Wpis z mikrobloga

Z życiowych historii. Moja mama przyjęła dziewczynę z Ukrainy ok. 15 lat. Mieszkanie stoi w połowie puste, gdyż ja mieszkam na swoim i dosyć daleko, a ona czuje się samotna. Dziewczyna już chodzi do polskiej szkoły i ma nawet dodatkowe zajęcia z języka polskiego.
Teraz moja mama zabiega i przywiezienie kuzynki tej dziewczyny (wiek ok. 14 lat), ale ta kuzynka nie chce wyjechać z Ukrainy. Jej brat ma 20 lat i nie może wyjechać z Ukrainy, chociaż do wojska się nie nadaje. On ma jakieś problemy z kośćmi czy klatką piersiową. Do końca nie rozumiem. Ten brat wciąż pomaga na tyłach, przy logistyce na tyle ile może, a kuzynka nie chce zostawić swojego brata, chociaż oboje są dosyć blisko strefy walk. Moja mama jest załamana z tego powodu.

Dlaczego o tym piszę? Sam trochę zażartowałem o #pieklomezczyzn czy #pieklokobiet ,ale z drugiej strony to jest tragedia dla wszystkich. Masz sobie brata/ojca/wujka i pewnego dnia dostajesz wybór zostawić ich albo zostać. Jak zostawisz, to możesz się potem obwiniać, a jak zostaniesz, to możesz zginąć albo stanowić w pewnym sensie ciężar dla broniących się - wyżywienie, ogrzewanie, trauma psychiczna gdy giną cywile itd #depresja

A wszystko to przez rosyjski nazizm :(
Ps. Nie jest to zmyślona historia. Jestem nawet zaskoczony, że z rodzicami, z którymi mam niezbyt dobre relacje zgadzamy się chociaż w tej jednej kwestii wobec Ukrainy
#wojna #ukraina #rosja #truestory
  • 26
A wszystko to przez rosyjski nazizm


@Urojony_programista: no nie do końca. To jest ukrainska polityka akurat. Jest mnóstwo sposobów na wyjechanie z kraju. Na studenta, na inwalidę/ chorego na raka albo inny kwitek, na ojca trójki dzieci, za łapówkę itp. Na obcokrajowca. 20euro płacili arabowie za kwitek, że są studentami. Przekroczenie granicy bez kolejki to 500euro (już chyba nie ma takich kolejek). To jest ukraina, tam obecnie łapówkarstwo jest stu krotniej
no nie do końca. To jest ukrainska polityka akurat. Jest mnóstwo sposobów na wyjechanie z kraju. Na studenta, na inwalidę/ chorego na raka albo inny kwitek, na ojca trójki dzieci, za łapówkę itp. Na obcokrajowca. 20euro płacili arabowie za kwitek, że są studentami. Przekroczenie granicy bez kolejki to 500euro (już chyba nie ma takich kolejek). To jest ukraina, tam obecnie łapówkarstwo jest stu krotniej wieksze niż wcześniej. Ci co na poczatku przekraczali
@Urojony_programista: ostatnie wydarzenia są dobrym pretekstem do przemyśleń.
Zawsze myślałam, że w przypadku jakiegoś konfliktu zbrojnego, będę pierwsza, która bedzie #!$%@?ć z tego #!$%@?łka, ale teraz jak się głębiej zastanowić, to jeśli zmuszą mojego niebieskiego do zostania to przecież nie zostawie go, żeby gdzieś umarł, lub nie wiadomo co by się z nim stało.
Co z tego jakbym uciekła i żyła w innym kraju "z przywilejami" skoro nie byłoby mojego faceta
Dlaczego o tym piszę? Sam trochę zażartowałem o #pieklomezczyzn czy #pieklokobiet ,ale z drugiej strony to jest tragedia dla wszystkich. Masz sobie brata/ojca/wujka i pewnego dnia dostajesz wybór zostawić ich albo zostać. Jak zostawisz, to możesz się potem obwiniać, a jak zostaniesz, to możesz zginąć albo stanowić w pewnym sensie ciężar dla broniących się - wyżywienie, ogrzewanie, trauma psychiczna gdy giną cywile itd #depresja


@Urojony_programista:
Mieć wybór a go nie mieć