Wpis z mikrobloga

#!$%@? kolejny raz miałem awaryjne hamowanie.

Na wyjeździe wszystkie auta przed nami skręcają tak, że lewy wjeżdża na lewy, prawy na środkowy to nie, baba obok mnie musiał próbować wskoczyć z lewego pasa na środkowy.

Jobla idzie dostać, kto ma pierwszeństwo w takiej sytuacji?

#polskiedrogi #prawojazdy #motoryzacja #kiciochpyta
Pobierz
źródło: comment_16498333634rQ4i48NWn5g8NLJBbzHgF.jpg
  • 292
Dobra zobaczyłem to zdjęcie z drona ale nadal nie bardzo rozumiem. Te samochody nadjeżdżające z lewej tez maja światła czy nie? Bo jeżeli maja to po kiego #!$%@? ten pas rozbiegowy? Jeśli nie maja to po #!$%@? światła na tej ulicy z której Ty wyjeżdżałeś?


@sebek1987: te auta które jadą jak pas rozbiegowy mają światła przed skrzyżowaniem ze mną.

I TAK, pas rozbiegowy pozwala ci się rozbiegnąc aby zatrzymać się potem
@sebek1987:

Art 22.4 PoRD:

Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi >jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, z wyjątkiem ust. 4a i 4b, oraz pojazdowi >wjeżdżającemu na ten pas ruchu z prawej strony.


Jeżeli nie ma podstawy która zakazuje zmiany pasa na dowolny to w domyśle możesz zmienić na dowolny.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SzubiDubiDu: widzę, że większość ludzi nie wie kto ma pierwszeństwo. U mnie w Szczecinie jest rondo, które ma trzy pasy ale przed rondem są 2 pasy. Z prawego można wjechać na środkowy, i oczywiście zewnętrzny. Z lewego na wewnętrzny. W tym wypadku jak napisał OP obowiązuje zasada prawej ręki.
Jak skręcasz na skrzyżowaniu to możesz zająć jakikolwiek pas jaki sobie zażyczysz.

Pani musi ustąpić samochodowi wjeżdżającemu na skrzyżowanie z jej prawej strony.


@secs: A gdyby oboje chcieli skręcić w lewy skrajny pas, to również zielony miałby pierwszeństwo przed czerwonym?

Jeżeli nie ma podstawy która zakazuje zmiany pasa na dowolny to w domyśle możesz zmienić na dowolny.


Gwoli ścisłości to mówimy o manewrze zmiany kierunku jazdy (skrętu), a nie zmiany pasa
@RycerzSzaregoMelanzu: tylko że w szczecinie był skręt w lewo, więc sytuacja inna niż tutaj, ponieważ problem był tam taki, że auto jadące z lewego pasa chciało wbijać na środkowy.

Ja nie rozumiem dlaczego aż tak dużo ludzi twierdzi, że czerwony ma tutaj jakieś pierwszeństwo przed zielonym skoro zielone jest z prawej strony czerwonego. Skrzyżowanie oczywiście z dupy bez pasów prowadzących bo technicznie wg przepisów nie rozumiem dlaczego zielony miałby sobie nie
@RexxarHell: No i powiedz mi z czego wynika to, że z prawego można wjechać na środkowy i wewnętrzny? Bo ja nie znam przepisu który zakazałby wjazdu nawet na pas wewnętrzny. To że ludzie tego nie robią i jeszcze mi się taka sytuacja nie zdarzyła niczego generalnie nie dowodzi.
@RexxarHell: ja pytam dlaczego osoba z prawego pasa nie mogłaby sobie wjechać nawet i na wewnętrzny pas.

Też jestem ze Szczecina i nie pytam złośliwie. Oczywiście sam tak nie jeżdzę bo to niepraktyczne i głupie, ale słyszałem już wiele razy, od różnych ludzi, że tak można i nie znam przepisu który by tego zabraniał.

Na szkoły jazdy nie ma się co powoływać bo niektórzy uczą wrzucać lewy kierunek na rondzie.
Ze skrajnego prawego skręcasz na skrajny prawy, proste.


@Pan_Mysz: skrajnym prawym jest w tym przypadku rozbiegowy i to właśnie tam się OP powinien znaleźć.


@sphinxxx: pokażesz mi przepis kodeksu drogowego z tą zasadą czy na poczekaniu sobie ją wymyśliłeś?