Wpis z mikrobloga

co w tym jest dziwnego? Bardzo dobrze ze dostałeś mandat. Jakby wprowadzic twój system to ludzie nic by nie robili tylko kombinowali żeby skasować bilet na tym konkretnym przystanku X min od celu podróży


@kaaban: nie no pewnie, czyli mając do przejechania 4 przystanki na 10 minut powinienem na wszelki wypadek zawsze kasować bilet godzinny, bo nie wiem czy jakiś dziwny korek będzie. Albo wozić ze sobą 10 biletów i kasować
Porównujesz jakąś śmieszną wiatę stojącą na ulicy do podziemnego, stale monitorowanego pomieszczenia czy coś ci się pomyliło?


@kaaban: A co za różnica, kawałek betonowej płyty na której stoję przez dwie minuty zużywa się bardziej pod ziemią? Bo ruchome schody akurat na pewno gdy każe mi się po nich biec abym zdążył wyjść z peronu zanim mi się bilet wyczerpie. Wy jakiś syndrom sztokholmski macie że tego bronicie? Każe wam się płacić
rozklad jest umowny,bo nie mozna wszystkiego przewidziec.


@vegetassj1: Dokładnie. A ja jako konsument nie powinienem za to płacić. Kupuję usługę przewiezienia mojej dupy z punktu a do b w czasie x i jak czas x rośnie to powinienem płacić mniej a nie więcej. I mam z tym problem, ty sobie żyj jak chcesz ale gdy czuje że ktoś mnie dyma to mówię o tym a nie go bronię.
co w tym jest dziwnego? Bardzo dobrze ze dostałeś mandat. Jakby wprowadzic twój system to ludzie nic by nie robili tylko kombinowali żeby skasować bilet na tym konkretnym przystanku X min od celu podróży


@kaaban: nie no pewnie, czyli mając do przejechania 4 przystanki na 10 minut powinienem na wszelki wypadek zawsze kasować bilet godzinny, bo nie wiem czy jakiś dziwny korek będzie. Albo wozić ze sobą 10 biletów i kasować
rozklad jest umowny,bo nie mozna wszystkiego przewidziec.


@vegetassj1: Dokładnie. A ja jako konsument nie powinienem za to płacić. Kupuję usługę przewiezienia mojej dupy z punktu a do b w czasie x i jak czas x rośnie to powinienem płacić mniej a nie więcej. I mam z tym problem, ty sobie żyj jak chcesz ale gdy czuje że ktoś mnie dyma to mówię o tym a nie go bronię.

@dran2: Gościu,
I co w tym jest dziwnego? Bardzo dobrze ze dostałeś mandat. Jakby wprowadzic twój system to ludzie nic by nie robili tylko kombinowali żeby skasować bilet na tym konkretnym przystanku X min od celu podróży


@kaaban: Tak to działa w większości zachodnich miast (również Polski). Płacisz za deklarowany czas przejazdu.

@Mopek666: Podaj nazwy tych miast bo nie znam żadnego
A bramki to zabezpieczenie przed zulami


@kaaban: Mówisz o tych bramkach, przy których są wyłożone darmowe wejściówki do metra? Czy o tych bramkach, które są cały czas otwarte z powodu darmowego wejścia dla uchodźców z Ukrainy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kuklak: No i widzisz Zuli w metrze?
@josedra52: Kiedyś rozmawiałem z kanarem który złapał mnie i jakąś babkę. Ja nie miałem chyba legitymacji przy sobie więc na luzaku się poczułem i stanąłem w obronie tej Pani której przeterminował się iluśminutowy bilet. Nie pamiętam bo to z 10 lat temu było. Problem był taki, że autobus długo stał w korku z powodu wypadku (czyli wyjątkowa sytuacja) i było to między ostatnim a przedostatnim przystankiem między którymi jest duża odległość.
@kefas_safek: No i dobrze, zbiorkom jest tworzony dla ludzi korzystających z biletów miesięcznych a nie dla turystów co chcą jechać 2 razy w roku. Jak jesteś turysta to płacisz więcej, wszędzie tak to działa
Nie płacisz za zużycie tylko za UTRZYMANIE.


@kaaban: Co za różnica jak to sobie ktoś zaksięguje skoro w efekcie płace więcej za to że to przewoźnik się spóźnia? Dostarczający usługę spieprzył, ja płace mu więcej. Nie zmienisz tego nie ważne którego słowa nie napiszesz dużymi literkami.

@dran2: Bo nie rozumiesz ze to usługa państwowa a nie rynkowa. Jakby zbiorkom miał spełniać Twoje królewskie wymagania i być prywatny to za bilet
No i dobrze, zbiorkom jest tworzony dla ludzi korzystających z biletów miesięcznych a nie dla turystów co chcą jechać 2 razy w roku.


@kaaban: xD

Jak jesteś turysta to płacisz więcej, wszędzie tak to działa


@kaaban: Każdy turysta z radością zapłaci jak mu się powie ile ma zapłacić a nie każe zgadywać ile tym razem przewoźnik się spóźni w mieście w którym jest pierwszy raz w życiu.
@kaaban
Wchodzac do autobusu/metra/tramwaju akceptujesz regulamin.
I tam jest jasno napisane,ze czas rozkladu jest umowny itede- wiec kto tu kogo dyma?

@dran2 wchodzac do komunikacji miejskiej akceptujesz regulamin,a w nim jest wszystko dokladnie opisane.
@josedra52: dlatego nie mógłbym być kontrolerem biletów.
No kurde mała różnica, bilet kupiła rozumiem jakby była 15 minut po czasie o ile metro się nie spóźniło.
Ale kurde 1 minuta? Ehh
Potrafiłbym tylko wlepić mandat osobie bez biletu o ile by pyskowała xD