Wpis z mikrobloga

Nie mam nic przeciwko pomocy ukrainkom z dziećmi i wg to miłe patrzeć jak pomagamy im, ale gdy słyszę jak koleżanka się zali ze 1,5 roku czekała za miejscem w przedszkolu dla syna aby móc z pół etatu zacząć pracować na cały etat (mąż zabrania niewiele ponad podstawę ona tyle co z pół etatu), kiedy w tym roku miała dostać miejsce dla małego i słyszy ze jej dziecko się nie dostanie bo pierwszeństwo mają ukraińskie dzieci to robi się w #!$%@? przykro i ciężko się nie zgodzić ze ma rację mając żal... I nawet gdy ma się argumenty za słusznością pomocy Ukraińcom tak to co się dzieje przekracza trochę granice i spycha zwykłego Polaka na margines..

#ukraina #wojna #takaprawda
  • 144
@cirilla1989: kurde moje dziecko szło teraz do przedszkola, to wręcz bili się o nie w pobliskich przedszkolach :o w jednym to dyrektorka nas na kawę zawołała żeby powiedzieć jakie mają świetne warunki xd
@loczyn: Nie, nie zawsze wystarczy. Znam osobę, która wpadła mając założoną spiralę. Nie wmówisz mi, że to wina kobiety, bo czegoś takiego nie zakłada się samodzielnie. Tylko 1% zajdzie mimo wkładki, mówili. Nic się nie stanie, mówili. Życie zweryfikowało.
@cirilla1989: Karolina to Ty? Chociaż nie, rocznik nie ten. Ale podobne #!$%@? słyszałem od znajomej, która pracuje w przedszkolu miejskim i jest kartka ze ukraińskie dzieci będą miały pierwszeństwo… szkoda tylko ze zasadna uchwała w Łodzi dotycząca rekrutacji się nie zmieniła, a przedszkole samo nie decyduje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cirilla1989: ktoś to wprowadził, że dziecko z Ukrainy ma pierwszeństwo. Jedna taka akcja to może być zbieg okoliczności ale jeśli jest ich więcej, szeroko w kraju. Zaś jednocześnie nie trudno przewidzieć jakie ich wprowadzenie wzbudzi nastroje. To wygląda podejrzanie.
Tzn. nie wiem czy to jedne przedszkole ale co raz więcej słychać o tego typu dziwnych przywilejach dla przybyłych. Może tylko przypadek albo niekompetencja. Warto obserwować dalej i samemu wyciągnąć wnioski.
Koleżanka
@loczyn: Nie, nie zawsze wystarczy. Znam osobę, która wpadła mając założoną spiralę. Nie wmówisz mi, że to wina kobiety, bo czegoś takiego nie zakłada się samodzielnie. Tylko 1 0x1.f3fd408p-1042jdzie mimo wkładki, mówili. Nic się nie stanie, mówili. Życie


@SamDrabulok: ale ile taki przypadkow jest? To jest jakis promil promila ludzi ktorzy nie powinni posiadac dziecka w ogole
@cirilla1989: Może coś źle zrozumiałaś? Bo z postu wynika ze nie mogła się dostać bo Ukraińcy mają jakieś specjalne przywileje, a może chodziło jej o to że się nie dostała bo było bardzo dużo chętnych, w tym dzieci z Ukrainy?

Bo z tego co widzę pierwszeństwo jest w określonych przypadkach:

Zgodnie z nimi w pierwszej kolejności do przedszkola dostanie się:
dziecko z rodziny wielodzietnej,
dziecko z niepełnosprawnością,
dziecko, którego rodzice albo
@loczyn: Ale to nie znaczy, żeby mieszać ich z gównem. Wiedzą, że nie mają warunków do posiadania dziecka, zrobili co mogli, żeby go nie mieć, są w wybitnie #!$%@? sytuacji, a zamiast wsparcia, otrzymują pogardę.
@cirilla1989: macie do wyboru - albo neoliberalizm i niskie podatki, brak usług publicznych, działanie pod publiczkę ALBO welfare-state, czyli wyższe podatki dla bogatych, w zamian za usługi publiczne na wyższym poziomie, w tym uchodźców.
I piszę to jako top 1% zarabiających. Ale to jedyne wyjście żeby w całym kraju było lepiej.