Wpis z mikrobloga

  • 960
Wiecie co jest najgorsze w Polsce? Że człowiek w tym kraju musi się na wszystkim znać, być w wszystkim ekspertem. A jak nie jest to frajer i jest społeczne przyzwolenie żeby robić taka osoba w przysłowiowego c---a. Jedziesz do mechanika? Jak wyczuje ze się nie znasz to ci wymieni pół samochodu xd Robisz remont? Jak nie znasz się to zrobi na o-------l i stawkę da podwójną xd

Nie inaczej jest z kredytami. Bierzesz kredyt na 30 lat bo kończy się czas na zakładanie rodziny a mieszkać gdzieś trzeba. Prezes NBP i inni eksperci w branży mówią że można śmiało brać kredyt bo rata nie wzrośnie xd co się dzieje w pół roku? No rata ci rośnie o drugie tyle xd

Ale według wypokow to ty jesteś debilem i sam sobie jesteś winny xd no to ty jesteś winny że prezes NBP utrzymuje minusowe stopy procentowe i trąbi żeby się ładować w kredyt xd to ty jesteś debilem bo w Polsce kredyty z stała stopa procentowa praktycznie nie istnieją xd to ty jesteś debilem bo z pracującą żona pakujesz się w kredyt bez miliardowej poduszki finansowej xd i tak mógłbym wymieniać w nieskończoność

Najlepiej skaczcie sobie do gardeł - ludzie którzy wzieli kredyty i ci którzy tego nie zrobili ale chcieliby też po ludzku mieć gdzie mieszkać. A ludzie którzy was nastawiają przeciwko sobie - sektor bankowy i skorumpowany rząd który się temu przygląda i na to przyzwala - przeliczają rekordowe zyski i śmieją się z głupiego narodu który rozgrywają jak dzieci w piaskownicy. Ha tfu rzygać się chce ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie
Ataxia - Wiecie co jest najgorsze w Polsce? Że człowiek w tym kraju musi się na wszys...
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 158
Jakie ma pani powietrze w kołach? Zwykłe takie z kompresora? Proszę pani! Na takim to juz sie nie opłaca jeździć! Teraz to tylko powietrze premium, trzyma do dwoch lat dłużej i samochód mniej pali. Ja pani mogę wymienić za 2 stówki, to chwila roboty jest
  • Odpowiedz
no to ty jesteś winny że prezes NBP utrzymuje minusowe stopy procentowe i trąbi żeby się ładować w kredyt


@Ataxia: Rozczaruje Cie ale jestes. Nie dlatego ze sie w kredyt wladowales-kredyty sa dla ludzi.

Ale dlatego ze uwierzyles jaszczempiowi z pisu.

Co do znania sie to cos w tym jest. Ale chcacemu nie dzieje sie krzywda. Tylko ze jak sie nie bedziesz zna na aucie to mechanik Cie skasuje i
  • Odpowiedz
@Ataxia: sam brałem kredyt, więc powiedz kto ci mówił, że rata nie wzrośnie. Wręcz było przeciwnie, rok temu już zakładano wzrost stóp procentowych w przedziale 3 - 5%. Nawet będąc debilem wie się, że skoro jest niska stopa to za jakiś czas wzrośnie. Mój bank nawet przedstawił mi wysokość rat w zależności od stop procentowych, wiem ile rata będzie wynosić przy 20%.
  • Odpowiedz
przecież u nas i tak nie ma na stały procent kredytów, to nie tak ze jest duży wybór. 5 lat to i tak g---o w perspektywie 30


@Godziu73: A czy ja gdzies napisalem ze sa?
Co z tego ze nie ma?
Sam mam kredyt ze zmienna i nie
  • Odpowiedz
Nie inaczej jest z kredytami. Bierzesz kredyt na 30 lat bo kończy się czas na zakładanie rodziny a mieszkać gdzieś trzeba. Prezes NBP i inni eksperci w branży mówią że można śmiało brać kredyt bo rata nie wzrośnie xd co się dzieje w pół roku? No rata ci rośnie o drugie tyle xd

Ale według wypokow to ty jesteś debilem


@Ataxia: to oswiec nas wszystkich i powiedz kto tu niby
  • Odpowiedz
łatwo sie bierze kredyt z zapasem przy cenach 2 x niższych niż obecnie.

