Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W sierpniu biorę ślub kościelny, w zeszłe wakacje zrobiliśmy z niebieskim nauki przedmałżeńskie, została nam jeszcze poradnia, na który niezbyt specjalnie chcemy iść. Ponieważ mieszkamy już ze sobą od 4 lat, na dodatek moje studia są ukierunkowane na tematy współżycia, funkcje naszych miejsc intymnych. Nie widzimy sensu tych spotkań. Przez chwilę myśleliśmy żeby kupić takie zaświadczenie, są łatwo dostępne, boję się tylko ze ksiądz może się zorientować ze to jest kupione. Macie jakieś doświadczenia w takich sprawach? Zaznacze że nie mamy zamiaru kłamać przed księdzem i wyznamy prawdę z wspólnym zamieszkaniem. Moi znajomi z pracy właśnie tak kupili wszystkie zaświadczenia i nie było problemu ...

#slub #poradniaprzedmalzenska #kosciol i trochę #prawo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #623d681d54b7abeceaddb7f3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 156
Przeszkodą jest współżycie. Idziesz do spowiedzi (może być dzień przed ślubem), zachowujesz wstrzemięźliwość od seksu i nie masz grzechu.


@inny_login: XD, no jak ja jeszcze chodziłem na katechezę w szkole to mnie uczyli, że trzeba jeszcze załować za grzechy a nie odklepać spowiedź, potem wytrzymać kilka dni i fajrant. Dlatego właśnie przestałem brać w tym udział bo jakoś nie czułem żalu z powodu smarowania rogala xD.
Dodatkowo to mi uświadomiło jak
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak BARDZO chcecie kościelny, to polecam spróbować ogarnąć ślub w kościele polsko-katolickim/narodowym. Ceremoniał ten sam ale nie uznają żułtego papieżaka i jego następców. Bez pieprzenia z naukami etc. Ksiądz jak pastor ma żonkę i dzieci. Reszta taka sama. Jak nie powiecie rodzinie, że to inny kościół i inne wyznanie to się nawet nie skapną na ślubie i jeszcze wafla zjedzą xD.
@AnonimoweMirkoWyznania jesteś typową różową idiotka.
Idziesz, nic nie gadasz, odwalasz swoje i tyle.

No chyba, że nie chcesz kłamać księdzu, bo to nie po katolicku, to jesteś #!$%@?ą hipokrytką, bo i tak łamiesz "ich zasady"
@mlodyernest: nope, źle zrozumiałeś. ja nie traktuje mechanicznie religii. A na pewno w żadnym wypadku nie będę moralizował. Przekazuję to co Dominikanin mówił na naukach. Czyli, że samo w sobie mieszkanie nie jest grzechem, a życie w nieczystości jest. Ot co ;)
Czy to tylko ślub dla "pięknych zdjęć i żeby babci nie było smutno"?

nigdy nie zrozumiem po co brać śłub kościelny jak się nie żyje według zasad kościoła


@Tytanowy_Lucjan: @elena-mary: $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
bo są ludzie którzy zdają sobie sprawę, że obecny kościół to mafia której zależy na zysku. Nie wierzy się w kościół tylko w Boga to jest wielka różnica.


@uriel_ck: jak wierzysz tylko w jakiegoś boga a nie akceptujesz danej religii, to po co podporządkowywać się jej rytuałom? Z tego co pamiętam, to nigdzie w Biblii nie ma wymogu, że ślub jest ważny tylko jak udzieli go kapłan. Nie potrzebujecie więc religii
@Tytanowy_Lucjan: @elena-mary: znajomi biorą ślub kościelny w tym roku, bo dziewczyna chce białą suknię i tradycyjnie tak musi być, a gościowi wszystko jedno :v od lat mieszkają razem, ale tradycyjnie noc przed ślubem osobno :D ogólnie normalni, fajnie i bardzo ich lubię, ale temat tej motywacji niezmiennie mnie rozwala na łopatki. Ludzie mają różne pomysły ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@poprostuzyj: Przecież cywilny bierze się też
hellyea - > @Tytanowy_Lucjan: @elena-mary: znajomi biorą ślub kościelny w tym roku, b...

źródło: comment_1648209792jlIZ0fswFLlsHcm0AGBXVO.jpg

Pobierz