Wpis z mikrobloga

Kierunki są bardzo różne. U nas od lat nie ma żadnego


@czlapka: Jak nie ma - kierunek był jasny, budować i budować mikrolokale oraz domki, maksymalnie ułatwiać wzięcie kredytu, luzować wymagania. Dopiero od kilku lat widać delikatne zacieśnianie polityki mieszkaniowej i odchodzenie od paradygmatu "każdy będzie miał domek na przedmieściu oraz mieszkanie, którą puści w najem" i mamy już pierwsze objawy wysypywania się rynku przy stopie, która najpewniej zostanie z
  • Odpowiedz
Rozmawiałem z wieloma osobami z branży którzy zarabiają sporo ponad średnią i jak im mówiłem, że u nas w Polsce 2x średnia krajowa dostawał kredyt bez żadnych problemów na kilkaset tysięcy i z minimalnym wkładem to się za głowę łapali.


@PlesniakPospolity: Się im nie dziwę, bo to de facto uzależnienie swojego życia od mocno nieprzewidywalnego rynku finansowego. Co kto lubi.

W takiej Norwegii czy Niemczech możesz #!$%@? zapomnieć o kupieniu
  • Odpowiedz
Wymagamy analizy ryzyka od czlowieka z tasmy.


@fiir: W pierwszym miejscu dlaczego chłop z taśmy ma dostęp do drukarki i może sobie wydrukować na swoje wydatki 500.000zł? xD Jak mówiłem polacy są zbyt głupi na taki instrument.

Nawet chłop z taśmy powinien wiedzieć że jest to #!$%@? ogromna suma i deal na wiele lat i może warto jak się nie ma wiedzy zapłacić ten promil kwoty kredytu i opłacić radce
  • Odpowiedz
Jak mówiłem polacy są zbyt głupi na taki instrument.


@KochanekAdmina: ja sie z toba w zupelnosci zgadzam, bo #!$%@? mnie wytwarzana presja spoleczna na nadmierna konsumpcje.
I licze na to ze rynek ich zweryfikuje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mnemonk: ależ nie muszą wcale tam mieszkać, są dziesiątki ludzi dojeżdżających do roboty.

To bym wyjechała za granicę, a nie na prowincję.

I to jest piękne- jeśli w innym kraju dostaniesz większe pieniądze za to samo, a lokalnie nie stać cię na kupno mieszkania, to czemu nie wyjechać?
  • Odpowiedz
@Kadet20: nie zdziwię się, jak będzie akcja podobna do frankowiczow i osoby, które mają teraz taka sytuację będą domagały się zwrotów, bo bank wprowadzał w błąd i nie przedstawił wystarczająco ryzyka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powaznyczlowiek: A co mam płakać?
Jeden z drugim pobrali kredyty kupowali mieszkania na wynajem bo przecież samo się spłaca to teraz niech żrą gruz że ścian szkoda mi tylko młodych rodzin co własne 4 katy chcieli mieć a przez biznesmenów z dupy musieli brać kredyt pod korek bo ceny #!$%@? po sufit.
  • Odpowiedz
@Jan_Euborodo: Na dzień dzisiejszy nie mam szans na własne mieszkanie i przeciętnie jeśli nie jesteś jakimś programista 15k to nigdy sobie na nie nie odłożysz tu tego i tak się żyje
  • Odpowiedz
umowa kredytowa na 30+ lat to najlepszy test na IQ dla p0laka robaka jaki wynaleziono- nie przeczytał nie zrozumiał ale iksa postawił xD


@tellet: nie nie nie, byczq, to tak nie działa

Pewnie sporo osób nie kuma jak działa rata kredytu, ale zdecydowana większość wie i bierze kredyt po prostu w związku z życiowymi decyzjami - założeniem rodziny, ustabilizowaniem zawodowym i decyzją o zostaniu w danym mieście itd. Nikt tego nie bierze dla zabawy. Tych mitycznych landlordów masz może jakiś procent. W Polsce masz wielki problem z rynkiem mieszkaniowym. Owszem, nie musisz pakować się w kredyt, ale wtedy wynajmujesz mieszkanie za minimum 3/4 kwoty takiej raty jaką płacisz w kredycie za bycie wpisanym w księgę wieczystą. Za to zobowiązane masz pewien komfort psychiczny jeśli chodzi o samo korzystanie i dysponowanie mieszkaniem - w tym sprzedaż. To co się bardziej
  • Odpowiedz
@Merytoryk:

Wyzywanie kredyciarzy to kompletne zamknięcie oczu na kwestie społeczne i gospodarcze z jakimi mamy do czynienia w kraju.

Czyli naród debili?
W rzeczywistości jeden z drugim czereśniak się naczytał w paniach domu i poradnikach wędkarza, że teraz kredyt to raz dwa, a byle debil bez wykształcenia, który max. w życiu wyciągnie 5 netto, może dostać 600k ot. tak, wystarczy że ma dziouszkę na minimalnej.

Mam już dość ciągnięcia obywateli
tellet - @Merytoryk: 
Wyzywanie kredyciarzy to kompletne zamknięcie oczu na kwestie s...

źródło: comment_1650482076yvCECvCC0JDjiRplDsmjaD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanBulibu: dokładnie, a i tak mieszkanie na kredyt wychodzi lepiej niż jakbyś miał pieniądze odkładać do skarpety, albo co gorsza na lokatę w banku.
Tu problemem nie jest, że ktoś ma kredyt hipoteczny, tylko, że banki kreują sobie wysokość wiboru na własne widzimisię. Stopa referencyjna 4.5, wibor 6m 5.83. Bank pobiera sobie aż 1,33 % marży dodatkowo, bo przewiduje, że za 6m taka będzie stopa. Uwaga, 6 miesięcy temu przewidywał,
  • Odpowiedz