Wpis z mikrobloga

Mirki krótka piłka, #qnap czy #synology jako budżetowy backup zdjęć (zamiast google photos) ze smartfonów po wifi i z komputera + serwer DLNA w domowej sieci do telewizora? Mam póki co 2 dyski po 2TB co mi starczy + zewnętrzny 2,5" 5TB na dodatkowy backup całości.
  • 8
@DeJk_SEBa: @MrAndy: Dzięki! Panele webowe sprawdzałem ale to jedynie czysto subiektywne odczucie i nie byłem w stanie przetestować praktycznego działania. Jak rozumiem obie marki spełnią moje wymagania, ale diabeł tkwi w szczegółach? :) Chciałbym to skonfigurować i zapomnieć, żeby nie trzeba było co miesiąc poprawiać konfigu bo się wysypie. Pomijam wysypanie dysku, bo to loteria.
@mzuczek: Troche #!$%@? o szopenie, bo genralnie ostatnie ataki dotyczyly ludzi ktorzy:
a) mieli wystawienego qnapa na świat.
b) mieli stara wersje systemu.

#!$%@?ąc od w/w tematu, tanim sprzetem nie zrobisz sobie fajnego clouda ze zdjeciami, bo te apki wbudowane czy to w synologi czy w qnapa jest co najwyzej średnia. A postawienie np takiego nextclouda wymaga troche lepszego serwera o ile nie chcesz sie #!$%@? na wolne dzialanie...