Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 50
106 838 + 18 + 100 = 106 956

Wczorajszy wypad na Hel i powrót z ciapągu z Gdyni.

Pomimo tego że mieszkam w Gdańsku już 3 lata to nie zapuszczałem się nigdy w tamte rejony, zawsze tylko żuławy albo coś w stronę Kartuz. Wpadłem na wspaniały pomysł olewania rysowania trasy bo przecież droga z Gdynii w stronę Władysławowa musi być dobrze zrobiona i oznakowana bo jest mega popularna... No nie do końca. Dobrze że chociaż pojechałem gravelem a nie szosą więc jeżdzenie po płytach nie bolało tak mocno.

Swoją drogą jestem pełen podziwu oznakowania trasy między Gdynią a Wła. Jestem przyzwyczajony do tego, że jak zbliża się skrzyżowanie to na drzewach jest oznaczenie jak dalej jechać. Jakaś wspaniałomyślna osoba która odpowiadała za oznakowanie tej trasy pomyślała jednak że będzie bardziej innowacyjna i oznakowanie będzie dopiero 200 metrów za skrzyżowaniem. W ten oto piękny sposób na każdym rozwidleniu musiałem się zatrzymać i sprawdzić na telefonie gdzie jechać

Ogólnie Gdynia powinna dołączyć do Radomia, Sosnowca, Świdnika i Łodzi jako zakała trójmiasta. To co tam się dzieje to jest tragedia komunikacyjna

#rowerowyrownik #rowerowetrojmiasto

Skrypt | Statystyki
źródło: comment_1648453537IjtHiak20bWhZAEcXpHegu.jpg
  • 7
@Cypherspeed: Kilka razy w życiu tamtędy jechałem, pierwszy raz sporo ponad dekadę temu, ostatni raz we wrześniu zeszłego roku i nadal jestem pod wrażeniem, jak niewiele się wydarzyło w tej materii i przy takim potencjale. Hel to powinna być mekka rowerzystów na taki ambitniejszy kilometrowo, ale spokojny przejazd, a poza kilkoma spoko odcinkami, to większość trasy jest mało intuicyjna. Ja sobie wyrysowałem trasę bazując na śladach innych osób, co skończyło się
źródło: comment_1648468781B7QMKMMtYsuPORzAVFkTXy.jpg
@Zkropkao_Na Może kiedyś zrobić sobie lokalną ustawkę? Trochę osób z 3M jest, ja co prawda spoza, ale to nie problem dojechać. Oczywiście myślę o trasach pod gravela, a lokalsi trójmiejscy z pewnością będą mieli w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów. Jeśli szosowo to ja podziękuję, nie ta kategoria :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cypherspeed: podpisuje się obiema rękami i nogami. Gdynia zatrzymała się w latach 2000 pod względem infrastruktury rowerowej. Wywalają pieniądze na głupoty jak estakada rowerowa lub remont bardzo dobrej DDR na Piłsudskiego, kiedy brakuje jakiejkolwiek infrastruktury w newralgicznych miejscach.
@Zkropkao_Na Gdy miałem szosę to opony miałem 23 na 10 barów (szytki). Jasne ze mogłem wjechać wszędzie. Ale nie zawsze dobrze to wspominałem. Teraz sprzęt jest trochę bardziej ludzki :)