Wpis z mikrobloga

@Maffiozzo97: Po automatyce, pracuję w korpo i jestem konsultantem technicznym (głównie przedsprzedaż, troche prowadzenia projektow, troche wsparcis technicznego). Dla mnie spoko. Stale godziny pracy, glownie z domu, nie gonia mnie terminy
@Maffiozzo97 elektrotechnika, obrona w 2016, ludzie po studiach poszli w IT, automatykę albo projekty (i tu różnie od szaf po linie 400 kV). Ja sam kończyłem specjalność energoelektronika i zostałem na uczelni na doktorat. Podczas pracy na uczelni pracowałem jeszcze na kontraktach dla różnych firm w okolicy energoelektroniki. Po doktoracie wyszedłem z uczelni i 2 lata pracowałem w dużej firmie robiącej urządzenia energoelektroniczne, a ostatnio przeniosłem się na zachód do pracy jako
@Maffiozzo97: @intires98: Ja jestem po mechatronice i podobna ujnia.

Wszędzie szukają kogoś kto ma 5 lat doświadczenia albo ma już doktorat z obsługi jakiegoś programu, który nie ma wersji demonstracyjnej, a studencka kosztuje 100€ na rok.
Odechciewa mi się już, ale może jak coś fajnego wpadnie to zmienie zdanie.
@mlodyernest trójmiasto
Nie chodzi o to, że nie ma bo za 4500 na rękę mogę na luzie znaleźć, ale jakie rekruterzy debilne pytania zadają to mi się odechciewa chodzić na rozmowy XD

@Urban7735 u mnie jest tak, że dużo osób szukają do biur projektowych, ale mi się nie chce siedzieć przed biurkiem 40 godzin tygodniowo
@Maffiozzo97
Automatyka po Wydziale Mechanicznym... (czyli takie niewiadomo co, bo większość uczelni prowadzi to na elektrycznym ;)).
Chronologicznie po studiach:

1.Pół roku jako integrator (PLC, modernizacje, uruchomienia).
2. 3/4 roku jako konstruktor mechanik (tworzywa sztuczne)
3. Półtora roku inżynier/konstruktor układów hydraulicznych maszyn recyklingowych.
4. 2 lata jako inżynier systemów hydr. w maszynach budowlanych
5. (Aktualnie) 1.5 roku jako inżynier ds. integracji systemów w maszynach budowlanych.

Dwie ostatnie pozycje za granicą. Gdybym został
Nie chodzi o to, że nie ma bo za 4500 na rękę mogę na luzie znaleźć, ale jakie rekruterzy debilne pytania zadają to mi się odechciewa chodzić na rozmowy XD


@intires98: A czym się zajmujesz, jeśli można wiedzieć i ile masz doświadczenia? Bo te 4.5k netto też bym chciał mieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Maffiozzo97: ja aktualnie jestem po 3 latach pracy jako inz elekryk, zajmuje się elektrowniami, cementowniami oraz automotivem, niedawno dostałem powyżkę i wygladało to mniej więcej tak:
- umowa 3 miesiace - 4k brutto
- umowa 2 letnia - po roku 4600 brutto
- umowa bez terminu - kolejny rok 6000 brutto
- kolejny rok 7300 brutto
jako integrator udało się być inzynierem w tesli w stanach, ale też bardzo często mam