Wpis z mikrobloga

wej, weź już lepiej przestań pisać.


@damw: Nie moja wina że fakty są dla was bezlitosne, jeśli zatkacie uszy to nie wcale nie zmieni faktu że dokonaliście samogwałtu na swojej przyszłości i finansach xD
  • Odpowiedz
Nie moja wina że fakty są dla was bezlitosne


@KochanekAdmina: oczywiście, że twoja wina, że nie masz zielonego pojęcia jak działa kredyt, co wchodzi w skład raty, ale najwięcej masz do powiedzenia i piszesz jakieś bzdury o spłacaniu najpierw odsetek a dopiero potem kapitału xD

o nie wcale nie zmieni faktu że dokonaliście samogwałtu na swojej przyszłości i finansach
  • Odpowiedz
szkoła szkołą, ale dorosły człowiek jest chyba wolny i może podumać inaczej niż szkoła kazała


@FotDK: Zazwyczaj nie może, bo ma wbite w głowę schematy działania. Nie ma aparatu do zrozumienia tego w swojej głowie i tyle, to tak jakbyśmy dyskutowali o jakimś języku z głębokiej Amazonii - brak punktu, od którego mozna zacząć.

Ale nawet powiedzmy, że zrozumie że WIBOR może mu skoczyć - przeciętny polski magister nie będzie
  • Odpowiedz
@korpoRator: nie, nieprawda.

Mam do spłaty np. 245 tys. zł i 7 proc. to bank każe mi za to zapłacić 245k * 7 proc. / 12 miesięcy* i tyle odsetek będzie w najbliższej racie


Tak będzie w przypadku rat malejących. Na początku rat równych odsetek w najbliższej racie, na początku spłaty a przecież ciągle mówimy o kredytach zaciągniętych ostatnio, tych odsetek będzie więcej przy niższej części kapitałowej co ostatecznie złoży się na, być może, niższa ratę ale znacznie mniejsza
  • Odpowiedz
Kup sobie mieszkanie w wypiździejowicach, tam gdzie cię stać!


@tellet: Ja tak zrobiłem, wyprowadziłem się z dużego miasta i kupiłem mieszkanie na obrzeżach.
Ale nie każdy może pracować zdalnie, a na prowincji często nie ma pracy i ludzie MUSZĄ emigrować do dużych miast.
  • Odpowiedz
W każdym razie nic mi się nie stanie kompletnie, bo po ostatniej aktualizacji raty płacę całe 100 zł więcej niż w momencie brania kredytu, a całkowity koszt tej raty nie przekracza nawet 8% moich dochodów.


@damw: A co w sytuacji, kiedy WIBOR dowali do 12% i spadną dochody do poziomu 150% średniej krajowej, bo coś czuję że nie jesteś ani sędzią, ani urzędnikiem mianowanym by mieć dochód prawie całkowicie niewrażliwy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@korpoRator: nie, nieprawda.


Mam do spłaty np. 245 tys. zł i 7 proc. to bank każe mi za to zapłacić 245k * 7 proc. / 12 miesięcy* i tyle odsetek będzie w najbliższej racie


Tak będzie w przypadku rat malejących. Na początku rat równych odsetek w najbliższej racie, na początku spłaty a przecież ciągle mówimy o kredytach zaciągniętych ostatnio, tych odsetek będzie więcej przy niższej części kapitałowej co ostatecznie złoży się na, być może, niższa ratę ale znacznie mniejsza
  • Odpowiedz
@korpoRator: mówię tylko od początku że ci, którzy teraz płacą główną część raty odsetkową, szczególnie mocno odczują obecne gwałtowne wzrosty i prawdopodobnie nie zyskają już tyle na przyszłych spadkach, które muszą nadejść za kolejne 5-10 może 15 lat

Ale ty nie umiesz albo nie chcesz tego czytać
  • Odpowiedz
Kupując mieszkanie w centrum Warszawy za 15k z metra to jak najbardziej Lambo xD

Zgoda, ale zdecydowana większość ludzi kupuję mieszkania na obrzeżach wielkich miast i tam też są potwornie drogie, niedostępne dla młodych ludzi.

Skoda to miasto powiatowe 4.5k/metr.


@KochanekAdmina: W miastach powiatowych mieszkania nie są aż tak tanie. Zresztą to nie ważne, większość młodych nie ma możliwości pracować zdalnie i MUSI mieszkać w dużym mieście, po prostu po
  • Odpowiedz
A co w sytuacji, kiedy WIBOR dowali do 12%


@Filipterka25: może być i 20% i nadal mam dużo zapasu.

bo coś czuję że nie jesteś ani sędzią, ani urzędnikiem mianowanym
  • Odpowiedz
No to albo rybka albo akwarium, innymi słowy- chcieć to móc.


@tellet: Struktura naszej gospodarki nie daję dużego wyboru: musisz pracować w dużym mieście. Jeżeli kiedyś praca i studiowanie zdalne stanie się naprawdę powszechne będzie realny wybór, dopiero wtedy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korpoRator: mówię tylko od początku że ci, którzy teraz płacą główną część raty odsetkową, szczególnie mocno odczują obecne gwałtowne wzrosty i prawdopodobnie nie zyskają już tyle na przyszłych spadkach, które muszą nadejść za kolejne 5-10 może 15 lat


Ale ty nie umiesz albo nie chcesz tego czytać

@powaznyczlowiek: tu jest napisane co mówisz.
korpoRator - > @korpoRator: mówię tylko od początku że ci, którzy teraz płacą główną ...

źródło: comment_16504539271T30ViYo50fDgTzmmHFFl2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz