Wpis z mikrobloga

@FlasH: otwórzmy europę na wszystkie kraje na świecie gdzie są jakieś konflikty zbrojne, to się musi udać. Dlaczego ci sami ludzie nie hejtują USA, Izraela czy Emiratów Arabskich?


@Chuseok: Izrael chcesz antysemito krytykowac?!
@FlasH: Mimo ze jestem za murem jak i za ostrymi kontrolami i segregacja migrantow wszelakich uwazam ze babki z dziecmi z Syrii powinnismy przyjmowac.
Facetow nie
@FlasH: kryzys na granicy z Białorusią to było celowa zagrywka motywowana, jak się później okazało, zniechęceniem Polaków do przyjmowania uchodźców z Ukrainy. I nie wiem jakim trzeba być dzbanem, żeby wierzyć, że mityczni uchodźcy z Syrii potrzebowali schronienia akurat w Polsce. Albo jesteś trollem, albo pijany, albo niezrównoważony psychicznie, albo niespełna rozumu. Polecam ci przestać wierzyć w to, że dla polityków czy decydentów liczy się dobro ludzkie, bo przerzucanie uchodźców z
@piaskun87: kryzys syryjski nie ogranicza się tylko do wydarzeń z Białorusi, wcześniej też nie wpuszczaliśmy tych uchodźców, nawet jak chcieli przechodzić na przejściu granicznym i mieli dokumenty.

@dzangyl: @piotrek3016: @elerbas:
A to rozumiem że wszyscy ukraińcy mają zostać w polsce i nie popieracie pomocy w relokacji od innych krajów w tym usa, uk lub państw członkowskich eu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ShadyTalezz: dlaczego mają zostać w Polsce? Ukraina jest sąsiadem lądowym państw z UE, wydaje mi się że ważne by kraje sąsiadujące z sąsiadami Ukrainy i będące w UE jakoś pomogły w relokacji części uchodźców co ma z resztą miejsce. Pomoc oferują nawet państwa dalej wysunięte na zachód no i jest też pomoc finansowa na poziomie całej UE.

W kontekście wcześniejszych kryzysów migracyjnych (nie uchodźczych) to z tego co wiem UE nie
no bo nie mogli uciekać do krajów wolnych od wojny blisko siebie tylko koniecznie do EU i to jeszcze bez dokumentów.

zaznacz proszę granicę Syrii z Polską. Ja zaznaczyłem granicę z Ukrainą


@Zendemion: @piotrek3016: tysiące ukraińskich uchodźców od razu kieruje się w stronę granicy niemieckiej. Czym różni się ukraiński uchodźca uciekający do Niemiec od syryjskiego?

Rozumiem niechęć przyjmowania ludzi jak leci w czasie kryzysu migracyjnego, którzy nie byli zweryfikowani. Ale
A to rozumiem że wszyscy ukraińcy mają zostać w polsce i nie popieracie pomocy w relokacji od innych krajów w tym usa, uk lub państw członkowskich eu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ShadyTalezz: Relokacja legalnych uchodźców wojennych jest czym innym niż przyjmowanie nielegalnych emigrantów socjalnych/zarobkowych. Państwa które wymieniłeś pomagają POLSCE i innym krajom ościennym UE w kryzysie uchodźczym.
Podobno Holandia zła, bo przyjęła tylko 0,2% ukraińskich uchodźców.


@FlasH: Zła, bo nie pomaga swojemu sojusznikowi, który ma obowiązek przyjąć tych uchodźców.

Niemcy powinni przyjmować Ukraińców?

Prawnie nie mają obowiązku, ale jako nasi sojusznicy powinni.

Jeśli zaś masz zamiar mówić, że nie braliśmy imigrantów z Afryki, to tu bym chciał zauważyć, że tam byli nielegalni imigranci, transportowani przez przemytników, a nie uchodźcy. Tamtych Europa powinna odstawić do brzegu Afryki.

Białoruś taka
@piotrek3016 dla nich UE to to samo co dla Polaków za komuny USA, a przecież mogli uciekać do Szwecji, Niemiec...
Pewnie część uciekła do ościennych, ale "propaganda" robi swoje. Polacy też myśleli, że w Ameryce dolary rosną na drzewach a potem "Szczęśliwego Nowego Jorku"