Wpis z mikrobloga

Nie mam nic przeciwko pomocy ukrainkom z dziećmi i wg to miłe patrzeć jak pomagamy im, ale gdy słyszę jak koleżanka się zali ze 1,5 roku czekała za miejscem w przedszkolu dla syna aby móc z pół etatu zacząć pracować na cały etat (mąż zabrania niewiele ponad podstawę ona tyle co z pół etatu), kiedy w tym roku miała dostać miejsce dla małego i słyszy ze jej dziecko się nie dostanie bo pierwszeństwo mają ukraińskie dzieci to robi się w #!$%@? przykro i ciężko się nie zgodzić ze ma rację mając żal... I nawet gdy ma się argumenty za słusznością pomocy Ukraińcom tak to co się dzieje przekracza trochę granice i spycha zwykłego Polaka na margines..

#ukraina #wojna #takaprawda
  • 144
@cirilla1989: jak przez 1,5 roku nie potrafi ogarnąć przedszkola to niezbyt dobrze o niej świadczy. zresztą zdecydować się na dziecko jak jedna osoba zarabia minimalne a druga połowę z tego to trzeba być niezłym kretynem. jaworowicz dzwoni i prosi na namiary do znajomych.

PS w charkowie, kijowie czy odessie jest pełno wolnych miejsc w przedszkolach. na pewno przyjmą twoich znajomych.
@cirilla1989: https://www.portaloswiatowy.pl/rekrutacja-i-przyjmowanie-do-przedszkola/na-jakich-zasadach-przedszkole-publiczne-moze-przyjac-dzieci-z-ukrainy-21267.html

Osoby niebędące obywatelami polskimi korzystają z nauki i opieki w publicznych przedszkolach na warunkach dotyczących obywateli polskich (art. 165 ust. 1 ustawy Prawo oświatowe). Oznacza to, że w odniesieniu do dziecka z Ukrainy nie stosuje się żadnych odrębnych przepisów.

choć mozliwe że są jakieś preferencje dla samotnych matek i ta Ukrainka dostanie wiecej punktów niż twoja znajoma
@cirilla1989: Tak jest wszędzie mój brat cioteczny 7l miał raka neuroblastomę ma remisje i co 6miesiecy idzie do szpitala na kilka dni na kompleksowe badania żeby sprawdzić czy wszystko ok i czy nie ma nawrotu. Wizyta w szpitalu umowiona ciotka wzięła urlop jedzie 150km do szpitala a tam nie ma miejsc leczą teraz raka ukraińskich dzieci a Ty płac podatki i #!$%@?. Oj jeszcze pare milionów/miesięcy takiej polityki Ukraina first a
@cirilla1989: moja żona jest nauczycielką wspomagającą i pedagogiem, ma w klasie dwójkę ukraińskich dzieci od paru dni i próbuje je integrować z resztą klasy z pomocą psychologa. Jedno się trzęsie i nie odzywa, drugie płacze albo ucieka do kąta sali. 10 letnie ludzkie wraki.

Chcesz dodać jeszcze jakieś mądre porównanie polskich bezpiecznych dzieci z dziećmi z Ukrainy, które wyrwano z dramatu wojny!?
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@PanBulibu: gdzie niby szerzę nienawiść? Mówię tylko co usłyszałam od znajomej a ty sobie dorobiłeś ideologię. Leć, zgłaszaj do oświaty i na policję, tylko niestety nic nie świadczy na moją niekorzyść, choćby przewertowanie mojego profilu a prawda widzę że boli. Problemy dzięki Tobie będzie miało owe przedszkole tylko więc mi nie szkodzisz.