Jak ktoś brał pod korek to i stała stopa go nie uratuje


@Godziu73: Jak ktos bral pod korek to sam sobie winien. Jak zrobil to przy zerowych praktycznie stopach to geniuszem nie jest. Nie potrzeba IQ300 zeby sie domyslic co sie stanie ze stopami 0,2 przez 30 lat.

Ja bralem pry stopach cos ok 4,5. Rata to bylo jakies 15% przychodu. Jak stopy spadly to rata spadla. Teraz po nadplacie polowy, i zmianie pacy na lepiejplatna, rata to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@gorzki99: jak ktoś jest za bogaty na mieszkanie socjalne, a za biedny na kredyt to jedynie sobie w łeb strzelić z naszym wspaniałym wynajmem za 3k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Godziu73: Z tym strzelaniem w leb to bym sie jednak wstrzymal.

Lba to jednak lepiej uzywac w celu myslenia.

Nie stac cie na mieszkanie 200m^2 na rynku duzego miasta. A bardzo chcesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gorzki99: zgadzam się że osoby biorące pod korek powinny tego pożałować. Natomiast nie widzę powodu żeby osoby które załadowały się w kredyt po same jaja teraz miały dużo ciężej niz osoby które zrobiły to 5 lat wcześniej
  • Odpowiedz
Natomiast nie widzę powodu żeby osoby które załadowały się w kredyt po same jaja teraz miały dużo ciężej niz osoby które zrobiły to 5 lat wcześniej


@Godziu73: Ja tez nie widze powodu zeby ktos placil za decyzje kogos innego. Milo ze sie zgadzamy.

Ja cale zycie wyznaje zasade "rob jak uwazasz i uwazaj jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ataxia: jak żona była w lato pytać o zdolność to od razu dawali tabelkę jak się zmieni rata przy jakich stopach, więc niby tak, ale nie do końca.
  • Odpowiedz
@Ataxia: przecież tak wygląda 3/4 świata. Twoja strata to czyjś zysk, ale oczywiście musicie wszystkie negatywne zachowania przypisywać naszej nacji bo w dupie byliście g---o widzieliście
  • Odpowiedz
to ty jesteś debilem bo w Polsce kredyty z stała stopa procentowa praktycznie nie istnieją xd


@Ataxia: Zgodzę się ze wszystkim poza tym... To że w banku takich kredytów na wejściu nie proponują nie oznacza, że one nie istnieją ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sama mam taki kredyt i z mojej perspektywy nie widziałam, aby bank cokolwiek utrudniał czy do wzięcia takiego kredytu zniechęcał... Można się tylko przyczepić do tego, że oferta takich kredytów była niewielka, bo tylko 2 banki oferowały kredyt na stałej stopie (a wg rekomendacji KNF powinny wszystkie).

Zgadzam się, że w Polsce wszyscy chcą Cię wyruchać jak nie jesteś ekspertem oraz zrzuca się winę praktycznie zawsze na ofiary przestępstwa, wybielając oszustów i złodziei, ale równocześnie uważam, że Polacy mają straszliwie w------e j---a i lekkomyślne podejście do poważnych spraw, do których nie powinno się podchodzić lekkomyślnie... O ile rozumiem że laikowi może być trudno ocenić, czy np. bardziej opłaca się stała stopa czy zmienna, o tyle to, że większość kredytobiorców nie ma/miała w ogóle świadomości, że można wziąć kredyt na stałej stopie albo z ratą równą, tylko myślą, że takich kredytów nie ma / nie było - to woła o pomstę do nieba... To jest naprawdę podstawowy research, który wg mnie nie wymaga nie wiadomo czego. No ale jak ludzi interesowało tylko, czy dostaną X złotych kredytu czy nie, a nie to, jakie są opcje, no to co się
  • Odpowiedz
@Ataxia: typie, KNF w zeszłym roku trąbił o podwyżkach stóp, bank do umowy kredytowej dorzuca kalkulację raty przy w miarę wysokich stopach i każe się pod tym podpisać, a ty sugerujesz, że biedni ludzie nie wiedzieli? No wypisz wymaluj "pani redaktur, przyjechali, kazali podpisać mi nie czytali, a tera cza płacić!" xD

Nic mnie bardziej nie irytuje niż dorośli ludzie, którzy oczekują, że państwowa pani przedszkolanka uchroni ich przed własną
  • Odpowiedz
In Poland my nie mamy problemu z tym, że ktoś jest oszustem tylko z tym, że dałeś się frajerze oszukać and i think it's beautiful
  • Odpowiedz