Wpis z mikrobloga

Na poczatku przyszlego tygodnia (w poniedzialek) dzwoni babka po samochod.

Auto przyjechane, ale w tak smiesznej cenie, ze telefon mial sie zapalic.
Prosi czy bym jej do srody nie przytrzymal, bo wtedy kase bedzie miala.. Mowie zgodnie z prawda, ze na gebe nic nie przytrzymujemy i moze wplacic zadatek to jej do srody przytrzymam.
Nie ma problemu - cyk! 200 na koncie. Ogloszenie zdjete i czekamy.

Mija wtorek, sroda. Dzwonie w czwartek, ze w sumie juz po terminie, ale chcialbym wiedziec co i jak, bo mam kolejke chetnych. W piatek rano ma byc. W piatek kolo poludnia nie odbiera. Wysylam SMSa, ze zadatek przepada a auto wystawiam ponownie.
W sobote dzwoni, ze przeprasza, ze tak wyszlo. Ale brak kasy. Trudna sytuacja. Sama dwojke dzieci wychowuje (a jak!) pracy dla niej nie ma i ma wielka prosbe, zebym jej ten zadatek oddal.

Wie Pan jak to jest. Teraz nie ma lekko w tym kraju.


Generalnie jestem zwykle gluchy na takie historie, ale dzien mialem dobry. Rozmawiala z sensem. Przeprosila.
C*j tam. Odeslane ekspresem. Mysle sobie, ze zrobilem dobrze.

O ja nawiny!
Dzis o 7:50 telefon. Ze kasa doszla, ale chyba sie nie znam na prawie, bo zadatek trzeba oddac w podwojnej wysokosci. ( )
Myslalem, ze sie przeslyszalem, ale nie. Twardo jedzie, ze ona tego tak nie zostawi i to jest oszustwo. Jak mozna sie spodziwac nie byla juz tak grzeczna ani mila. Skonczyly sie uprzejmosci. W prostych zolnierskich slowach powiedzialem, ze chyba w c*ja spadla jak mysli, ze bede jej gowniaki sponsorowal i i sie rozlaczylem. Za chwile napierda*a telefon i jakas prawilna mordeczka sie na mnie drze ,zeby mu baby nie obrazal i dzieciaka (a ona ma dwojke ( ͡ ͜ʖ ͡) ), bo sie skonczy rumakowanie i mnie dojado.

tak to sie zyje w tym autohandlu.
A baby to zwykle najgroszy sort klienta. Serio

#blackpill #logikarozowychpaskow #madki #p0lka #truestory #kupautozmikro
  • 27
@6gcqG9nN58zhTK: Eee... wziela mnie podejsciem. Normlanie, grzecznie. Sensownie i przede wszystkim nie byla roszczeniowa.


Generalnie nie oddaje zadatkow jak klient dupy da. Nie interesuja mnie ich historie, ich problemy itd. . Ja dbam o swoj biznes i swoja historie.

W tym tygodniu chcial gosc zwrot zadatku, bo nie zauwazyl, ze auto to automat a nie manual.
@MisPalkis: Ne gebe nic nie rezerwuje. Nigdy i nikomu poza naprawde stalymi klientami. A oni i tak wola wplacic jakas kase, bo to tak naprawde zabepiecza interesy obu stron.

Ja sobie generalnie wczesniejsze wplaty chwale.
Wiadomo czy mamy do czynienia z powaznym klientem czy zawracaczem dupy
@bigger: A ja opiszę siebie (jako klienta) i powiedz czy taki jest spoko.

A więc tak, wybieram autko z ogłoszenia, patrze po VIN czy elegancja francja, następnie wykupuje motocontrolera (lub coś podobnego) i czekam na opinie, po tym jak jest git opinia, dzwonie do autohandlu i mowie ze bede wtedy i wtedy o tej godzinie, przyjezdzam, jazda probna i kupuje.
@magic_johnson: O ile ta baba to poprostu cwana karyna jakas. Manipulantka taka o tyle ten chlop to jakas ameba.
Szkoda mi minuty wiecej zycia na nich. Szczegolnie w niedziele gdy moge sobie z gowniakami isc na rower.

Jesli sprawa poszla by dalej (w co absolutnie watpie) to zagsze ich jak peta z cala stanowczoscia.
Ale wyglada ze na pogrozkach sie temat konczy
@albercik_: Na granicy oplacalnosci? W zyciu.

Marze nie sa takie jak kilkanascie lat temu, ale do nierentownego czy malorentownego biznesu to jeszcze jest bardzo daleko

Jak bedziesz normlanie rozmawial to u mnie prkatycznie zawsze mozna dostac jakis tam upust. Czasami mniejszy/ Czasami wiekszy. Zalezy od wielu czynnikow. Ale zawsze normlany klient nie placi tyle ile w ogloszeniu. handlarze maja alergie na cwaniakow , fachowcow i szwagrow, ktorymsie wydaje ze wszystko wiedza.
@bigger: dzieki za odpowiedz.
A wez mi jeszcze powiedz, jest teraz popyt na samochody w kiepskim stanie technicznym? Bede mial do sprzedania swojego grata (jesli uda mi sie znalezc cokolwiek sensownego na zmiane), Citroen C4 z gazem, 240k przebiegu, pali, jezdzi, ale dosc mocno wyobijany, katalizator wywalony, hamulce do roboty, bedzie pewnie problem z przegladem. Jest szansa to opchnac za jakies 2k chociaz czy juz raczej nikt tego nawet nie bedzie
@albercik_: Popyt jest straszliwy. Lepiej trafic nie mogles.

Powodow jest wiele.

- absurdalny popyt na najtasze wozy
Jak ktos zmienia woz z takiego wartego 20 na taki warty 30k to jest to raczej fanaberia a nie niezbedny zyciowo wybor.
A auta najtasze z tanich to towar pierwszej potrzeby. jak chleb. Jakby 10 zeta kosztowal to tez ludzie kupia. Z autem tak samo. Brak samochodu teraz to na wioskach wykluczenie spoleczne. A
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bigger: Masz może jakaś Megane 3 Coupe 1.4 TCE w dobrej wersji wyposażeniowej? Nie szukam auta na już, ale strasznie mało ich się pojawia na portalach ogłoszeniowych. Tego typu auta schodzą na prywatnych grupkach, forach?
Ewentualnie Alfa Romeo Giulietta >2010r.
@Dobry-Tovaritch: Dokładnie tak jak Ci odpisał. Twoja "metoda" ma sens, ale zanim dostaniesz te raporty, to auta które będzie dobre i sensownie wycenione już nie będzie bo ktoś kupi szybciej.

Ja na przykład troche handluje telefonami, jakbym miał czekać od sprzedawcy np na dodatkowe zdjęcia boków czy rys czy czegokolwiek, to zadzwoni do niego 10 innych osób i zaproponuje wyższą cene.