Wpis z mikrobloga

czas podróży pomiędzy stacjami/przystankami, tak jak w niektórych polskich miastach. ja też dostałem kiedyś mandat w krakowie bo jechałem 21 minut, mimo że według rozkładu powinienem 14 minut


@MaxVerstapen: Bez sensu, bo wtedy trzeba byłoby uwzględniać czasy przejazdów też autobusów (można się przesiąść przecież w ciągu tych 20 min) i zapisywać na bilecie gdzie rozpoczęła się jazda. Teraz jest prościej i bez niedomówień, bo liczy się rzeczywisty czas.
  • Odpowiedz
@little_muffin: byłem w urzędzie, rozmawiałem z kierownikiem, nie słuchał co mówię tylko gadał w kółko "a w Warszawie jest inaczej? a jak jest w Warszawie?", powiedziałem mu że to wszystko nagrywam i kazał mi się wynosić xD warto było bo zagotował się #!$%@? jeden
  • Odpowiedz
@MaxVerstapen: w urzedzie? To sie chyba normalnie w kasie wyjasnia. Tam gdzie sie normalnie placi oplate manipulacyjna. Tak czy siak napisalabym skarge oficjalna i sie odwolywala. Placisz za usluge i nie zostala wykonana porpawnie.
  • Odpowiedz
@little_muffin: no w urzędzie, nie pamiętam którym, to było 10 lat temu. skarga nic by nie dała bo mają w regulaminie zapisane że rozkład jazdy do niczego nie obliguje. po prostu wystarczyła zwykła decyzja tego urzędnika, ale jak zobaczył że jesteśmy z Warszawy to nagle oczy mu się zaświeciły i zaczął wylewać kompleksy
  • Odpowiedz
to jest bilet 20 minutowy, a nie 21 minutowy. Sorry


@CzajkaRuchajka: mogła mówić coś że "nie panimaju, a papiry razbambili", wtedy kanar powinien odstąpić od nakładania opłaty dodatkowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dolan: to jak czekasz na peronie to juz leci ci czas? Czyli jakby mi uciekł jakiś pociąg albo nie wiedział o której są odjazdy, bo jestem przyjezdny to czekając mam płacić?
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: W wielu miastach w Europie jest tak, że wchodzisz za brami i nikogo nie obchodzi ile tam siedzisz...

W rzymie mogłeś przejechać chyba całe miasto na jednym bilecie, dopóki nie wysiadłeś + do tego 40 minut jazdy autobusem.

W paryżu chyba podobnie było, kupowałem bilet, przechodziłem przez brami na peron i nara.
  • Odpowiedz
to jak czekasz na peronie to juz leci ci czas?


@pedros92: tak, dlatego bardziej opłaca sie kupic bilet za 4,4zł (75min) niż 3,4zł (20min) zwlaszcza jak nie jestes pewien trasy, rozkładów itp
  • Odpowiedz
@Dolan: Chore, dziwię się komentarzom ludzi, twierdzących, że to normalne. Powinny być stałe opłaty za daną trasę, wybierasz punkt początkowy i końcowy i tyle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wygryw_z_wyboru: W wielu miastach w Europie jest tak, że wchodzisz za brami i nikogo nie obchodzi ile tam siedzisz...


W rzymie mogłeś przejechać chyba całe miasto na jednym bilecie, dopóki nie wysiadłeś + do tego 40 minut jazdy autobusem.


W paryżu chyba podobnie było, kupowałem bilet, przechodziłem przez brami na peron i nara.

@sliti666:

ale w warszawie tez masz taki bilet, 75 minutowy na ktorym przejedziesz cale miasto. Nie musisz
  • Odpowiedz
Powinny być stałe opłaty za daną trasę, wybierasz punkt początkowy i końcowy i tyle.


@pedros92: strasznie by to było skomplikowane, a tak masz jeden bilet na wszystko przez ponad godzinę.
  • Odpowiedz