Wpis z mikrobloga

Dostałem mandat za "naruszenie warunków dopuszczalności używania świateł przeciwmgielnych przednich". Sprawa wygląda tak że jeżdżę praktycznie zawsze po zmroku na nieoświetlonych drogach na domniemanych "przeciwmgielnych" ponieważ mam wtedy oświetlone pobocze drogi. Nigdy nikt nie migał mi długimi że go oślepiam i żaden patrol nie zatrzymał mnie za to aż do teraz. Ogólnie zastanawia mnie czy w sportowej wersji mojego zderzaka te światła na dole można nazwać przeciwmgielnymi czy może pełnią tylko funkcję ozdobną. Nie miałem ochoty wchodzić w większy spór bo i tak jak stwierdził policjant "powinien mi zabrać prawo jazdy za niezgodność danych z dowodem" (nie wymieniłem jeszcze prawka po przeprowadzce, mój błąd). Druga sprawa czy jako student mam jakiekolwiek szanse na umorzenie tego mandatu z powodu braku dochodów itp? O tym czy mogę zapłacić go w ratach już się dowiedziałem.

#tyleprzegrac #mandat #policja #motoryzacja #prawo
  • 29
  • Odpowiedz
@templlar: i bardzo dobrze ci tak! cholerstwo oślepia przede wszystkim tych, którzy jadą przed tobą, jak im świecisz przez tylną szybę. Wobec tego raczej nie migną ci długimi...
  • Odpowiedz
@templlar: umorzenia mandatu nie będzie ponieważ go przyjąłeś czyli się przyznałeś. I tak jesteś do przodu bo mógł zabrać prawko. Ich też rozliczają z mandatów i padło na Ciebie. Po napisaniu pisma do urzędu wojewódzkiego możesz oczekiwać decyzji, różnie to bywa zwykle tylko rozkładają na raty... Kumpel miał tego sporo za spożycie, jakoś go nawet nie ścigali za specjalnie jak nie płacił w ogóle.. A jakie autko i ile mandatu?
  • Odpowiedz
@templlar: permanentnie jeździsz na przeciwmgielnych przy normalnych warunkach drogowych i jeszcze kombinujesz, żeby nie płacić mandatu? Płać i nie kombinuj, jeśli są jakieś widełki za te wykroczenie to próbuj utargować mandat z dolnej półki, nic więcej nie wskórasz. To, że nie masz żadnych udokumentowanych dochodów nie stawia Cię na pozycji uprzywilejowanej, żebyś miał od razu umarzane mandaty...

#polakicebulaki
  • Odpowiedz
@templlar: Mandat słuszny więc nie kombinuj i gdy mgły brak to tych światełek nie włączaj, jeśli źle widzisz to ogranij reflektory bądź idź do okulisty. Co do zabrania prawka mi też chcieli za to samo zabrać, też nie wymieniłem po przeprowadzce 7 lat temu :) . Teraz wymiana ponad 100 więc pewnie szybko nie wymienię :)
  • Odpowiedz
@pogop: Uwierz mi że nie oślepia bo pytałem znajomego gdy jechał przede mną. To nie są typowe oczojebne przeciwmgielne, w wersji sportowej w moim samochodzie są to nieduże, małe lampki które świecą do dołu.

@Shodan56: No tak, zwykłe mijania świecą dobrze ale jadąc na dodatkowych czuję się pewniej.

@CzarnyOwiec: Spróbuję napisać bo zbliża mi się kilka innych wydatków. Ford Mondeo, 100zł.

@goferek: Nie kombinuję
  • Odpowiedz
@templlar: Może kiedyś dojdziesz do tego jak takie halogeny jebią po oczach, mimo, że dla Ciebie one świecą ledwo na drogę i wydaje Ci się, że są dla ozdoby. Obyś trafił na drugiego takiego jak Ty i jadąc w ciemnościach np. po lesie po wyjściu z zakrętu dostaniesz błysk z halogenu.

Jak Ci za mało pewności na mijania, to włącz drogowe, a nie permanentnie używasz tych przeciwmgłowych. A jak słabo
  • Odpowiedz
@templlar: a regulowałeś kiedyś te światła tak w ogóle? Poza tym jest też czasem taki czeski błąd ,że ustawia się światła zależnie od obciążenia i zamiast na 0 przełącznik może być w innej pozycji i wtedy g... widać. Może reflektory to jakaś padaka (zużywają się to normalne) U mnie też oświetlały dziwnie pobocze, wymiana żarówek i regulacja za 10 zł w stacji obsługi przy (przeglądzie zrobią to najczęściej za darmo)
  • Odpowiedz
@templlar: Jak włączysz długie światła i skierujesz je w dół (czasem tak robię podczas mgły - nie mam świateł przeciwmgielnych) to będziesz mieć jeszcze lepiej oświetloną drogę i jednocześnie nie będziesz nikogo oślepiać?

W jaki sposób w tej sytuacji mieliby niesłusznie wystawić ten mandat. Zmodyfikowali zdjęcie albo niewłaściwe ustawienie fotoradaru spowodowało, że włączyły Ci się przeciwmgielne?

Ogarnij się.
  • Odpowiedz
@enjoi: Widzę że chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

@CzarnyOwiec: Wysokość mam wyregulowaną dobrze, możliwe że po prostu się zużyły.

@goferek: Widzę że czytasz tylko tyle ile Ci odpowiada i przyjąłeś taktykę "nagadam mu bo akurat dostał mandat za to co wkurza mnie u innych". Napisałem już że jestem pewny że nikogo nie oślepiają.
  • Odpowiedz
@templlar: póki co tylko Ty masz problemy z czytaniem i zrozumieniem. Niby światła przeciwmgielne o niewielkim kloszu są "nietypowe" i świecą dużo słabiej? Kształt i rozmiar jest zależny od tego, co sobie wymyśli projektant pojazdu. Zakaz jazdy na światłach przeciwmgielnych przy dobrej widoczności nie wziął się znikąd.

Jak chcesz mieć nieoślepiające światełka ozdobne to sobie zamontuj obrysówki, jak w starym V40...
  • Odpowiedz
@templlar: W takim razie Ty masz problemy z rozumieniem czytanego tekstu. Gdzie ja napisałem, że chodzi o jazdę przed Tobą? To że nikt Ci nie świeci długimi nie znaczy, że nie oślepiasz.
  • Odpowiedz
@templlar: Skoro się tak zagłębiasz w moją wypowiedź, to wnioskować z kontekstu możesz, że piszę o sytuacji, kiedy wymijasz inny samochód. Wskazuje na to drugie zdanie.
  • Odpowiedz
@enjoi: Trochę poczytałem i powiem tak - ja się mylę i Ty się mylisz. W moim samochodzie domniemane światła przeciwmgielne to światła do jazdy dziennej więc nie są one światłami przeciwmgłowymi stąd też jestem pewny że nie oślepiają samochodów jadących przede mną czy też z na przeciwka. Mój błąd to że jazda na światłach mijania i dziennych na raz jest chyba niedozwolona chociaż nie znalazłem na to jednoznacznej odpowiedzi ale
  • Odpowiedz