Wpis z mikrobloga

@siodemkaxx: Wiadomo, 90% ludzi posiadających iPhone chwali się, że je posiada ( ͡° ͜ʖ ͡°) cóż za typowy argument, że telefon za 1k PLN robi to samo. Każdy kupuje to na co ma ochotę, po co komuś wmawiać jakieś swoje racje.

Rozumiem, że znajomym(o ile owych masz) też wciskasz takie #!$%@??

Po co ci samochód za 150k PLN, jak mój gruz za 1000 PLN też jeździ

Po
@Zelber:

Ja bym jednak najpierw proponował kupić, poużywać, a potem się wypowiadać

Tylko czemu mam kupować i używać, skoro wiem że brakuje mi w urządzeniach iPhone wielu rzeczy:
1. brak TouchID
2. ograniczony system
3. słaba kompatybilność z systemami, urządzeniami i akcesoriami innych firm niż Apple
4. wysoka cena produktów Apple i kompatybilnych produktów
5. utrudnione przesyłanie filmów, gier, muzyki, dokumentów

Xiaomi to największe gówno pod względem systemu jakie obecnie istnieje
A co tam u twoich androidów 2 lata i do kosza


@Reezu: mam xiaomi mi5 z 2016 roku, co prawda nie korzystam już z niego ale ostatnio z ciekawości odpalałem i działa podobnie szybko jak mój telefon z 2021 roku
@Eskim0s:

Tylko czemu mam kupować i używać, skoro wiem że brakuje mi w urządzeniach iPhone wielu rzeczy...

No i super. Masz specyficzne wymagania. Tobie nie pasuje, a milionom zadowolonych użytkowników Apple na całym świecie pasuje. Pewnie się mylą. Naiwniacy jedni :) Używaj sobie dalej tego co ci wygodnie i tyle.

Zatem masz pecha lub na siłę wyolbrzymiasz drobne/standardowe problemy w Android'owych smartfonach.

Przyganiał kocioł garnkowi. Ty zrobiłeś to samo w kwestii
@franek_dolas:

Naiwniacy jedni :) Używaj sobie dalej tego co ci wygodnie i tyle.

Niech używają co im pasuje, tylko wydają więcej kasy, na coś co jest gorsze.

Ty zrobiłeś to samo w kwestii "wad" Apple'a

Ja podałem różne absurdy, które stały się popularne na przestrzeni lat istnienia Apple w XXI wieku.

Apple ma takie "porażki", że nawet na rynku gier które nie są żadnym ich priorytetem zarabia co rok więcej niż
@Eskim0s:

Niech używają co im pasuje, tylko wydają więcej kasy, na coś co jest gorsze.

Widocznie jest "gorsze" według ciebie, a według nich nie i jest warte ceny jaką za ten sprzęt płacą.

Ja podałem różne absurdy, które stały się popularne na przestrzeni lat istnienia Apple w XXI wieku.

Na dzisiejszą decyzję zakupową nie ma żadnego znaczenia, że iPhone 6 plus 8 lat temu się wyginął jak się na nim usiadło,
A co tam u twoich androidów 2 lata i do kosza


@Reezu: mam xiaomi mi5 z 2016 roku, co prawda nie korzystam już z niego ale ostatnio z ciekawości odpalałem i działa podobnie szybko jak mój telefon z 2021 roku

@Jurigag: Ale on miał przekocur aparat, nie?
@franek_dolas:

a według nich nie i jest warte ceny jaką za ten sprzęt płacą.

Dziwne, skoro wiele osób mających iPhone, mówi i piszę że kupili by nowszy, ale jest trochę drogi.
Albo mają jednego iPhone'a przez 6 jak nie więcej lat, a ja w tym czasie mogę mieć trzy smartfony.

Tak samo nieistotne jak to, że Android dawno temu mulił nawet na flagowcach

Raczej to jest istotny przykład, który nadal jest
Mi10T Pro:

- jest lżejszy

czyli pewnie jest wykonany z tańszych materiałów

- ma 144Hz ekran (a iPhone 12 Pro Max tylko 60Hz, co jest super wadą)

mam 120hz na iPadzie i nie widzę potrzeby obciążania procesora i baterii dodatkowymi 84hz w telefonie

- obsługuje HDR10+

- więcej mpix w wszystkich aparatach

mpix nie świadczą o jakości od 2010 roku już

- posiada TouchID (jest o wiele lepszy od FaceID)

imo faceID
@Sihill_pl:

czyli pewnie jest wykonany z tańszych materiałów

Czyli pierwsze telefony musiały być z niesamowicie drogi materiałów...

mam 120hz na iPadzie i nie widzę potrzeby obciążania procesora i baterii dodatkowymi 84hz w telefonie

To że masz jeszcze dużo nie świadczy, bo ile aplikacji/gier jest w stanie obsługiwać 120Hz.

mpix nie świadczą o jakości od 2010 roku już

Wiem, lecz jeżeli zrobie zdjęcie w trybie 108mpx to wyświetlając je na dużym TV