Wpis z mikrobloga

@Eskim0s: Jedyna rzecz której mi brakuje z wymienionych to brak dzielonego ekranu. A ja wciąż mówię o SE2022. Brak iOS to natomiast dla mnie coś nie do przełknięcia. Pewnie twój telefon przeżyje 2lata i zacznie się walić.
Natomiast w mojej rodzinie iphony przezywają 3 „pokolenia”. Ojciec dostaje służbowy. Używa 2 lata, daje siostrze, ta używa 2 lata i daje matce. Jedyne co to baterię trzeba wymienić. Sam miałem se 5 lat,
@Eskim0s: Są absurdy jak i w każdej innej firmie. To jest tak samo jak z samochodami. Po co mi audii za milion jak mogę mieć forda za 150k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
9 - mapy mam google a z applowskich nawet nie korzystałem
13 - według mnie face id to mistrzostwo świata, w xiaomi bardzo często mi nie czytało palca
15 - nowe samsungi też nie mają
Tylko IPhone. Właśnie przesiadam się z 7plusa na 13 pro, i szczerze mówiąc ta siódemka dalej śmiga aż miło. Czasami sam jestem w szoku jak sobie przypomnę żeby pozamykać apki w tle jakim cudem on nie muli xD Trzeba tylko baterie wymieniać co rok. A jeśli robisz dużo fotek to tym bardziej, w IPhonach software który obrabia fotki jest genialny.
@Eskim0s: To teraz zrób podobną kompilację z produktami MS wpadek więcej a i tak będziesz pewnie twierdził że Linux lepszy. Zupełnie inaczej użytkujesz telefon to i innych rzeczy potrzebujesz. Skoro grasz na mobilkach to dla mnie nie jesteś rozmówcą. Gardzę mimo że pracuje w gamedevie. Kup sobie konsolę, lub komputer
@Eskim0s: jakbym miał wypisywać wszystkie problemy telefonów z Androidem to by mi obecnego roku nie starczyło xD
A połowę Twoich punktów można dodatkowo łatwo obalić, chociażby „absurdalnie drogie kółka”, które po prostu nie są dla Ciebie xD
@DWMT: albo iPhone 12/13 w rozmiarze dla Ciebie, albo samsung w wersji FE
Rozumiem, że nie chcesz eksperymentować z małymi markami jak fairphone czy nie potrzebujesz pancerniaka jak Nokia, to bym się skupił typowo na tych dwóch opcjach z pieczątki.
Osobiście mam iPhone 12 mini, wcześniej miałem iP SE 1gen i wcześniej iP5 i nie mogłem narzekać. Apple dba o swój sprzęt i ma najlepsze oceny naprawialności wg iFixit z telefonów
@siodemkaxx: 12 tka trzyma blisko 2 dni. Nie jest to może rewelacja ale to tez nie dyskwalifikuje tych tel. 12 mini trzymał mi niecały dzień i tutaj był delikatny problem. No ale nic nie przebije S10 e od Samsunga, gdzie bateria trzymała kilka godzin. Rano zdjęty z ładowarki trzymał do 14-15.
@DWMT: iPhone 13 będzie lepszy od Androidowej konkurencji przede wszystkim pod względem baterii bo Apple w jakiś sposób nieźle to w 13 ogarnęli. Między iP 12 a telefonem z Androidem 12 nie będzie raczej różnicy bo Google poprawiło temat baterii. Nie patrz na bzdury o mitycznej przewadze w wydajności iOS nad Androidem bo to #!$%@? ludzi którzy sie na Androidzie <4.0 zatrzymali, dzisiaj nie ma możliwości, żeby telefon z półki iPhona
@El_Trufel:

Pewnie twój telefon przeżyje 2lata i zacznie się walić

Mam jeszcze prawie 3 letni Xiaomi Mi9 i działa ciągle tak samo jak go kupiłem.
Przeważnie zmieniam smartfon co 2-3 lata, zatem dla mnie jest to wystarczający czas, aby funkcjonował pozytywnie.

Natomiast w mojej rodzinie iphony przezywają 3 „pokolenia”.

U mnie w rodzinie nikt nie posiada iPhone'a, bo nikt nie chce wydawać ogrom pieniędzy na smartfon, który ma mniej funkcji niż
24- Apple Pay żeby zapłacić, musisz kliknąć 2 razy przycisk odblokowywania, w Androidzie po prostu przykładasz telefon


@Eskim0s: Co xD Przecież iphona też tylko przykładasz. Używam tak od lat i nawet nie wiem jak inaczej miałoby to działać