Wpis z mikrobloga

Nie mam nic przeciwko pomocy ukrainkom z dziećmi i wg to miłe patrzeć jak pomagamy im, ale gdy słyszę jak koleżanka się zali ze 1,5 roku czekała za miejscem w przedszkolu dla syna aby móc z pół etatu zacząć pracować na cały etat (mąż zabrania niewiele ponad podstawę ona tyle co z pół etatu), kiedy w tym roku miała dostać miejsce dla małego i słyszy ze jej dziecko się nie dostanie bo pierwszeństwo mają ukraińskie dzieci to robi się w #!$%@? przykro i ciężko się nie zgodzić ze ma rację mając żal... I nawet gdy ma się argumenty za słusznością pomocy Ukraińcom tak to co się dzieje przekracza trochę granice i spycha zwykłego Polaka na margines..

#ukraina #wojna #takaprawda
  • 144
@SamDrabulok: > Jak mnie się kurna robi przykro, gdy widzę jak wyk0pki obrażają twoją koleżankę. Jaśnie oświeconym oświadczam, że nie ma antykoncepcji działającej w 100%. Najskuteczniejsze jest podwiązanie jajowodów, które w naszym chlewie jest nielegalne. Wpadniesz, i jesteś mieszany z gównem i stawiany na równi z patolą. Eh, człowiek ma ochotę z sobą skończyć w takich momentach.

@cirilla1989 napisała > Ona starała się b.dlugo o dziecko

Sorry, ale robienie sobie dziecka
@2wykopki1kubek: @Mugatu: moje chodzą do prywatnego, a od września mają iść do państwowego i będę płacił połowę. Jak się nie dostaną przez ukraińskie dzieci niech ci co krzyczą, żeby sobie nie robić dzieci oddadzą mi to 800 złotych, bo zależy mi na edukacji moich dzieci.
@cirilla1989: nie robić dzieci jeśli jest się biedakami tylko najpierw popracować nad swoją sytuacją życiową. Proste.


Ja pitole, jaki śmieć, biedacy też mają prawo żyć chamie, może nie odziedziczyli mieszkania, zresztą nic nie wiesz o ich zdrowiu czy to nie była wpadka, a jednak nie każdy ma psychikę na aborcję, a może gościu dobrze zarabiał ale coś nie wyszło i np firma mu splajtowała
@SamDrabulok: > Jak mnie się kurna robi przykro, gdy widzę jak wyk0pki obrażają twoją koleżankę. Jaśnie oświeconym oświadczam, że nie ma antykoncepcji działającej w 100%. Najskuteczniejsze jest podwiązanie jajowodów, które w naszym chlewie jest nielegalne. Wpadniesz, i jesteś mieszany z gównem i stawiany na równi z patolą. Eh, człowiek ma ochotę z sobą skończyć w takich momentach.


@cirilla1989 napisała > Ona starała się b.dlugo o dziecko

Sorry, ale robienie sobie dziecka
@cirilla1989: twój post i późniejsze komentarze spełnia wszystkie punkty z instrukcji pisania postów dla ruskich trolli. Wszystkie co do jednego. Więc albo jesteś ruskim trollem i zarabiasz sobie po prostu, albo gorzej - jesteś tak tępa, że łyknelas ich propagandę jak głodny pelikan.
Nic z tego co napisałaś nie jest prawdą i nawet nie ma szans żeby prawdą było. Uciekasz od konkretów i nie chcesz podać żadnych dowodów, które po prostu
jak koleżanka się zali ze 1,5 roku czekała za miejscem w przedszkolu dla syna


@cirilla1989: ja czekam 2 lata i nie ma szans, bo pracuje, żona pracuje, a syn jedynakiem i wszyscy zdrowi.
Z dziećmi samotnych, bezrobotnych matek nie miał by szans, nawet jakby był Ukraińcem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cirilla1989:

Nie mam nic przeciwko pomocy ukrainkom z dziećmi i wg to miłe patrzeć jak pomagamy im, ale


Nam też kiedyś pomagali w czasie 2 wś, trzeba pomagać. Część polaków żyje bo ktoś kiedyś zdecydował się pomóc.
A miejsca w przedszkolach to nie było na długo jeszcze przed problemem z Ukrainą. ¯\_(ツ)_/¯
Możemy narzekać na Ukrainę ale to nie tu leży problem.
@cirilla1989: nie robić dzieci jeśli jest się biedakami tylko najpierw popracować nad swoją sytuacją życiową. Proste.


@2wykopki1kubek: jeszcze raz to gdzies zprzeczytam to się porzygam. Własnie przeczysz całej teorii ewolucji człowieku. Calusieńkiej w imie #!$%@? głupot.
@cirilla1989: https://www.portaloswiatowy.pl/rekrutacja-i-przyjmowanie-do-przedszkola/na-jakich-zasadach-przedszkole-publiczne-moze-przyjac-dzieci-z-ukrainy-21267.html

Osoby niebędące obywatelami polskimi korzystają z nauki i opieki w publicznych przedszkolach na warunkach dotyczących obywateli polskich (art. 165 ust. 1 ustawy Prawo oświatowe). Oznacza to, że w odniesieniu do dziecka z Ukrainy nie stosuje się żadnych odrębnych przepisów.

choć mozliwe że są jakieś preferencje dla samotnych matek i ta Ukrainka dostanie wiecej punktów niż twoja znajoma


@darek-jg: jeśli tak jest, to nie ma tematu, powinna być równość