XD ja nie najmuję kawalerki w wielkiej płycie od janusza i nie modlę się o to aby mi czynszu nie podniósł ani też nie mam kredytu ale tak tak, pali mi się strasznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PandaCKratka: a wytłumaczysz mi po co ci te niskie stopy procentowe? Misiu, przecież dobrze pamiętamy jak to glosiłeś, że klienci za gotówkę najwyżej wszystko wykupią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@haha123: A gdzie napisałem że są mi potrzebne? xD Przedstawiłem tylko opinie Hardta który jednak lepiej się zna niż jakiś tam mirek z tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I gdzie napisałem że klienci kupią wszystko za gotówkę? XD ja przedstawiałem głównie opinie o PRSach i o tym że deweloperom jakoś zbytnio się nie będzie spieszyć z obniżkami 30%

@niewiemjakiwybrac: No za sowietów tak uczono
  • Odpowiedz
@PandaCKratka: a no tak, klasyczny cherry-picking + odwracanie kota ogonem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo jak np. z entuzjazmem dzieliłeś się newsem, że deweloper X wycofał 80 mieszkań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Źle trafiłeś naganiaczu, czytam ludzi jak książki, już niejeden się o tym przekonał. Twoje manipulacje nie mają tu żadnej mocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz