Wpis z mikrobloga

Dzień dobry. Co zrobić jak przez przypadek wysłałem do klienta fakturę z danymi innego kontrahenta? Bo pomyliłem NIP. Zły skopiowałem i wkleiłem impulsywnie. Wysyłam nową fakturę, a o poprzedniej zapominam czy jak? Bo przecież klient nie może sobie wrzucić w koszty FV, która nie należy do niego? A tamten klient z NIP na fakturze nie dostał tej faktury.

#ksiegowosc #podatki #dzialalnoscgospodarcza #urzadskarbowy
  • 11
@Roksanos: Jak gdzieś nie poszło dalej, to można wszystko poprawić, czyli zapominacie o tamtej, u siebie z systemu wywalasz i robisz nową z taki samym numerem, a jak gdzieś poszło to korygująca
To faktura z końcówki marca. Jest dopiero 10 kwietnia. Myślicie, że na spokojnie mam czas, żeby to skorygować? Kwota była malutka, więc chyba nie ma czego się obawiać? Błądzić jest rzeczą ludzką.
@jej_czarne_oczy: No właśnie gadałem z klientką i ona jeszcze nie zawiozła faktur do księgowej, ale tak czy siak nie może wrzucić w koszty FV z nie swoimi danymi. W poniedziałek ostatecznie księgowej zapytam, ale właśnie dwóch kolegów księgowych mówili, że najlepiej podmienić bo mam rozmowę na messengerze i korespondencję na mailu, a poprzedni kontrahent się nie dowie o fakturze na jego dane raczej.
@Roksanos: koledzy chyba za bardzo po pracy wyluzowali.

A więc: takiej faktury nie można wycofać z obrotu. Tym bardziej podpierać się dowodami, że nakłaniasz do wywalenia faktury.
Trzeba ją skorygować faktura korygującą.
Całości danych nabywcy nie można notą...
Spinasz się niepotrzebnie. Mając rozmowę na piśmie, niczym się nie przemujesz. możesz odwalić dowolną głupotę, a potem wystawić fakturę korygującą.
@kuncfot: Ale ona chyba nie trafiła do obrotu skoro wysłałem ją na mailu i klientka nie wrzuciła jej w koszty bo tak czy siak nie mogła. Dobra w poniedziałek zapytam księgowej bo każdy na fb czy tutaj pisze co innego.