Wpis z mikrobloga

RPP nadal zapowiada dalsze podwyżki stóp procentowych i nawet się ze swoimi intencjami nie kryje.
Bye bye spekulanci i inna narosła tkanko na rynku nieruchomości.

Może w końcu będzie się dało coś normalnie kupić - bez konieczności ścigania się z hordą fliperów.

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/czlonek-rpp-rafal-sura-to-nie-koniec-podwyzek-stop-procentowych-inflacja-pozostanie/pc0xlgs

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #stopyprocentowe
  • 12
@KajuMonke1996: Hehe tak mi się przypomniało :D Z Biblii, Stary Testament, Mądrości Syracha, Księga 21,8. Oto co tam piszą(choć może chodziło w przenośni o coś innego):
Kto buduje dom za cudze pieniądze,
podobny jest do gromadzącego kamienie na własny grobowiec
@SzitpostForReal: Takich ludzi jest więcej...nawet w PL ludzie mają spore oszczędności i potencjał do budowania czy kupowania miekszań, ale czekają. Wystarczy wejść na grupy budowa domu mające po kilkadziesiąt tys ludzi na fb i zobaczysz ile ludzi czeka na spadki cen z budową. Możesz sprawdzić sam, ja wiem co mówię.
@haha123: Przecież od początku roku było wiadomo, że dojdą do min. 5,0 lub 5,5, a teraz eksperci twierdzą, że nawet wyżej. Osiągnęliśmy ten minimalny wynik, tj. 5.0? No nie. Więc wiadomo, że wzrosną. Po co codziennie 20 postów o tym na tagu?
Jak dojdą do 5,5 to wtedy takie nowinki będą ciekawe, a teraz to co to za odkrycie?
@haha123: Na RMF był z tydzień temu wywiad z byłym członkiem RPP, który szczerze mówiąc dziwi się temu postępowaniu RPP i według niego najlepiej byłoby poczekać 2-3 miesiące i zobaczyć jak podwyższone stopy wpływają na rynek. Mówił tez, że w krajach zachodu planuje się jak ma się zachować gospodarka za 2-3 lata i pod to dopasowuje się stopy, a w Polsce obecnie dopasowuje się stopy do tego co jest właśnie teraz.