Wpis z mikrobloga

#rosja #ukraina #wojna

Twoje zdanie o Rosjanach jako narodzie po dniu 24.02 jest na tyle negatywne, że boisz się wygłosić go publicznie ze względu na potencjalne konsekwencje prawne.

Czy zgadzasz się powyższym zdaniem

  • Tak 38.1% (72)
  • Nie 61.9% (117)

Oddanych głosów: 189

  • 13
@mojnicknawykopie: Dokładnie takie. Pytam bo (co prawda w pewnej bańce) ale jednak poparcia dal tych działań dalej nie ma wśród 20-30% ludzi + ta liczba będzie rosnąć jak matki, żony, narzeczone, i partnerki oraz ojcowie będą dowiadywać się, że ich synowie to gruz 200, lub przy ciut lepszym scenariuszu gruz 300 lub 400. Oczywiście nie u wszystkich, ale u części. Więc o ile kremlowców je.ać o tyle nie ma wśród mnie
@Ziom166: odpowiedziałem "tak", sprecyzuję tylko, że moje zdanie na samym początku inwazji było dużo lepsze niż teraz - naiwnie liczyłem na jakieś większe i skuteczne protesty cywilne, na samą wojnę prowadzoną w białych rękawiczkach, żeby nie wku@#$ać za bardzo zachodu. Miałem ich za agresywnych imperialistów ze społeczeństwem otumanionym propagandą. Teraz mam ich za zezwierzęconych nazistów, którzy kłamią gdy tylko otworzą swoje parszywe mordy. Życzę im głodu, cierpienia i śmierci, nic ich
@Ziom166:

Bardziej mam na myśli coś w rodzaju "rosjanie nie powinni żyć" "nie miałbym/miałabym problemu odebrać życie osobie tylko za to że jest rosjaninem", "rosjanie to nie ludzie" i tym podobne treści, które mogłyby się spotkać z reakcją prawną

No to tak: nigdy nie byłem zwolennikiem generalizowania, że np cały naród jest zły, albo "wszyscy Azjaci jedzą psy i rozwiązują zadania matematyczne". To jest błąd poznawczy.
Jednak uważam, że ruska propaganda
@kurczak69okon: źle sformuowana ankieta, zdanie o kacapii mam jak najgorsze od 24.02, ale nie boję się go publicznie wygłaszać. Co więcej większość osób z mojego otoczenia ma podobne zdanie, a bynajmniej nie obracam się wśród samej patologii ( ͡° ͜ʖ ͡°)