Wpis z mikrobloga

Stagnacja w wyciskaniu na klatę od kilku dobrych tygodni. Robiłem już deload, doszedłem do ciężaru 2,5 kg większego niz podczas poprzedniej stagnacii od ponad miesiąca znowu stoje w miejscu.
Co poradzicie? Wywalic wyciskanie na płaskiej i zastąpić czymś innym na jakis czas?

#silownia #mikrokoksy
  • 39
  • Odpowiedz
Takim słowem podsumowania, na wszystkie inne partie można sobie ustalić jakieś limity pracy. Natomiast na plecy, nigdy za mało i nigdy nie za mocne.


@DopeLifter: ja słyszałem, że niby nie powinno się robić więcej niż 25-30 serii tygodniowo, ale jeden rabin powie tak, drugi tak. Jeśli sposób działa i nie zostaje się WRAKIEM to najważniejsze ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pozytywny_gosc: Heh bzdura wg mnie :P. Seria serii nie równa, wykonuje około 100serii łącznie na całe plecy i nie mam żadnych problemow z regeneracja, wliczając w to wiosła, good morningi, pracę z bandami, rozgrzewki, ściągania, ciągi etc. Wiesz 5 serii lekkiego band pull aparts =/= 5 serii ciężkiej sztangielki, ale też plegar pracuje.
  • Odpowiedz
100serii łącznie na całe plecy i nie mam żadnych problemow z regeneracja,


@DopeLifter: tygodniowo? To kosmos musi być. Ja licze tylko robocze, bo wiadomo z rozgrzewkowymi to by mi wyszło z 50, do martwego mam z 5 serii rozgrzewkowych, do podciągania ze 2, cięzkie wiosła 3 serie wstępne itd.

Ja jak zrobię sobie 3 serie podciągania 50kg x 6 i 3x 10+ power-shrugsy (z lekkim podbiciem) to już mam tak plecy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pozytywny_gosc: Tak, łącznie, tony objętości.

Owszem lubią oszukane powtórzenia (aczkolwiek nie dół) ale łatwo można doprowadzić tym do ała, lub też gdy ktoś ma jeszcze mało masy w tych rejonach, to lubią inne partie wtedy przejmować ten ruch. Kiedys często tak robiłem, ale potem stwierdziłem że jednak lepsza jest praca w pełnym, normalnym zakresie ruchu. Bezpieczniej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bst: Jeśli chodzi stricte o plecy to robiłem np. BB row 150x5, GM 146x5, 1h db row 70x8, rack pull 10cm poniżej dolnej linii kolana 272kg, podciagalem się 23 razy nachwytem z wagą 106kg.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bst: Mało tego, powiem Ci, że dla mnie żenująco śmieszne, ale jakoś rzadko na żywo widzę podobne :P aczkolwiek dają mi prawo by się wypowiadać na ten temat. To nie jest zresztą wcale dużo objętości, biorąc pod uwagę system jakim cwicze. A mogę wiedzieć jakie Ty masz, że wg Ciebie, to za dużo?

Wiesz, żebyś mnie też źle nie zrozumiał. Ja na samą rozgrzewkę robię np. 3 serie lekkiego ściągania drazka,
  • Odpowiedz
@Kasahara: Aktualnie chyba nikt z liczących się trenerów i szkół programowania nie wyznaje żadnego 2:1 Pull:Push ratio i nie robi śmieciowej objętości na plecy. Chyba, że idzie o młodych zawodników budujących „bazę”. Podobnie w s&c ze specyfiką sportów rzucanych ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Darksed: ¯_(ツ)_/¯ gdzieś tu już próbowałem wytłumaczyć, ale faktycznie bez sensu.
  • Odpowiedz
@DopeLifter: Wioslo hantlem w oparciu o lawke 90, polsztanga 110, podciaganie na drazku z obciazeniem nie wiem jaki maks, robie obecnie 4 serie po ok 10 powtorzen z 50kg. Wiosla sztanga w opadzie ciezkiego obecnie nie robie, gdy w MC robilem 260x3 to wioslowalem sztanga 160-180. Robilem zawsze ok 20 serii na plecy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kasahara: Aktualnie chyba nikt z liczących się trenerów i szkół programowania nie wyznaje żadnego 2:1 Pull:Push ratio i nie robi śmieciowej objętości na plecy. Chyba, że idzie o młodych zawodników budujących „bazę”. Podobnie w s&c ze specyfiką sportów rzucanych ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Darksed: ¯\(ツ)/¯ gdzieś tu już próbowałem wytłumaczyć, ale faktycznie bez sensu.

@bdm_bq: Pewnie się tego spodziewacie, ale LOL? Całe Westside Barbell opiera
  • Odpowiedz
@DopeLifter: @bdm_bq @Darksed
Mozecie mnie poprawic, jesli sie myle, ale wydaje mi sie ze temat plecow i wyciskania trzeba rozbic na kilka pytan:

1. Jakie miesnie odpowiadaja za wyciskanie?
Klatka, triceps, przednia glowa barku
2. Czy trening plecow wspomaga wyciskanie?
Czesciowo pewnie tak - lepsza stabilizacja czy latwiejsze utrzymanie wiekszego mostka, ale to glownie tyle - jesli nie ma sie wystarczajaco mocnych prime moverow zeby oderwac sztange od klatki, to lepsza
  • Odpowiedz
@TomekABC123: Myśle, że rozważania anegdotyczne mają tu sens, ponieważ i tak nikt tego nie zbadał. Anegdotycznie poprawiłem też najlepiej wyciskanie przestając robić całkowicie plecy (125 -> 160 kg z zapasem w 10 msc). U podopiecznych na różnym poziomie również pleców dużo nie katuję u początkująch moze na upper back + tylny akton z 16-24 serii / week i zaawansowanych 0-12 w zależnośći od fazy planu w Sheiko. Nie zauwazyłem też aby
  • Odpowiedz
@DopeLifter: Nie dyskutowałem z Tobą, a Intruderem. Myśle, że to będzie ta sama dyskusja i naprawdę szkoda czasu bo zostaniemy przy swoich wnioskach. I WSB to inna specyfika, w treningu RAW te plecy katowane są mniej @Kasahara swietnie to opisał, mam takie same wnioski z pracy z ludźmi (i sobą). Dodam od siebie ze plecy trenować lubię i nie tnę ich całkiem, w offseasonie i osobom z krótkim stażem czy budującym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bdm_bq: Też tak uważam, no ja również trenuje systemem Westside Method jak Intruder, więc dyskusja toczyła by się podobna. W zasadzie nawet gdybym nie napisał co myślę, to znając książki Simmonsa, wiesz co bym napisał. Wniosek jest taki, że różne są szkoły, różne metody, byleby dostosować sobie je pod siebie. Najważniejsze żeby trening dawał satysfakcje. Ostateczne wszystko zweryfikują wyniki i upodobania danego osobnika. Pozdro i wesołych świąt :)
  • Odpowiedz