Wpis z mikrobloga

Znajomy artysta na grupie napisał coś takiego. Beka z typa czy ma trochę racji? Chyba nie wolno mieszkać na działce ROD

Kupujesz typie działke ROD za 40k cebulionów i siedzisz tam od maja do września. I na #!$%@? chcesz w lato pokój z pato studentami wynajmować? Na działce natura, wino sobie z własnych owoców robisz, koleżanki na grilla zapraszasz, świeże powietrze wdychasz. Ale to trzeba mieć trochę fantazji, trochę non-konformizmu, i trochę kasy. A wy tylko to korpo po studiach i jak najszybciej w kredyt się #!$%@?ć. Taki obraz wasz.

#studbaza #studia #praca #pracbaza #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #przegryw #polska #pytanie #depresja #dzialka #poznan
  • 29
@KoninaBeZiomeczka to zależy czego oczekujesz, bo jak chcesz po prostu spokoju, to lepiej pojedź na wieś zabitą dechami 30-40km od miasta, kup tam działkę 500 metrów i postaw prawdziwy mały domek. Wyjdzie podobnie cenowo co ROD i masz na własność.
@macan: pewnie światłowód mają @Dej_mi: To ciekawe, choć w sumie przy tych cenach wynajmu i nieruchomości to się nie ma co dziwić bo wydaje sie to calkiem przyjemną opcją. Tylko skąd oni wodę biorą skoro na zime jest zakręcana na działkach. Znaczy nie wiem którego, może na 3 miechy xD
@KoninaBeZiomeczka: Kolezka tak mieszka. I sporo innych osob. Satelity i wzmacniacz sieci, mimo ze nielegalny ma kazdy. Cisza, spokoj i daleko od miasta. Nie zamienilbym sie.
Ale chatka wypasiona. Indukcja, pralka, suszarka, piekarnik, ledy, miejsce na grilla, tv ponad 60'. Ale zadupie.
@KoninaBeZiomeczka: widziałem takie domki na działkach. W środku regał z lat 80. łóżko, telewizor - tak szczerze to nie pamiętam jak tam ze sraczem było. Ale najlepsze, że mają jakiś ryczałt za wodę i ile by nie zużywali to płacą tyle samo. Kolega ma 8m3 basen i mówi, że kąpie się całe lato, a rachunek taki jak nie miał basenu. Emeryci wyprowadzają się na całe lato z bloków i mają niższe
@KoninaBeZiomeczka: no ja mam dzialke ROD w Warszawie z Domkiem postawionym 4 lata temu, ze jak bym chcial to w sezonie letnim mozna by tam mieszkac(no ale ze z buta do miekszania 10min to tylko incydentalnie tam nocujemy, a tak to czesto sobie pracuje zdalnie z dzialki) mam normalnie lazienke, kuchnie lepiej wyposazona niz nie jedna fliperska kawalerka, duzy taras, wiec czasem jak robimy wieksza impreze to zdarza sie ze jacys
@borjaki: #!$%@?, to widze żę ten znajomy nie #!$%@?ł tylko serio ludzie tak robią. Fajnie to sobie ogranąłeś. Ty kanalizacje tam masz podłączoną niezależną od ROD'u? Czy też hydrofor jak kolega wyżej pisał :P @NexciaK: Widzę że tutaj spece od takiego mieszkania sie zebrały :D Zero problemów z policją? Też woda z hydrofora? Też nie mam kasy za dużo i zaczyna mi się ta opcja podobać xd
@KoninaBeZiomeczka: u nas normalnie woda z sieci miejskiej z licznikiem, prad tak samo, a kibel to szambo ekologiczne. tez wsadzilem w ta dzialke troche siana, za nic tego nie sprzedam , bo to towar deficytowy, na moim ogrodzie jak sie zwolnila dzialka- totalnie zaniedbana w sredniej lokalizacji o pow 300m2, to normalnie licytacja byla i za 60k poszla w wakacje 2021.
@KoninaBeZiomeczka sama bym tak mieszkała
I w taki sposób zamierzam żyć. Mówię poważnie. Mam działkę (nie rod) normalna działka pod budowę na wsi. Jedyny minus to dojazdy. Kupa kasy na paliwo. Ale ch#j lepsze to niż życie na kredycie czy ze współlokatorami
@KoninaBeZiomeczka: pewnie że się da. A za 40k to już nie domek działkowy, tylko mały pałacyk.

Oficjalnie faktycznie mieszkać na działkach nie wolno, ale tak naprawdę jak nie jesteś szkodliwy to nikt tego nie zgłosi. Bo zostać kimać na noc możesz, a kto będzie sprawdzał czy robisz to przez pół roku czy sobie kimnąłeś w ramach wypadu? Tyle że nie podasz tego jako adresu korespondencyjnego. Nie beka z typa, tylko uznanie
@Zorannio: no z tym palacykiem za 40k to bym sie nie rozpedzal. ja mam domek zrobiony w 2018r, 18m domek z aneksme kuchennym i toaleta, z przylegajacym zadaszonym tarasem 12m, i wyszlo wiecej. samo przygotowanie dzialki pod domek(zrobienie wylewki 20cm, zrobienie szamba z puszczeniem hydrauliki w wylewce i inne prace porzadkowe) pochlania spore kwoty. teraz taki domek to minimum 35k, a jeszcze trzeba go orrynowac, puscic okaowanie, urzadzic aneks kuchenny, itp.
@borjaki: mam coś takiego jak opisałeś + spory taras zadaszony. Kupiłem gotowca w stanie w którym nie trzeba nic remontować za 10k. Prawdopodobnie złapałem okazję, ale więcej za działkę nie chciałem dawać. Gdybym miał budżet 40k to były mimo wszystko opcje domków na wypasie z piwniczką i pięterkiem - co na działkowe standardy nazywam pałacykiem.
@szynszyla2018: Nie no to już inna para kaloszy. Ja piszę właśnie od działkach ROD żeby mieć dostęp szybki i łatwy do miasta. A w mieście nie kupisz takiej działki w fajnej cenie, tylko kawalerka za 250k+ albo ziemia w porypanej cenie a nie o to chodzi w tanim mieszkaniu :P