Wpis z mikrobloga

Nie mam nic przeciwko pomocy ukrainkom z dziećmi i wg to miłe patrzeć jak pomagamy im, ale gdy słyszę jak koleżanka się zali ze 1,5 roku czekała za miejscem w przedszkolu dla syna aby móc z pół etatu zacząć pracować na cały etat (mąż zabrania niewiele ponad podstawę ona tyle co z pół etatu), kiedy w tym roku miała dostać miejsce dla małego i słyszy ze jej dziecko się nie dostanie bo pierwszeństwo mają ukraińskie dzieci to robi się w #!$%@? przykro i ciężko się nie zgodzić ze ma rację mając żal... I nawet gdy ma się argumenty za słusznością pomocy Ukraińcom tak to co się dzieje przekracza trochę granice i spycha zwykłego Polaka na margines..

#ukraina #wojna #takaprawda
  • 144
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cirilla1989: a ja mam #!$%@?. Prywatne przedszkole to 700zl miesięcznie. Czynne od 6.30 do. 17.30 nawet w gówno robocie po opłaceniu przedszkola zostanie jej minimum 2500 więc hello, ale już #!$%@? z pieniędzmi.. Dziecko potrzebuje przedszkola, zajęć i kontaktu z dziećmi, a rodzice jeszcze bardziej niż
@cirilla1989: Chyba jednak masz cos przeciwko. Zdecyduj się lepiej zanim bzdury będziesz wypisywać. Tak tylko dopytam: Ile aut straciłeś? Ile nieruchomości straciłeś? Zgwałcili ci zone/siostrę/matkę? Zabili jej potem? Czy tylko masz problem z przedszkolem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cirilla1989: no cóż, może to zbieg okoliczności, a może celowe działanie. Skoro globalistom nie udało się polskiego społeczeństwa rozmontować przy pomocy podstępu z "uchodźcami" z dalekiego wschodu i Afryki, to uda się dzięki zagraniu na dobrych intencjach i chęci niesienia pomocy bliźniemu. Starczy tylko tak zestawić warunki systemowo-prawne aby Polak był obywatelem drugiej kategorii w stosunku do ugoszczonego uchodźcy i pole do podziałów, długo nie potrwa aż wywali poza skalę.
W
@cirilla1989: kręci to ściemą, bo ukraińskie dzieci są przyjmowane do szkół i przedszkoli na podstawie:

art. 165 i 166 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r., poz. 1762 z późn. zm.)
oraz
rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia osób niebędących obywatelami polskimi oraz osób będących obywatelami polskimi, które pobierały naukę w szkołach funkcjonujących w systemach oświaty innych
@szpongiel: zdecydowanie zbieg okoliczności. Mimo że mam tu konto od dawna to nie siedzę na wykopie 24h/7dni w tyg i nie wiem co się dzieje i jakie nowości wyplywaja. Nie wiedziałam też, że trwa obrzydzanie Polakom Ukraińców bo uwierz mi, bym nie wstawiała tego postu żeby nie siać tego co się wyżej odpierdzielilo.. Został on tylko dla przykładu jak ludzie łatwo osadzają.
@cirilla1989: Jak mnie się kurna robi przykro, gdy widzę jak wyk0pki obrażają twoją koleżankę. Jaśnie oświeconym oświadczam, że nie ma antykoncepcji działającej w 100%. Najskuteczniejsze jest podwiązanie jajowodów, które w naszym chlewie jest nielegalne. Wpadniesz, i jesteś mieszany z gównem i stawiany na równi z patolą. Eh, człowiek ma ochotę z sobą skończyć w takich momentach.
@SamDrabulok: @cirilla1989:
Po pierwsze to nie wina ludzi z Ukrainy, tylko durnych polakow co glosuja na PiS (ostatni sondaz 37%, pozdro dla debili)

Druga sprawa - nie ma 100% antykoncepcji, ale to jest #!$%@?, bo 99,999% to wystarczy. No ale u nas znowu - #!$%@? wybory wiec nie ma edukacji seksualnej.

Chcecie miec do kogos żal? Miejcie do siebie
@SamDrabulok: a niech sobie używają, niestety mam gorsze problemy w życiu niż hejt w necie. Takie rzeczy mnie już nie ruszają bo ludzie w tych czasa (pandemii) zrobili się strasznie wredni, zawistni i roszczeniowi. Pracuje w obsłudze klienta i niestety spotykam się z tym nie tylko w necie.
@cirilla1989: To może niech spróbuje do publicznego przedszkola a nie prywatnego?

„Osoby niebędące obywatelami polskimi korzystają z nauki i opieki w publicznych przedszkolach na warunkach dotyczących obywateli polskich (art. 165 ust. 1 ustawy Prawo oświatowe). Oznacza to, że w odniesieniu do dziecka z Ukrainy nie stosuje się żadnych odrębnych przepisów.”