Wpis z mikrobloga

Nie mam nic przeciwko pomocy ukrainkom z dziećmi i wg to miłe patrzeć jak pomagamy im, ale gdy słyszę jak koleżanka się zali ze 1,5 roku czekała za miejscem w przedszkolu dla syna aby móc z pół etatu zacząć pracować na cały etat (mąż zabrania niewiele ponad podstawę ona tyle co z pół etatu), kiedy w tym roku miała dostać miejsce dla małego i słyszy ze jej dziecko się nie dostanie bo pierwszeństwo mają ukraińskie dzieci to robi się w #!$%@? przykro i ciężko się nie zgodzić ze ma rację mając żal... I nawet gdy ma się argumenty za słusznością pomocy Ukraińcom tak to co się dzieje przekracza trochę granice i spycha zwykłego Polaka na margines..

#ukraina #wojna #takaprawda
  • 144
@cirilla1989: Bez żartów proszę, jakie niby 1,5 roku czekania na miejsce w przedszkolu? Gmina ma obowiązek zapewnić dziecku miejsce w przedszkolu i nie ma czegoś takiego jak czekanie. Problem jest ze żłobkami, ale to inna sprawa. Tak więc albo coś z tą znajomą jest nie tak albo po prostu #!$%@? głupoty.
@cirilla1989: to jest pic z tym czekaniem na miejsce, czeka sie jak zlozysz wniosek i czekasz, ja zadzwonilem po przedszkolach w okolicy czy maja miejsca i w ciagu trzech dni znalazlem miejsce w miejskim przedszkolu niedaleko domu. O dziwo jest spora rotacja i czesto miejsca sie zwalnoaja, bo ktos sie przeprowadza w inny rejon miasta, albo po prostu rezygnuje.
Ale dla madek to ze nie ma moejsca to dobra wymowka, zeby
Wiedzą, że nie mają warunków do posiadania dziecka, zrobili co mogli, żeby go nie mieć, są w wybitnie #!$%@? sytuacji, a zamiast wsparcia, otrzymują pogardę.


@SamDrabulok: po co kłamiesz? wcześniej pisałaś, że się bardzo długo o nie starali. mam dziwne wrażenie, że ci znajomi i to przedszkole nie istnieją.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@cirilla1989: pogubiłaś się w kłamstewkach moja droga. Raz piszesz, że się starali, raz, że wpadka. Poza tym jakie przedszkole prowadzi rekrutację poza semestrem? Nie wywalają z listy oczekujących w marcu, listy rankingowe pojawiają się w wakacje. Pedagog tego nie wie? Odrób lekcje jak działa rekrutacja w przedszkolach i pilnuj ciągłości historii, bo się gubisz.
@cirilla1989: Dzieci kosztują. Co trzeba mieć w głowie, żeby zarabiając minimalną decydować się na dziecko?

NAJPIERW powinno się policzyć, czy stać na wszystko (w tym prywatne przedszkole) a dopiero potem robić dzieci.

Przy płacach oscylujących wokół minimalnej nie ma szans, żeby dwoje ludzi mogło w spokoju i normalnie wychować dziecko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cirilla1989: już widzę, że zniknęło, nie tylko ja to wytknęłam, więc omamów nie miałam, niestety screenów nie zrobiłam.

No a co z rekrutacją w marcu, do tego już się nie łaska odnieść?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cirilla1989: komentarz wyżej nade mną ktoś wytyka dokładnie to samo, no zbiorowe zwidy :)
Nie dostanę odpowiedzi, bo rekrutacji i list rankingowych się w marcu nie prowadzi, więc nie masz dla mnie odpowiedzi, bo przecież do tego, że mityczna rodzinka z dzieckiem jest cóż... Mityczna właśnie, napisać nie możesz, bo Ci ruble nie wpadną :)
@pianinka: nawet nie umiecie przeczytać wpisu porządnie z komentarzami i cytatów a zabieracie się za atakowanie ruskie onuce xD nie ma to jak skłócać społeczeństwo które jest podzielone. I dlatego jest taki najazd na mnie.