Wpis z mikrobloga

#ukraina
Wytlumaczcie mi jak dziecku, jak to jest mozliwe, ze armia rosyjska tak bardzo #!$%@?. Nie zrozumcie mnie zle, w tym konkretnym konflikcie kibicuje Ukrainie, gdyz w sumie nie o Ukraine tu chodzi ale o Europe jaka znamy. Ale jak to jest mozliwe, ze Putin tak bardzo sie przeliczyl. Przeciez ta jego armia nic nie jest warta. JEDNO miasto zajeli przez dwa tygodnie. JEDNO!!! Drepcza tak pomiedzy miastami, na obrzezach, im dluzej drepcza, tym wiecej ich ginie. Marzna te zolnierzyki, paliwa im brakuje, jedzenia im brakuje. Czasami sie wkurza z tej bezsilnosci i jebna jakas rakiete na bloki mieszkalne czy inne tam szpitale. O co chodzi? czy to taka korupcja, ze wszyscy tlumaczyli Putinowi jak jest dobrze, a bylo zle? Czy to sprzet z zachodu tak pomogl, czy to silne morale armii ukrainskiej, o co tu chodzi?
  • 15
@mamut2000:
Ukraińska armia mająca dostęp 24/7 do satelitów szpiegowskich + wywiadu największych agencji wywiadowczych na świecie. Dodatkowo zapewne ciągła pomoc generałów i dowódców z krajów nato.

Już nie mówiąc o tysiącach ton uzbrojenia które znaleźli na różnych śmietnikach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po prostu Rosja walczy stylem lat 80. Rush b cyka blad.
A Ukraina jest w XXI wieku.
@mamut2000: @epll: @BayzedMan: @maershal: wszystko co wymieniliście to oczywiście prawda, ale to już wszysct wiemy. Bardziej trzeba by było sie zastanowić, czy to w ogóle możilwe żeby rosjanie nie wzięli tych wszystkich rzeczy pod uwagę przed wojną. Cięzko jest mi uwierzyć, że wywiad co do postawy obywateli, pomocy nato, sankcjach itp., aż tak #!$%@?ł. dla mnie jest to nie do pomyślenia i albo coś #!$%@?ą i strategia jest
@kalosz_zaglady: nie sądziłem, że tam aż tak źle, w sensie, że putin ma w zasadzie wladzę absolutną @TartareIE: aaa to widziałem i zapomniałem o tym zdarzeniu, a to rzeczywiście był chyba najistotniejszy sygnał, że coś u nich nie gra. Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, że oligarchowie i reszta tych bandytów nie wybili mu tego z głowy, ale może być też tak, że wywiad swoje ale zaatakować trzeba,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mamut2000 Tak naprawdę teorii jest dużo: najprawdopodobniej Rosyjskie wojsko wraz z Putinem zakładało szybką walkę. Max tydzień i cała Ukraina zdobyta. Nie zakładali takiego oporu Ukrainy oraz przygotowania armii Ukrainy. Prawdopodobnie też, plan miał polegać na ataku od południa, zdobycia tylko korytarza z tych śmiesznych republik do Krymu bo zauważ, że tam jest lepiej. Spokojnie, uderzają. Ponoszą porażki ale idą do przodu. Plotki też mówią, że Putin nie posłuchał wywiadu. Olał analizy
@mamut2000: Po pierwsze, brak realnego celu tej operacji, podzielonego na mniejsze mierzalne cele. To główny błąd w mojej opinii. Wygląda na to, że celem było "wjechanie #!$%@? tutaj, przejęcie władzy elo".
Nawet najlepszą armią można ugrząźć w gównie, jeśli nie wie co się robi na poszczególnym etapie. Nie da się wtedy przewidzieć poszczególnych problemów, ocenić sposobu uznania poszczególnych etapów za sukces, itp.

Do tego
- tragiczny stan wojsk, jestem pewien że
O co chodzi?


@mamut2000: Rosjan pokonała ich własna propaganda ( ͡° ͜ʖ ͡°) W ramach operacji specjalnej mieli wyzwolić bratni naród ukraiński spod tyrani nazistowskich władz w Kijowie. Ukraińcy mieli ich witać kwiatami - więc żołnierze byli przekonani, że cywile nie są ich wrogami, co rzutowało na całą ich taktykę przez pierwsze dni wojny. No i nie walczy się z braćmi, nawet z tymi sterroryzowanymi przez nazistowskich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mamut2000: Jednym z powodów klęski przy 60 miliardowym budżecie obronnym jest konieczność utrzymania bomb atomowych. Ruscy mają ich bodaj 2800. Kiedyś czytałem, że utrzymanie jednej, to koszt ponad miliona $ rocznie, ale to było jakieś 15 lat temu, więc + 15 letnia inflacja w % składanym może dać ze 3mln rocznie x 2800=8,4 mld$ do tego dochodzi korupcja, niepotrzebne wydatki, typu jachty.
Wojskowi mówią Putinowi to co chce słyszeć, bo się