Wpis z mikrobloga

Dostałem mandat za "naruszenie warunków dopuszczalności używania świateł przeciwmgielnych przednich". Sprawa wygląda tak że jeżdżę praktycznie zawsze po zmroku na nieoświetlonych drogach na domniemanych "przeciwmgielnych" ponieważ mam wtedy oświetlone pobocze drogi. Nigdy nikt nie migał mi długimi że go oślepiam i żaden patrol nie zatrzymał mnie za to aż do teraz. Ogólnie zastanawia mnie czy w sportowej wersji mojego zderzaka te światła na dole można nazwać przeciwmgielnymi czy może pełnią tylko funkcję ozdobną. Nie miałem ochoty wchodzić w większy spór bo i tak jak stwierdził policjant "powinien mi zabrać prawo jazdy za niezgodność danych z dowodem" (nie wymieniłem jeszcze prawka po przeprowadzce, mój błąd). Druga sprawa czy jako student mam jakiekolwiek szanse na umorzenie tego mandatu z powodu braku dochodów itp? O tym czy mogę zapłacić go w ratach już się dowiedziałem.

#tyleprzegrac #mandat #policja #motoryzacja #prawo
  • 29
  • Odpowiedz
@templlar: To zwracam wszelkie honory i przepraszam, jeśli uraziłem. Od początku była mowa o halogenach, a te niestety dają po oczach, zarówno w dzień jak i noc. Co to za samochód masz?
  • Odpowiedz
Dostałem mandat za "naruszenie warunków dopuszczalności używania świateł przeciwmgielnych przednich".


@templlar: Przykro mi, że z portfela Ci parę złotych wypadnie, jednak BARDZO SIĘ Z TEGO CIESZĘ, ŻE WRESZCIE SIĘ ZA TO WZIĘLI!!! Ty naprawdę nie #!$%@? się, gdy po zmroku w czasie mżawki/deszczu ale bez mgły z przeciwka jedzie auto na przeciwmgielnych ( tudzież innych 'ozdobnych', pseudodziennych świecących razem ze światłami mijania itp. ) i Cię pięknie oślepia? Bo ja się
  • Odpowiedz
@templlar: Słuchaj no, prezes, to Ty dałeś dupy jeżdżąc na jakichś wynalazkach przy dole zderzaka ( i naprawdę nie chce mi się słuchać, czy one świecą na górę, czy na dół, czy kto mruga z przeciwka, czy nie ). Przepis mówi wyraźnie, że na na światłach przeciwmgielnych przednich ( bo inaczej ich nazwać nie można w myśl terminologii KD ) można jeździć w warunkach ograniczonej widoczności itd., a mnie osobiście ogromnie
  • Odpowiedz
@killerpizza: Dostałem mandat za jazdę na światłach dziennych i dopiero teraz to sobie uświadomiłem. A nazwałem Cię tak bo denerwuje mnie to gdy ktoś nie doczyta do końca wszystkich wypowiedzi i od razu ocenia.
  • Odpowiedz