Wpis z mikrobloga

W mojej kontraktornii na przykład teraz siedzę na godzinnym callu z biznesem i robię za analityka, bo ustalamy diagramy sekwencji oraz jakie pola chce dostać w response. Uzgadniamy także kontrakt. Dodatkowo oprócz tego mam w c--j meetingów ze Scruma jak Refinment, Planingow i tym podobnych. Do tego wliczyć czas na jedzenie i nie ma c---a ale muszę siedzieć nadgodziny by się wyrabiać z pisaniem kodu jako Java Dev, zaznaczę też że jako dev jestem odpowiedzialny za stawianie infry.

Czy tak to też wygląda w przypadku bycia DevOps czy Innym pracowników korporacji jak Product Designerem czy IT Analyst że jest się ciągle niewyrobionym? Trochę wypala takie coś :/

#java #programowanie #pracait #devops #korposwiat
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PaaD: śmiejecie się z jacy ale tak to wyglada w polskim świecie IT. Programista to ma być człowiek orkiestra który często robi za scrum mastera, analityka, pma, devopsa.
A to wszystko wynika z cięcia kosztów
  • Odpowiedz
@Java_Dev_Oke:

@Jurigag: jak to wygląda u Ciebie w zespole? U mnie nie ma nikogo takiego jak analityk, programiści za niego robią bo mamy tylko Product ownera który mówi co chce, ale nie jest techniczny i mamy z nim takie Calle biznesowe


W agile nie ma podziału na tego typu role. Zastępuje je „zespół developerski” który jest zbiorowo odpowiedzialny za cały proces tworzenia oprogramowania - od analizy po programowanie
  • Odpowiedz
@PoteznyMagWody: Pracowałem kiedyś w takim cyrku, i wcale nie był to polski cyrk, bez analityków, bez product ownera, z "liderami" "technicznymi" którzy najchętniej by nie angażowali się w nic technicznego, a w zasadzie zarząd interesowała tylko sprzedaż i czarowanie klienta. Rotacja bezpośrednich PM co parę miesięcy, toksyczny klimat, syf w kodzie, kilka pięter długu technicznego, a jedyny plus że płacili dobrze. Co ciekawe, "scrum" był tam zakazanym słowem (choć nikt
  • Odpowiedz
@Jurigag @liskowaty: doprecyzujmy dla Jacy, że to nie tak, że tych ról nie ma, bo w skomplikowanym biznesie może być cała kupa analityków, projektantów, jasnowidzów od rozwoju biznesu, ale dla programistów mogą oni nie istnieć, bo jedyną osobą która podejmuje decyzje o tym co ma zostać dowiezione jest Product Owner - dla zespołu będzie działać jak Fasada albo Adapter do biznesu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz