Wpis z mikrobloga

U każdego znajomego w nowej deweloperce masz nieustawne pokoje, bo albo z jakimiś #!$%@? skosami w pokojach zamiast na bazie prostokąta,


@FLAC: ja mam idealny prostokąt 9x6.5 z czego 9m2 to loggia

Oczywiście brak kuchni


@FLAC: oddzielna kuchnia z oknem, 8m2

Łazienka tylko z kiblem, żeby móc się myć jak ktoś inny sra.


@FLAC: no niestety przy mieszkaniu <50m2 nie ma innej opcji

Korytarz zajmujący 1/4 mieszkania,


@FLAC:
wolałabym nie. Ale żeby jakoś poskromić budownictwo artystyczne


@moll: tylko w tym problem, że coś takiego ciężko regulować przepisami, bo możliwości obejścia jest mnóstwo. Widać to na tym przykładzie - ktoś próbował, że sypialnia ma mieć okno, to wybudowali wielką garderobę. Jedyne wyjście to konsumenci głosujący portfelami, jak deweloper nie sprzeda tego lub sprzeda, ale bardzo tanio, to inni się nauczą.
@moll: Aha, czyli zgodnie z Twoja propozycja sprzedaż loftów / mieszkań typu open plan byłaby zabroniona. Super pomysł. A jak kupię mieszkanie „z jasno wydzieloną przynajmniej jedną sypialnią”, a potem wyburzę ściany to jest Ok, czy policja mieszkaniowa mi wbije do takiego lokalu użytkowego o 7 rano?
@ATAT-2: miałem wrażenie ze jednak nie w garderobie, a właśnie w tym jednym pokoju deweloper widzi miejsce do spania…
I raczej chodzi o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Super, w PRL na 38m2 dało się zmieścić 2 osobne pokoje, osobna kuchnie, WC, łazienkę i przedpokój tak duży że można że 3 metry Paxa w ładować i dowalić pawlaczem. Tu jest 47m2 i nie ma nawet sypialni.
Argument lokalizacji też nie do końca prawidłowy, bo jak szukałem to ceny deweloperki i starego budownictwa w tym samym miejscu to były różnice rzędu 1500zł z metra.


@coo84: no jak sam widzisz zależy od lokalizacji. Tu gdzie ja mieszkam to masz do wyboru albo gówniane deweloperki takie jak opisałem. Jak chcesz mieć takie coś jak opisałeś u siebie, to masz tylko apartamenty 200 m2 za 1.5+ miliona PLN. A lokalizacja ekstra,
I do sąsiedniego bloku mam 250 metrów, a nie 2,5 metra.


@FLAC: aż zmierzyłem, do najbliższego budynku mieszkalnego (pojedynczego bloku) mam 1.17km. Ale to akurat wyjątek i celowe działanie - ja szukałem takiego mieszkania.

W polsce normalna deweloperka tak nie wygląda, normalna deweloperka to kurnik 25 metrów za 500 tysięcy, od somsiada oddziela cię kartongipsowa ściana nośna, masz 2 miejsca postojowe na 5 mieszkań i zero projektu przestrzeni wspólnej.


@FLAC: