Wpis z mikrobloga

W mojej kontraktornii na przykład teraz siedzę na godzinnym callu z biznesem i robię za analityka, bo ustalamy diagramy sekwencji oraz jakie pola chce dostać w response. Uzgadniamy także kontrakt. Dodatkowo oprócz tego mam w #!$%@? meetingów ze Scruma jak Refinment, Planingow i tym podobnych. Do tego wliczyć czas na jedzenie i nie ma #!$%@? ale muszę siedzieć nadgodziny by się wyrabiać z pisaniem kodu jako Java Dev, zaznaczę też że jako dev jestem odpowiedzialny za stawianie infry.

Czy tak to też wygląda w przypadku bycia DevOps czy Innym pracowników korporacji jak Product Designerem czy IT Analyst że jest się ciągle niewyrobionym? Trochę wypala takie coś :/

#java #programowanie #pracait #devops #korposwiat
  • 25
@Java_Dev_Oke: ale co biznes w ogóle to interesuje czy coś jest techniczne czy nie? to jest problem biznesu aby tak sformułować acceptance criteria aby programista wiedział co robić, programista ma się zajmować technicznymi aspektami jak coś ma być zaimplementowane, biznesu to nie powinno w ogóle interesować

to jest w ogóle błędne myślenie że biznes w ogóle wie o jakichkolwiek endpointach, kontrakt powinien być ustalany między osobami zainteresowanymi tj między backendowcem a
nadgodziny by się wyrabiać z pisaniem


@Java_Dev_Oke: ale płacą ci za nie, tak? bo jak nie to nie robisz żadnych nagodzin, #!$%@?, mówisz na retro że brakuje czasu i tyle, że powinno się skrócić spotkania/zmniejszyć ich liczbę i/lub wyceny zmienić, to jest wina firmy że coś nie jest dowożone jako całości a nie twoja, bo to oni powinni odpowiednio zarządzać czasem pracy ludzi aby mieli czas kiedy pracować, ty jedynie jako
@Java_Dev_Oke: w dodatku pamiętaj że nie musisz być na całych spotkaniach, pytasz się po prostu czy jesteś dalej potrzebny i jak nie no to wychodzisz z takich spotkań i elo, albo po prostu ustalacie jakiś plan sensowny takich spotkań aby np jakieś podzespoły były tylko jakiś czas na nim itp, po prostu kiepskie zarządzanie czasem i tyle
@Java_Dev_Oke: nie przejmuj się, wraz z wiekiem zrozumiesz, że nadgodzin na szefa prywaciarza nie ma co robić.
Przy każdym wydarzeniu który zabiera Ci czas informujesz, że możesz przez to czegoś nie dowieźć.
Wybija 8 godzin pracy, git commit, git push I shutdown.

Jak tak będziesz im pokazywać, że możesz zostać po godzinach to się tego nauczą i będą brać za pewnik.
Szanuj się!