Wpis z mikrobloga

W mandatem poszedłem do siedziby i mi anulowali, zapłaciłem 10zl opłaty manipulacyjnej. Także warto próbować a nie ryczeć bo kanar zły


@pawel_je: Teraz gdy kontrolą zajmuję się ha tfu firma "Renoma" to możesz pomarzyć o anulowaniu czegokolwiek co byłoby na ich niekorzyść.
@Wygryw_z_wyboru: czas podróży pomiędzy stacjami/przystankami, tak jak w niektórych polskich miastach. ja też dostałem kiedyś mandat w krakowie bo jechałem 21 minut, mimo że według rozkładu powinienem 14 minut


@MaxVerstapen: to taki mandat jest bez prawny i powinieneś się odwołać, przewoźnik odpowiada za to że nie wywiązał się z umowy. A nie Ty.
Swoją drogą bilet minutowy a nie sektorowy w przypadku kolei brzmi jak zwykły scum, bo nie chce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@topikPajak: wszystkie bilety w warszawie sa przesiadkowe, w 20 min spokojnie przejedziesz ponad polowe stacji metra wiec jak jezdzisz 3-7 przystankow to spokojnie taki bilet wystarcza.

co do bezprawnosci takich mandatow, wydaje mi sie ze w przeszlosci byly przypadki na fb czy nawet tutaj gdzie ktos sie odwolywal i gowno to dalo. W regulaminie jest okreslone ze to 20 min to czas ktory mozesz spedzic w strefie biletowej i nikogo nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jak ktos nie jest pewny czy na pewno dojedzie w to 20 min to kupuje 75 min bilet ktory jest drozszy o zlotowke i tyle, mieszkam w warszawie ponad 10 lat i nigdy nie mialem z tym problemow
@kaaban: np. poznaństka tPortmonetka - płacisz za przejechane przystanki: https://www.peka.poznan.pl/web/portal/tportmonetka Bilety czasowe też są, możesz sobie wybrać jak wolisz zapłacić za przejazd.
To bardzo uczciwy system opłat za pojedyncze przejazdy i w Warszawie powinno być tak samo, również w metrze. Wchodzisz na stację - odbijasz kartę. Odbywasz podróż, na stacji docelowej wychodząc również odbijasz kartę i system pobiera opłatę za przejechany odcinek. A nie tak jak teraz, że płacisz za możliwość
jak ktos nie jest pewny czy na pewno dojedzie w to 20 min to kupuje 75 min bilet ktory jest drozszy o zlotowke i tyle


@Wygryw_z_wyboru: czyli co? mam sprawdzać czy na trasie, którą chcę przejechać nie ma korków/ wypadku/ papieża, które spododują, że przejazd z planowych mniej niż 20 minut będzie trwał dłużej? xD

bilety powinny być na strefy albo ilość przejechanych przystanków.

ktoś tam wyżej napisał, że polaczki lubią
@kaaban: np. poznaństka tPortmonetka - płacisz za przejechane przystanki: https://www.peka.poznan.pl/web/portal/tportmonetka Bilety czasowe też są, możesz sobie wybrać jak wolisz zapłacić za przejazd.

To bardzo uczciwy system opłat za pojedyncze przejazdy i w Warszawie powinno być tak samo, również w metrze. Wchodzisz na stację - odbijasz kartę. Odbywasz podróż, na stacji docelowej wychodząc również odbijasz kartę i system pobiera opłatę za przejechany odcinek. A nie tak jak teraz, że płacisz za możliwość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Im_from_alaska: tak lubimy sie dawac ruchac w dupe, na pewno to lobby firm kanarskich wymyslilo ten system by zdzierac z nas kase na mandatach. Idz do czaskoskiego i powiedz mu zeby zmienil caly system biletowy ktory dziala bez zarzutu od lat. Osobiscie uwazam ze ZTM i system biletowy w warszawie dziala bardzo sprawnie i intuicyjnie. Taka sytuacja o ktorej mowisz zdarzyla sie mi moze z raz w zyciu.