Wpis z mikrobloga

Hej, AgroMirki,

Jak widać świat #!$%@?ło. Nawozy (prawdopodobnie) za chwile po 6 tys. diesel 8zł. Śor pewnie też mega podrożeją.

Co uważacie by w takiej sytuacji zrobić sobie roczną przerwę i może jak po czasie wszystko się uspokoi to wrócić?

Nie mam kredytów więc nic mnie nie ciśnie. Na życie spokojnie by starczyło, nawet z głupich samych dopłat do ugorów.
Rozumiem taki @siodemkaxx który ma wieloletnie sady ale taki ja, z samym zbożem i rzepakiem, bez hodowli..?
Serio nie chce mi się chwilowo brać udziału w tej walce spekulantów.

#rolnictwo #wies #pracbaza #rozkminy
  • 36
@tomy86: a nie lepiej obsiać i, nawet bez nawozów, zebrać? Musiałbyś przekalkulować czy pomimo podwyżek cen ropy/usług oraz wysokich cen zbóż i tak nie wyjdziesz na tym dobrze. Albo iść na łatwiznę i obsiać wszystko kukurydzą (mniejsze zapotrzebowanie na nawozy i opryski), co przełoży się na pozostawienie dużej biomasy na następny rok (azot).
@tomy86 Posiej takie rośliny które jakiś plon dadzą bez nawozów, albo jakiś łubin na dopłatę i niech się dzieje wola nieba. Jak ja się cieszę że żadnych ozimin nie udało się posiać xD Pod jare dam gnojowice a pod qq wieloskladnik który jeszcze nie byl taki drogi i jakoś to będzie
@Rolnikt Azot mam z wieloskladnika, polidapu/ultrakornu i jeszcze sporo z gleby. Dodatkowo na połowie hektarów będzie lub była lana gnojowica.
Kukurydza potrafi więcej wyciągnąć z ziemi niż zboża, na zboża jak nie dasz azotu po siewie to nic nie sypnie
@CocoJambo14: cholera a co to za różnica ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od krów to obornik. W tamtym roku miałem z agroloku w worku i w bankach ale już nie pamiętam co konkretnie, jakąś elvita
@Rolnikt Obornik dłużej się rozkłada, a gnojowica ma więcej składników dostępnych od razu. I jest różnica? Bo ja to bez tego lecę, w tym roku na próbę wziąłem na 4ha i sobie doleje do oprysku na chwasty na 3-4 liść
@CocoJambo14: szczerze? To nie wiem bo co roku pryskam 1-2 razy a bardziej patrzę na qq na kiszonkę czy masywna i wysoka. A co planujesz wziąć? Był filmik na YT gdzie typ wyłączył opryskiwacz na kilkanaście metrów to różnica była spora