Wpis z mikrobloga

Czemu ci Ukraińcy uderzają w najpopularniejsze miasta i narzekają że nie ma tam miejsc.
Przecież we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, Poznaniu itp. Nie było miejsc za bardzo nawet dla Polaków? Pewnie ma to związek z tym, że jak już ktoś emigruje z ukr to właśnie tam pracuje, czyli mają rodziny.
W sensie wynajęcie w sensownych pieniądzach czegoś w Warszawie, za 2K graniczyło z cudem, były organizowane jakieś castingi na najemcę na kiju.

Spodziewają się od 5-9 milionów uchodźców w wyniku działań wojennych a problem jest już dziś. 4Mln to bardzo optymistyczny scenariusz.

Natomiast jest bardzo dużo wymarłych wsi w których nie ma życia, ponieważ ludzie wyjechali do... dużych miast.
Samotne matki z dziećmi raczej od razu nie pójdą do pracy, a gdyby ruszył jakiś zorganizowany program zasiedlania tych wymarłych wsi, mogło by to być ze znaczącym pożytkiem dla wszystkich.

Skończy się jednak tak, że wielkie aglomeracje będą jeszcze bardziej oblegane, uchodźcy będą robić koczowiska na dworcach, a wymarłe wiochy, będą jeszcze bardziej wymarłe niż są.

Jest to problem który dopiero się zaczyna, a już uderzyło ponad 1,5 miliona nowych osób.

#wojna #uchodzcy #ukraina #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #konfliktynaswiecie #kryzys
unitrax - Czemu ci Ukraińcy uderzają w najpopularniejsze miasta i narzekają że nie ma...

źródło: comment_1647202807PbsIBNDlcqIjRtclC18tyO.jpg

Pobierz
  • 37
@ciemnienie: Programy relokacji powinny być uruchomione jak zaczął się problem bo gwarantuję wam, że to co jest teraz to dopiero początek. Kryzys się zaczyna.
@ciemnienie: Wiele biznesów w małych miastach poupadało, ponieważ nie było tam "rąk do pracy". Warunki do życia i tak byłyby lepsze niż to co opuścili, a w takim układzie byłoby to z dużą korzyścią i dla zasiedlanych miasteczek.
@unitrax: Czytałem dziś artykuł, z którego wynika, że niektórzy mają nierealne oczekiwania (na początek). Ukraińska księgowa bez znajomości angielskiego i polskiego mówi, że chce dalej być księgową tyle że w Polsce. Taka osoba nie dość, że musi poznać przynajmniej jeden język obcy (polski) to aby pracować w zawodzie musiałaby opanować nowe przepisy. .To jest plan na lata, dla osoby ekstra zdolnej na co najmniej rok. A ona tupie nogą, że sprzedawczynią
@brajanek95: Więcej dowodów anegdotycznych się nie dało upchnąć w jedną wypowiedz? Tak Polacy podcierają dupy Niemcom, ale nie dlatego że w Polsce byli księgowymi czy prawnikami, tylko dlatego, ze to jest właśnie ich poziom umiejętności który po prostu korzystniej monetyzować na obczyźnie. Programista z Polski, wyjeżdżając nie pracuje w sklepie w pamiątkami, bo jego umięjętności pozwalają na o wiele więcej. Mieszasz emigracje pracownika niewykwalifikowanego z emigracja pracownika wykwalifikowanego i stawiasz w
@unitrax: Obwiniasz Ukrainców za to że kierują się bardzo zdrową logiką. Wyobraź sobie, że wywaliło Cię nagle do Nowej Zelandii - większość Polaków ledwo wskaże stolice, a co tu dopiero mówić o jakichś peryferiach, zresztą wywalę Ci argument z ręki pt. to inny kontynent. Większość Polaków jeszcze 3 tygodnie temu wskazałoby może z 3 miasta ukraińskie, więc naturalnie jakby się tam znaleźli w takiej sytuacji to by oblegali właśnie te miasta.
@ImYourPastClaire: Programista to nie to samo. Język programowania jest taki sam w wielu krajach. Programista angielski zna na pewno. Księgowy zna tylko księgowość ukraińską. I tak jak powiedziałem, ona nie zna angielskiego. Ciężko znaleźć Polaka który podstaw angielskiego nie zna, nawet na najgłębszej wiosze. A czy polscy prawnicy pracują w zagranicznych kancelariach to nie wiem jeśli znasz jakichś to się podziel. Poza córką prezydenta Dudy, no ale dla niej wszystkie drzwi
Spodziewają się od 5-9 milionów uchodźców w wyniku działań wojennych a problem jest już dziś. 4Mln to bardzo optymistyczny scenariusz.


@unitrax: w sumie to w tej sytuacji to chyba potrzebne będą naprawdę mocno niestandardowe rozwiązania i napływ poteżnej kasy z UE na jakieś budownictwo społeczne czy jak - to nawet jako wykopowemu ekspertowi ciężko mi pomyśleć o jakimś rozwiązaniu, mam nadzieję że jakieś tęgie łby z UE nad tym pracują bo
@nieujawniony: nawet gdyby był to koszt to np. Niemcy zdaje się dotują mieszkania we wschodniej części bo tam jest podobna bieda jak w Polsce B
@kfiatek_na_parapecie: Ja rozumiem opór, pierwsi uciekli ci co mieli możliwości i środki, natomiast musi to być logistycznie załatwione, w życiu nie zawsze jest kolorowo, a jak uciekasz przed wojną to spokój wydaje się być cenny.
Małe miasta mają możliwości zatrudnieniowe, nie za tak wysokie kwoty
unitrax - @nieujawniony: nawet gdyby był to koszt to np. Niemcy zdaje się dotują mies...

źródło: comment_1647207001nUQw4I3cP8JC4dtq9FDYZD.gif

Pobierz